OCC vydalo nové regulácie ohľadom stablecoinov

OCC (U.S. Office of the Comptroller of the Currency) patrí ku jedným z najstarších finančných inštitúcii zameraných na regulácie a bankovníctvo v USA. Napriek tomu, že najčastejšie môžeme počuť vyjadrenia na finančné a monetárne problematiky z takých inštitúcii ako napríklad FED, CFTC alebo SEC, OCC má takisto na starosti istú časť finančného spektra v USA a práve včera v noci vydala táto inštitúcia pomerne pozitívne správy pre kryptomenový svet.

List podporujúci stablecoiny

OCC tradične komunikuje najmä prostredníctvom otvorených listov. A presne takýmto spôsobom sa aj včera večer rozhodla informovať o svojom postoji voči stablecoinom. Podľa tohto rozhodnutia sa môže akákoľvek národne uznávaná banka rozhodnúť používať stablecoiny a verejné blockchainy na platby a iné bankové funkcie.

Prečítajte si tiež: Proč vzrostla cena Theta tokenu o více než 250% za dva týdny?

Banky tak budú môcť spraviť prostredníctvom INVN (independent node verification networks), ktoré by mali fungovať iba ako distribuovaný ledger (a teda podobne ako blockchain samotný). Podľa OCC tak budú môcť banky v tomto sektore ukladať, schvaľovať alebo kontrolovať transakcie na verejných blockchainových sieťach. Rovnako budú môcť používať stablecoiny ako platobné systémy, pokiaľ tieto typy protokolov nejdú proti existujúcim pravidlám.  

OCC splnilo svoj sľub

OCC je jeden z mála finančných regulátorov v USA, ktorý nemá na kryptomeny ťažké srdce. Vidno to aj teraz, keď OCC umožnilo bankám využívať blockchain a stablecoiny napriek tomu, že aktuálna vláda sa ešte silou mocou snaží presadiť návrh na prísne KYC (know-your-customer) pravidlá vrámci kryptomenových búrz. OCC tak ide z časti proti zvyšku regulátorom, čo ale nie je úplným prekvapením.

Brian Brooks, aktuálne ústredná postava v OCC bol kedysi jedným z hlavných členov v tíme kryptomenovej burzy Coinbase, pričom sa ešte v septembri minulého roka vyjadril, že OCC plánuje pozitívne kryptomenové regulácie. Ohľadom aktuálnej novinky sa vyjadril nasledovne:

„Náš list odstráni istý level legálnej neistoty o možnosti bánk využívať kryptomeny a ich pripojeniu ku blockchainom ako schvaľovacím uzlom, čím umožní presúvať stablecoiny v prospech svojich zákazníkov, ktorí neustále požadujú rýchlejšie, efektívnejšie a lacnejšie služby spojené s bankovými produktami.“

Pokiaľ by ste si chceli prečítať vyhlásenie OCC, ktoré má menej ako 10 strán, môžete tak spraviť tu.

Zdroje: https://www.coindesk.com/, https://cryptopotato.com/, https://finbold.com/

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart