Prieskum spoločnosti Gallup: Počet investorov do kryptomien narástol od roku 2018 viac ako 3-násobne

Bitcoin si za posledných 24 hodín pripísal približne 4 % nárast, pričom celkovo sa mu podarilo za posledných 7 dní na cene posilniť o okolo 7 %. Z pohľadu noviniek sa nenaskytá nejako extrémne veľa dôvodov, ktoré by tento rast podporovali. Na druhú stranu treba povedať, že nejde o nič extrémne a že takéto čísla sú v kryptomenovom svete úplne normálne. Takéto čísla sú ale čím ďalej, tým viac bežné aj preto, že kryptomenový svet proste zažíva stále expanziu. Nech už sa hýbe cena hore alebo dole, tak počet používateľov kryptomien sa stále posúva vyššie, čo dokazuje aj najnovší prieskum spoločnosti Gallup.

Nárast amerických investorov

Nový prieskum od analytickej spoločnosti Gallup určite poteší najmä kryptomenových podporovateľov. Tento prieskum bol nazvaný Gallup Investo Optimisim Survey a konal sa medzi 22. a 29. júnom, pričom sa ho celkovo malo zúčastniť viac ako 1 000 investorov z USA, ktorých vek je aspoň 18 rokov. No a hoci nebol zameraný iba na kryptomeny, tak podstatná časť z neho sa zameriavala práve na tieto digitálne aktíva, ktoré, ako ukázali výsledky, sú v USA čím ďalej, tým populárnejšie.

Tento prieskum (ktorého výsledky si môžete podrobne pozrieť v tomto článku) pritom porovnával najmä odpovede investorov s výsledkami spred troch rokov, pričom je hneď niekoľko z nich veľmi zaujímavých. Napríklad počet amerických investorov, ktorí vlastnia kryptomeny sa za tieto tri roky strojnásobil. V roku 2018 potvrdili iba 2 % z opýtaných investorov, že vlastní kryptomeny, pričom tento rok to bolo viac ako 6 %. Napriek tomu, že môže ísť o veľmi malý nárast, podstatné je, že tam nárast je. Veď ako sa hovorí, „pomaly ďalej zájdeš.“

Prečítajte si tiež: Ako dopadla “The B Word” Conference?

No a pritom pozitívnych správ je z tohto prieskumu ešte viac. Napríklad počet investorov, ktorí vlastnia kryptomeny a majú menej ako 50 rokov, narástol z 3 % na viac ako 13 %. Prekvapením nie je ani fakt, že počet investorov, ktorí majú nad 50 rokov a vlastnia kryptomeny je menej ako 3 %. Aj tu je ale vidno nárast oproti roku 2018, kedy bolo toto číslo menšie ako 1 %.

Bitcoin opäť bližšie ku zlatu ako ku akciám

Z daného prieskumu tiež vyplynulo, že Bitcoin má stále bližšie ku zlatu, ako ku akciám. Napriek tomu, že na to nepoukázali priamo investori, tento výsledok bol jasný z toho, akú veľkú alokáciu BTC do svojich portfólií vybrali. Zatiaľ čo indexy a mutual funds má vo svojom portfóliu až 84 % investorov, individuálne akcie má 64 % investorov a dlhopisy má takmer 50 % z opýtaných investorov, Bitcoin má iba 6 % z nich. Zlato sa nachádza v portfóliách 11 % z nich, čím sa podobnosť ku tejto komodite ukazuje úplne jasne.

Pridaj sa do VIP skupiny a získaj náskok pred ostatnými! VIAC INFO TU.

To je ale dobrá správa najmä preto, že oproti akciám či indexom, sa Bitcoin môže dostať do oveľa väčšieho počtu portfólií. Priestor na rast je tam tak značný, čo sa ukázalo aj za posledné tri roky. Potenciál na prílev nového kapitálu do kryptomien a najmä Bitcoinu sa tak nedá poprieť.  

Zdroje: https://bitcoinist.com/, https://cointelegraph.com/,

Kontakt

Máte nejakú otázku? Spýtajte sa nás a čoskoro sa vám ozveme.

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.

Update cookies preferences