Nové vyjadrenie Deutsche Bank smerom k Bitcoinu vás prekvapí

Na to, že banky z celého sveta nemôžeme považovať za veľkých fanúšikov kryptomien, sme si už asi všetci zvykli. K digitálnym aktívam sa často vyjadrujú aj ich čelní predstavitelia a býva zvykom, že nešetria kritikou a pri niektorých máme dokonca pocit, že fungovaniu kryptomien a blockchainu vôbec nerozumejú. Kryptomeny predstavujú alternatívu k súčasnému finančnému systému a banky sú vnímané ako zbytočný prostredník. Ich obrana voči inovatívnym technológiám, ktoré by mohli výrazne obmedziť ich zisky je preto vcelku logická. Aj preto nás vždy poteší, ak si niekto z tohto sektora kryptomeny skutočne naštuduje a následne sa nebojí tento názor aj verejne odprezentovať.

Bitcoin už nie je tak divoký, ako v minulosti

Mnoho známych analytikov predpovedalo, že tento rok bude pre najznámejšiu kryptomenu extrémne turbulentný. Pri pohľade na graf však zistíme, že BTC sa v poslednom období pomerne stabilne drží na hladine cca 41 000 dolárov. Najväčšou zaujímavosťou bolo to, že sme sa pozreli na nové ATH (takmer 65 000$) a analytici sa aktuálne vyjadrujú, že bull market ešte nekončí a môžeme byť svedkami ďalšieho rastu.

Napriek rôznorodým predpovediam tu však máme jednu vec, ktorá sa nemení a tou je nepopierateľná hodnota Bitcoinu. Na finančných trhoch je považovaný za uchovávateľa hodnoty a práve v tomto smere si získava veľkú popularitu. Problémom je však aj naďalej jeho značná volatilita, ktorá bráni v určení hodnoty BTC v konkrétnom bode v čase. Práve volatilitu BTC však zároveň označujú za jednu z najväčších hnacích síl jeho adopcie.

Analytička Deutsche Bank, Marion Laboure – Bitcoin je zlato 21. storočia

Laboure urobila toto vyhlásenie vo videu vysielanom na oficiálnom webe Deutsche Bank a analytička diskutuje o tom, ako digitálne meny ovplyvnia budúcnosť platieb. Na webe rovnako tvrdia, že celková trhová kapitalizácia, presahujúca bilión dolárov znamená, že toto odvetvie je už príliš veľké na to, aby ho ktokoľvek ignoroval.

Pridaj sa do VIP skupiny a získaj náskok pred ostatnými! VIAC INFO TU.

Marion Laboure je vedúcou ekonómkou a trhovým stratégom Deutsche Bank a tiež profesorkou ekonómie a financií na Harvardskej univerzite. Často sa vyjadruje aj k téme menovej politiky a Business Insider ju označil za jednu z jedenástich najlepších „krypto mysliteľov“ tohto roku. Podľa analytičky Bitcoin nie je konkurenciou tradičných FIAT mien, ale skôr najznámejšieho uchovávateľa hodnoty na finančných trhoch – zlata.

Vo videu vyzdvihuje najmä obmedzenú ponuku BTC, ktorá z neho podľa jej názoru robí skutočne deflačné aktívum. Inflácia je pritom aktuálne veľkým strašiakom a to hlavne preto, že centrálne banky, ktoré sú zodpovedné za kvantitatívne uvoľňovanie FIAT mien, sa v tomto smere naozaj činia a ponuka neustále rastie. Dodala aj to, že jednotlivci vždy vyhľadávali aktíva, ktoré nie sú žiadnym spôsobom naviazané na kontrolu zo strany vlád štátov, čo Bitcoin samozrejme absolútne spĺňa.

Bitcoinu podľa ich názoru chýba zásadný prvok

Aj keď sa zdá, že tradičný bankový systém neuznáva rastúci vplyv krypto odvetvia, aktuálne to vyzerá tak, že Deutsche Bank sa rozhodla ísť proti prúdu. V budúcnosti, ktorú vidia a prijímajú, sa kryptomeny stávajú normou. Obrovská volatilita, ktorou je Bitcoin známy, tento potenciál neovplyvní – Laboure poznamenala, že zlato je po stáročia veľmi volatilné a tiež mu to nezabránilo v tom, aby sa používalo ako zaistenie voči inflácii FIAT mien.

Prečítajte si tiež: Ako poraziť akciový trh VLASTNOU HLAVOU – podcast, ktorý treba počuť

Laboure poukázala aj na to, že nedostatok regulácií nemusí nevyhnutne znamenať rast kryptomien. Z nedostatočných regulácií mohli čerpať najmä prví investori, ale ten istý fakt bráni niektorým investorom a inštitúciám vo vstupe na kryptomenový trh, čo určite zatiaľ drží obrovské objemy kapitálu mimo toto odvetvie.

Zdroje: bitcoinist.com, cryptoslate.com, techstory.in

Kontakt

Máte nejakú otázku? Spýtajte sa nás a čoskoro sa vám ozveme.

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.

Update cookies preferences