Na trh prichádza nový „Google“ pre blockchain

Za najväčšiu výhodu kryptomien a blockchainu sa všeobecne považuje ich decentralizácia. Ďalšou dôležitou vlastnosťou väčšiny z nich je aj transparentnosť, čo znamená, že každý užívateľ si môže dohľadať všetky transakcie a zostatky na jednotlivých peňaženkách. Výrazne to pomáha napríklad pri on-chain analýze, pre ktorú sú tieto údaje kľúčové. Pri zisťovaní týchto informácii používatelia najčastejšie využívajú služby rôznych online blockchain explorerov, ktoré sú však pre niektorých stále značne zložité a navyše takmer vždy podporujú iba jeden konkrétny blockchain. Menej skúsení používatelia tak určite privítajú novinku od spoločnosti Unmarshal pod názvom Xscan.io, ktorá prináša jednoduché používateľské rozhranie a aktuálne podporuje až 3 blockchainy.

Vyhľadávanie informácií na blockchaine by malo byť tak jednoduché, ako keď niečo hľadáte prostredníctvom vyhľadávača Google

Presne s touto myšlienkou prišla spoločnosť Unmarshal, ktorá ponúka multi-blockchainový explorer Xscan.io . V tomto smere sa jedná o celkom zásadnú novinku, nakoľko väčšina nástrojov, ktoré aktuálne najčastejšie využívame, podporuje vyhľadávanie informácií iba na jednom blockchaine. Xscan.io v súčasnosti podporuje až 3 blockchainy – Ethereum, Binance Smart Chain a Polygon.

Medzi najznámejšie platformy, ktoré používatelia za týmto účelom navštevujú, patrí určite blockchain.com, kde si však musíte manuálne zadať blockchain, ktorý sa má prehľadávať, a tiež BSCscan a Etherscan, kde sa pracuje iba s informáciami jedného chainu.

Neviete, čo si vybrať? Tak si vyberte všetko! VIP má všetko. Exkluzívny obsah je len začiatok! Vstúpte do VIP sveta Kryptotrejder. Viac info TU.

Novinka je určená pre investorov, obchodníkov, vývojárov a dokonca aj pre kryptomenové burzy. Funguje ako decentralizovaný nástroj na dopytovanie údajov pre zainteresované strany a jednotlivé blockchainy indexuje od bloku genesis po najnovší blok.

Vývojári Unmarshal stavili na osvedčené rozhranie, ktorého ovládanie zvládne naozaj každý

Samotná spoločnosť sa vyjadrila, že k používaniu Xscan.io nie sú potrebné žiadne technické znalosti a ani predchádzajúce skúsenosti s prácou s podobným rozhraním. Na stránke nájdete jediné vyhľadávacie okno, do ktorého môžete zadať jeden z nasledujúcich údajov – hash transakcie, adresu alebo ENS. Softvér následne vykoná všetko potrebné za vás a dopytované informácie vám zobrazí v dekódovanej forme. Zaujímavosťou je, že platforma podporuje aj rýchlo rastúce odvetvie NFT.

Prečítajte si tiež: On-chain analýza je zaujímavým nástrojom pre úspešné obchodovanie

Jeden z členov tímu Unmarshal povedal, že sa stále jedná o formu funkčného prototypu a v ďalších verziách môžeme očakávať výrazne vylepšenia. Rovnako avizovali spustenie „bug bounty“ programu, ktorý bude mať za úlohu vychytať rôzne chyby a urobiť z Xscan.io čo najbezpečnejšie riešenie. Jednotliví účastníci tohto programu budú za svoje relevantné príspevky samozrejme odmeňovaní. 

Zdroje: bitcoinist.com, newsbtc.com

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart