Peter Schiff vidí v aktuálnom prepade jeden veľký problém

Pri takomto článku treba dať na začiatku hneď jeden „spoiler alert“ a to, že Peter Schiff vidí v kryptomenách stále len veľký problém. Čokoľvek sa v kryptomenách stane, či už je to pozitívne alebo negatívne, tak je to stále problém a vždy to vie Peter Schiff otočiť tak, aby tá správa či novinka pôsobila ako negatívna. Na druhú stranu treba povedať, že zrovna pri jeho poslednom komentári sa dá chápať, odkiaľ vychádza.

Pridaj sa do VIP skupiny a získaj náskok pred ostatnými! VIAC INFO TU.

Bude ešte horšie?

Podľa Petra Schiffa, ktorý sa na svojom Twitteri veľmi často vyjadruje o kryptomenách, je pre kryptomeny veľmi zlé, že sa kryptomeny takto výrazne prepadli po jednom tweete od Elona Muska. Aj preto sa opäť začal pýtať, že či si ľudia a hlavne fanúšikovia kryptomien skutočne myslia, že Bitcoin môže byť peniazmi alebo safe-haven aktívom (bezpečnostným aktívom), pokiaľ ho jeden tweet od Elona Muska vie takto zostreliť na cene.

Okrem toho dal aj oveľa striktnejší názor na to, čo by sa malo s Bitcoinom stať.

„Bitcoin môže byť najrýchlejším závodným koňom, avšak zdá sa, že si práve zlomil nohu. Pokiaľ si závodný kôň zlomí nohu, tradícia je zastreliť ho. Bitcoin by preto mal byť práve zavedený do stodoly a zastrelený.“

A to ani zďaleka nie je všetko. S jeho ďalším argumentom, ktorým reagoval aj na komentáre Elona Muska, sa ale nedá nesúhlasiť.

„Pre objasnenie, Tesla nepredala svoj Bitcoin. Zatiaľ. To je ešte viac bearish, pretože to znamená, že sa Bitcoin prepadol takto výrazne bez toho, aby Tesla predávala. Prestavte si, čo sa stane s cenou Bitcoinu, keď Tesla skutočne začne predávať.“

V tomto sa s ním skutočne nedá nesúhlasiť. Samozrejme, že sa tu vychádza z premisy, že Tesla skutočne bude niekedy predávať. Čo sa stať určite môže, ale rovnako nemusí. Avšak Peter Schiff má určite pravdu v tom, že iba samotné oznámenie toho, že Tesla prestala akceptovať bitcoiny ako spôsob platby a že sa Elon Musk niekoľkokrát na Twitteri negatívne vyjadril o tejto kryptomene spôsobila, že Bitcoin sa prepadol o takmer 20% za posledný týždeň.

Prečítajte si tiež: Vládne kryptomenovému trhu strach?

Určite to bolo aj spojené s inými udalosťami, o tom niet pochýb. Trhy sú aktuálne ďaleko od optimistických v krátkodobom horizonte. Avšak názor, že Elon Musk a novinka od Tesly nemali vôbec vplyv na kryptomeny je tiež určite scestný. Faktom teda ostáva, že iba samotné vedomie, že Tesla svoje bitcoiny (podľa všetkých oficiálnych správ) zatiaľ nezačala predávať a aj napriek tomu sa trh prepadol o viac ako 20%, určite nepôsobí najlepšie.

Netreba však panikáriť

Tesla pritom vlastní viac ako 1,5 miliardy dolárov v BTC, čo ju aktuálne radí na druhé miesto vo verejne obchodovaných spoločnostiach, ktoré majú BTC. Určite má teda Peter Schiff pravdu v tom, že pokiaľ by sa takáto spoločnosť, s takýmto menom a takou veľkou zásobou BTC (približne 43 200 BTC) rozhodla predať, tak panika na trhu by mohla veľmi jednoducho spôsobiť výraznejší prepad, ako len o 20%.

To ale neznamená, že sa to musí stať a preto netreba teraz predávať svoje krypto. Naopak práve časy ako tieto umožňujú zaujímavé pozície na dokupovanie z dlhodobého hľadiska a preto netreba určite zúfať, ale snažiť sa využiť túto situáciu vo svoj prospech.

Zdroje: https://u.today/,https://twitter.com/

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart