Pokorí Bitcoin hranicu 100 000$ ešte v tomto roku?

Je to takmer presne 10 rokov odkedy Bitcoin prekročil hranicu 1$. Odvtedy zažil naozaj divokú jazdu a napriek mnohým predikciám o jeho páde a článkom o tom, že Bitcoin je mŕtvy, nám pravidelne dokazuje, že jeho potenciál pravdepodobne všetci podceňujeme. Po aktuálnom dosiahnutí nového ATH je stále jasnejšie, že kryptomeny budú v budúcnosti predstavovať výrazný faktor formovania finančného sveta. Na to, kam sa až môže vďaka jedinečným vlastnostiam dostať jeho cena, sa názory líšia. Jedno je však isté. Bitcoin a mnohé ďalšie kryptomeny si už teraz vybudovali tak silnú pozíciu, že s nimi musí počítať v budúcnosti každý.

CEO spoločnosti Celsius Network v tom má jasno

Generálny riaditeľ spoločnosti Celsius, ktorá sa zaoberá kryptomenovými pôžičkami tvrdí, že Bitcoin nepochybne smeruje k novým ATH a hranicu 100 000 dolárov podľa neho pokorí ešte v roku 2021. Alex Mashinsky zároveň vyzýva investorov k tomu, aby Bitcoin v čo najväčšej možnej miere držali a neutrácali. Z dát totiž vyplýva, že čoraz viac ľudí využíva najznámejšiu kryptomenu aj ako platobnú metódu.

Pridaj sa do VIP skupiny a získaj náskok pred ostatnými! VIAC INFO TU.

Za príklad toho, ako sa to má robiť uvádza často spomínanú Teslu, ktorá okrem pridania BTC ako platobnej metódy deklarovala, že prijatú kryptomenu nebude nijak konvertovať do FIAT mien a bude ju držať. Presne to je podľa jeho vyjadrení cesta, ktorou by sa mali firmy a investori vo svojom uvažovaní smerom ku kryptomenám uberať. Poukázal tiež na to, že v prospech budúceho rastu ceny tohto aktíva hovorí aj množstvo ďalších faktorov. Jednou z kľúčových udalostí tohto roka bude určite aj zajtrajší vstup burzy Coinbase na americkú burzy NASDAQ a uvidíme, ako na to cenovo zareagujú jednotlivé kryptomeny.

Nové ATH Bitcoinu v číslach

Bitcoin aktuálne vytvoril svoje nové ATH a na prekonanie predošlého mu stačil iba mesiac. Predchádzajúce historické maximum bolo na burze Bitstamp stanovené na hladinu 61 781 dolárov. Po menšej korekcii sa však býkom nakoniec v apríli podarilo prelomiť hranicu 60 tisíc a BTC sa aktuálne pohybuje až na úrovni 63 000 dolárov.

Prečítajte si tiež: Binance Coin hrá inú hru – ozývajú sa ale aj kritici

Tento prudký rast mal podľa údajov Bybt za následok aj zlikvidovanie short pozícii v hodnote približne 900 miliónov dolárov. Väčšina z nich bola zlikvidovaná na najznámejšej burze Binance, ktorú je v tejto, pre medveďov nemilej  štatistike nasledujú burzy Huobi, Bybit a OKEx. Otázkou tak ostáva, či sú býci dostatočne silní na to, aby sme otestovali aj ďalšie nové maximá.

Hladina 100 000$ je oproti predikcii v seriály Simpsonovci iba začiatkom

Bitcoinu sa opäť podarilo dostať aj do jedného z najznámejších a najdlhšie vysielaných televíznych seriálov na svete – Simpsonovci. V 18. epizóde 32. série tohto animovaného sitcomu sa okrem iných objavil aj ticker BTC a za ním symbol ležatej osmičky – teda nekonečna.

Myšlienka, že cena Bitcoinu môže rásť do nekonečna nie je nová a vyslovil ju už aj Jesse Powell (CEO burzy Kraken) a tiež Michael Saylor (CEO MicroStrategy). Je založená na tom, že dolár a iné klasické FIAT meny teoreticky nemajú svoje dno, keďže sa stále tlačia nové a nové peniaze. Práve táto skutočnosť môže Bitcoin v budúcnosti dostať na naozaj neuveriteľné hodnoty, ktoré prakticky nemajú žiadnu hranicu.

Aj keď sa jedná iba o kreslený seriál, jeho autori sa v predikciách významných udalostí v budúcnosti často triafajú do čierneho. Ich krištáľová guľa sa môže pochváliť napríklad predpovedaním prezidentovania Donalda Trumpa, ale aj gréckou finančnou krízou, či príchodom pandémie.

Zdroje: finbold.com, cryptopotato.com, u.today

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart