To the moon! Hodnota trhu s kryptomenami presiahla 2 bilióny dolárov

Len pred menej ako 3 mesiacmi sme informovali o tom, že sa Bitcoinu podarilo dosiahnuť historický míľnik a jeho market cap prekročil hranicu 1 bilión dolárov. Včera sme urobili ďalší dôležitý krok a podľa CoinGecko a Blockfolio presiahla hodnota trhu s kryptomenami hranicu 2 biliónov dolárov. Dokázali tak v celkovej hodnote dobehnúť aj takého globálneho giganta, akým je spoločnosť Apple. Tá je po štátnej ropnej spoločnosti Saudi Aramco druhou najhodnotnejšou spoločnosťou na svete.

Ktoré kryptomeny stoja za týmto neuveriteľným rastom trhu?

Pod tento rast sa najväčšou mierou podpísali samozrejme Bitcoin a Ethereum, ktorým sa v poslednom období darí vytvárať jedno nové ATH (All Time High) za druhým. Bitcoin tak otestoval hranicu 61 000$ a Ether vyše 2 100$. Obe kryptomeny si navyše túto cenovú hladinu napriek drobnému poklesu držia. Mnoho analytikov prezentuje názor, že po prebiehajúcej konsolidácii sa v budúcnosti môžeme pozrieť na ešte zaujímavejšie ceny jednotlivých kryptomien. 

Pridaj sa do VIP skupiny a získaj náskok pred ostatnými! VIAC INFO TU.

Podľa Jonathana Habichta, partnera v Moonrock Capital, navyše existuje veľké množstvo investorov, ktorí sú pripravení okamžite rozširovať svoje portfólia o BTC, ETH a ďalšie známe altcoiny, v prípade akéhokoľvek výraznejšieho poklesu cien. Tieto kryptomeny si tak na aktuálnych cenových hladinách vytvárajú silné supporty, podporované inštitucionálnymi a retailovými investormi.

Pomáhajú nadnárodné spoločnosti, akciový trh a dokonca aj banky

Kryptomenám v tomto raste čoraz viac pomáhajú aj známe svetové spoločnosti. Medzi najväčšie patrí určite Tesla, PayPal, MicroStrategy a Visa. Je len otázkou času, kedy ich budú nasledovať aj ďalšie, čo výrazne prispeje k urýchleniu adopcie digitálnych mien po celom svete. Celkom nečakane sa k podpore pridávajú postupne aj banky, ktoré sú však vo svojich vyjadreniach zatiaľ opatrnejšie. Dobrým príkladom z posledného obdobia je investičná banka Morgan Stanley, ktorá bude ponúkať investície do kryptomien svojím najsolventnejším klientom. Podľa zverejnených informácii tak reagujú na dopyt práve zo strany investorov.

Prečítajte si tiež:  Môžeme očakávať tvrdšie regulácie a KYC?

O značný rozruch sa postarala aj najsilnejšia americká kryptomenová burza Coinbase. Tá 2. apríla vyhlásila, že SEC schválil jej registráciu na akciovom trhu. Očakáva sa, že bude zalistovaná a verejne obchodovaná na burze NASDAQ už 14. apríla tohto roku. To určite pritiahne žiadanú pozornosť investorov z týchto tradičných finančných trhov. Zabezpečí sa tak šírenie myšlienky a princípov kryptomien do nových a nepoznaných vôd. V závislosti na úspechu tohto kroku by sme tak v dohľadnom období mohli byť svedkami podobného konania ďalších veľkých búrz, ako sú napríklad Binance, Huobi, SushiSwap a Uniswap.

Aktuálne svet kryptomien zažíva silné momentum a je predmetom rastúceho záujmu zo všetkých strán. Veríme, že sa čoskoro sa staneme svedkami predstavenia čo najkvalitnejších riešení, ktoré prinesú citeľné výhody do bežného života ľudí a kryptomeny tak ešte výraznejšie zasiahnu do svetovej ekonomiky. Práve ich využiteľnosť v reálnom svete je totiž kľúčová a v istom momente bude rozhodovať o ich prijatí širokou verejnosťou.

Zdroje: reuters.com, bloomberg.com, cointelegraph.com

* Pozn.: Práve prebieha aktualizácia obsahu spravodajstva - migrácia obsahu zo starého webu, preto je dočasne vyplnuté filtrovanie podľa kategórie.

Coinbase navštíviť

Kryptotop navštíviť

Simplecoin navštíviť

Binance navštíviť

Crypto.com navštíviť

Revolut navštíviť

Kontakt

Máte nejakú otázku? Spýtajte sa nás a čoskoro sa vám ozveme.

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.