NFT platforma Sorare vyzbierala 50 miliónov dolárov za pomoci popredných investičných spoločností

Sektor decentralizovaných financií (DeFi) zažíva naozaj skvelý rast. Pozornosti sa tomuto „sektoru/podkategórii či svetu“ dostáva viac ako dosť. Máloktorá kategória kryptomien či kryptomenových projektov dokáže rásť podobným tempom, ako aktuálne práve DeFi. Ak sa to ale niektorému sektoru darí, tak je to NFT (non-fungible tokens). V jednoduchosti povedané NFT tokeny sú iba špeciálne kryptografické tokeny, ktoré majú zachytávať veľmi špecifickú hodnotu a preto nie sú zameniteľné jeden voči druhému. Čo to znamená je iba toľko, že jeden NFT token sa nerovná iný NFT token. No a práve sektor NFT zažíva veľký rast, ktorý odzrkadlilo investičné kolo NFT platformy Sorare, ktorá vyzbierala od investorov až 50 miliónov dolárov.

Pridaj sa do VIP skupiny a získaj náskok pred ostatnými! VIAC INFO TU.

Čo je Sorare?

Sorare je veľmi špecifickou NFT platformou, ktorá je zameraná najmä na futbal a umožňuje vytváranie a obchodovanie tokenov spojených s týmto športom. Aktuálne sa táto platforma rozhodla vyzbierať dodatočné financie na to, aby mohla pokračovať s vývojom svojej platformy, pričom sa okolo tohto projektu združilo hneď niekoľko zaujímavých spoločností a známych futbalistov, ktorí dodávajú projektu veľkú kredibilitu.

Nové investičné kolo bolo prepojené na Serie A, najvyššiu taliansku futbalovú ligu a bolo vedené spoločnostou Benchmark. Tá patrí medzi investičných gigantov, pričom táto spoločnosť podporila v začiatkoch také platformy ako Twitter, Uber alebo Snap. Ďalším zaujímavým investorom bola napríklad spoločnosť Accel Partners, ktorá mala zase skúsenosti s investíciou do Facebooku či Spotify.

Rovnako sa však pripojili aj jednotlivci ako spoluzakladateľ Redditu Alexis Ohanian, CEO Vayner Media a známy influencer Gary Vaynerchuk či hviezdny útočník Barcelony Antoine Griezmann. Takáto podpora z rôznych svetov dodáva tomuto projektu extrémnu kredibilitu, pričom za všetko hovorí aj celková suma investovaná do tohto projektu, ktorá sa už teraz vyšplhala na 60 miliónov dolárov.

Prečítajte si tiež: Square po dumpu zdvojnásobil počet nakoupených BTC

Tieto financie majú slúžiť na podporenie rastu celého ekosystému, vytvorenie novej mobilnej aplikácie a prilákanie viac ako 20 popredných futbalových líg. Veľká väčšina z nich má už v projekte zastúpenie formou rozličných klubov, pričom medzi najväčšie mená patria futbalové megakluby ako Barcelona, Liverpool, Juventus, Paris Saint-Germain, Bayern Mníchov, Real Madrid či Atletico Madrid. Tieto kluby sa postupne pridávali už od roku 2018, kedy bol celý projekt vytvorený.

Budúcnosť je svetlá, ale konkurencia rastie

„Vytvárame neopísateľnú možnosť pre fanúšikov, prostredníctvom ktorej budú môcť zdieľať a naživo sledovať futbalové momenty prostredníctvom hlbšieho prepojenia. Pracujeme na tom, aby sme priniesli fantasy futbal do reality.“

Fantasy futbal je pritom už známym konceptom najmä v zahraničí. Ide o isté prenesenie hráčov z reality do digitálnej formy prostredníctvom aplikácie alebo hry, ktorá následne reflektuje realitu. Ako teda zahrá hráč v realite, také ohodnotenie dostane v aplikácii „fantasy futbal“ hry a tak umožňuje fanúšikom si užívať svoj tím aj prostredníctvom takejto formy.

Práve prepojenie medzi realitou a digitálnou formou sa stáva stále populárnejšie a z toho sa snaží ťažiť aj Sorare. Táto platforma umožní vytovrenie rôznych NFT tokenov spojených s futbalom a prepojí to s myšlienkou „fantasy futbalu,“ čo má šancu priniesť oba koncepty na úplne iný level (najmä pre futbalových a kryptomenových fanúšikov).

Ďalšia hviezda Barcelony, Gerard Piqué, ktorý je známy svojimi biznisovými aktivitami a taktiež je aj strategickým poradcom pre projekt Sorare sa o tomto nápade vyjadril nasledovne:

„Keďže sa futbal presunul z lokálnych podporovateľov na globálne fanúšikovské základne, futbaloví fanúšikovia sa snažia nájsť nové cesty, ktorými budú môcť ostať v kontakte počas hry, ale takisto aj s inými fanúšikmi či samotnými hráčmi.“

Zdá sa však, že Sorare bude mať v kryptomenovo-futbalovom sektore konkurenciu. Projekty ako Socios či Chiliz síce nie sú NFT platformami, ale rovnako ide o veľmi ambiciózne projekty zo sveta futbalu a prepojenia fanúšikov s hráčmi na jednej platforme za inými cieľmi. Aj tieto projekty pritom majú podporu odlišných hráčov či tímov, či môže iba navýšiť konkurenciu.

Zdroje: https://cryptobriefing.com/, https://cointelegraph.com/, https://www.theblockcrypto.com/, https://bravenewcoin.com/

Kontakt

Máte nejakú otázku? Spýtajte sa nás a čoskoro sa vám ozveme.

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.

Update cookies preferences