Rýchly update na Dogecoin – prečo strmhlav padol a čo očakávať ďalej?

V sobotu sme si pre vás pripravili pomerne rozsiahlu analýzu toho, čo sa s Dogecoinom aktuálne deje a prečo sa to deje a čo by sa mohlo udiať (najmä na základe udalostí zo včerajšej noci). Ako bolo očakávané, tak SNL v podaní Elona Muska priniesla pre Dogecoin veľkú volatilitu, avšak tá bola očakávaná najmä smerom hore. To sa ale nestalo a Dogecoin stratil od vysielania SNL takmer 40 % svojej hodnoty iba za pár hodín (a dostal sa až pod 0,43 doláru), pričom sa aktuálne trošku pozbieral a hýbe sa okolo sumy 0,5 doláru. Tým, ktorí očakávali raketu nad 1 dolár tak ostali zatiaľ len oči pre plač.

Prečo Dogecoin padá?

Nejeden nový retail investor či trader sa teraz určite pýta, prečo Dogecoin tak výrazne padá, keďže všetky ostatné kryptomeny stúpajú. Dôvodov môže byť nespočetne veľa, avšak najväčším je pravdepodobne hype z posledného týždňa. Ten bol založený čisto na známom „buy the rumours sell the news,“ ktoré boli spojené s Elonom Muskom a tým, že mal hostiť Saturday Night Live. Sám sa pritom prisľúbil, že sa v danej relácii zmieni o Dogecoine.

Pridaj sa do VIP skupiny a získaj náskok pred ostatnými! VIAC INFO TU.

To aj potvrdil a jeho slová boli pomerne optimistické, keď povedal, že si myslí, že Dogecoin je nezastaviteľným finančným nástrojom, ktorý má potenciál na to, aby dobil svet. Rovnako povedal, že napriek tomu, že jeho „vzťah“ s Dogecoinom najprv síce začal ako vtip, tak teraz ho berie už serióznejšie. Aj preto pred niekoľkými dňami sám upozornil investorov aby boli opatrní pri tom, kam vkladajú peniaze.

Prečítajte si tiež: Arbitráž: Ako využívať rozdiely medzi cenami kryptomien

Táto rada sa potvrdila ako užitočná, keďže sa Dogecoin aktuálne vybral výrazne smerom dole. To sa dá stále vnímať ako korekcia, keďže sa v posledných dňoch Dogecoin vyšplhal takmer o viac ako 100% a preto je takéto „vychladnutie“ viac ako normálne.

Ako ďalej?

Čo očakávať do ďalších dní? To samozrejme nikto nevie. Predpokladať sa ale dá stále zvýšená volatilita a výrazné pohyby na jednu aj druhú stranu. Je veľmi pravdepodobné, že sa ešte investori pokúsia dostať túto kryptomenu na 1 dolár, čo sa ale môže udiať o týždeň, mesiac či rok.

Kryptomenový analytik Loma napríklad povedal, že si myslí, že v najbližšom čase Dogecoin očakáva konsolidácia na cene približne 0,4 – 0,5 doláru. Z dlhodobého hľadiska (niekoľko mesiacov) ale očakáva rast na 1 dolár. Rovnako tiež povedal, že si nemyslí, že by sa mal Dogecoin dostať výrazne pod hranicu 40 centov. Takýto prepad očakáva až počas bear marketu.

Zdroje: https://cointelegraph.com/, https://u.today/, https://dailyhodl.com/, https://cryptopotato.com/

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart