Morgan Stanley pridáva Bitcoin k 12 investičným fondom

Obrovská svetová banka Morgan Stanley postupne buduje svoji pozíciu na trhu s kryptomenami. Na americkú komisiu pre cenné papiere a burzy (SEC) podala žiadosť pre pridanie bitcoinu k niektorým fondom, ktoré spravuje. Podľa najnovších správ tak dáva 12 investičným fondom možnosť nepriamo investovať do bitcoinu, prostredníctvom futures a Grayscale bitcoin trust. GBTC je navyše vlastnený materskou spoločnosťou burzy Coinbase, Digital Currency Group. Uvádzajú, že aktuálne majú určité fondy predpoklad k tomu, aby boli nepriamo vystavené bitcoinu.

Prečítajte si tiež: Atomic Swaps: Cesta k decentralizácii

Každý fond môže podľa zákonov Kajmanských ostrovov, kde sídlia investovať do týchto aktív až 25% prostriedkov portfólia. V dokumente jasne definujú, že pokiaľ ide o futures založené na BTC, do ktorých môžu investovať, tie musia byť registrované u CFTC (U.S. Commodity Futures Trading Commission). Počiatočné zavedenie predstavuje v 5 skupinách fondov: Institutional Fund, Institutional Fund Trust, Europe Opportunity Fund, Insight Fund a Variable Insurance Fund. Spoločnosť zatiaľ odmieta komentovať, či niektoré z nich už bitcoin reálne využívajú. 

Ako vo februári informovala agentúra Bloomberg, Morgan Stanley dokonca uvažovalo o priamom nákupe bitcoinu prostredníctvom svojej globálnej investičnej vetvy. Od priameho investovania do bitcoinu si však zatiaľ držia odstup.

Pridaj sa do VIP skupiny a získaj náskok pred ostatnými! VIAC INFO TU.

Táto správa jednoznačne signalizuje rastúci záujem investičnej banky o bitcoin ako o skupinu aktív, s ktorou je potrebné počítať aj do budúcna. Už minulý mesiac predstavili pre určitú skupinu klientov produkty spojené s investovaním do bitcoinu a nedávno tiež uverejnili pracovnú ponuku na pozíciu analytika v oblasti kryptomien a blockchainu. 

Zdroje: bitcoin.com, coindesk.com, cointelegraph.com

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart