Grayscale darovala 1 milión dolárov organizácii Coin Center – celkovo plánuje venovať ešte viac!

Spoločnosť Grayscale sa v našich článkoch zväčša nachádza najmä kvôli tomu, aké investičné rozhodnutie robí v spojení s kryptomenami. Tentokrát však Grayscale spravila „investičné“ rozhodnutie, ktoré sa netýka priamo danej spoločnosti. V pondelok totižto oznámila, že finančne podporí kryptomenovú neziskovú organizáciu Coin Center, so sumou jedného milióna dolárov. To však nie je všetko.

Dotácia od Grayscale sa môže vyšplhať až na 2 milióny dolárov

V oficiálnom oznámení spoločnosti Grayscale taktiež stálo, že okrem jedného milióna dolárov, ktoré boli prisľúbené Coin Centru, Grayscale podporí aj nové dotácie pochádzajúce zo strany iných spoločností. Za každý jeden dolár, ktorý bude darovaný organizácii Coin Center inou spoločnosťou ako Grayscale, pridá práve najväčší správca kryptomenových aktív ďalší dolár zo svojho vrecka do maximálnej sumy jedného milióna.

To znamená, že iba na základe tejto kampane sa môže organizácii Coin Center podariť získať až tri milióny dolárov v dotáciách (prvý milión z pôvodnej iniciatívy Grayscale, druhý od rôznych iných darcov a tretí milión opäť od Grayscale). Presne takúto formu dotácii už pritom práve pre Coin Center v roku 2018 spravila aj kryptomenová burza Kraken. Tej sa vtedy na základe svojej iniciatívy podarilo pre Coin Center vyzbierať 3 milióny dolárov.

Prečítajte si tiež: Fundamentální analýza – Energy Web Token (EWT)

Grayscale tak nielenže podporila (a pravdepodobne ešte aj podporí) organizáciu Coin Center, ale taktiež k tomu povzbudila aj ostatných. Novo zvolený CEO tejto spoločnosti, Michael Sonnenshein, oslovil taktiež také osobnosti ako CEO burzy Binance Changpenga Zhaa, CEO burzy Gemini bratov Winklevossových, CEO spoločnosti MicroStrategy Michaela Saylor či CEO burzy Coinbase Briana Armstronga. Všetky tieto spoločnosti pritom rozhodne majú kapitál na to, aby darovali a podporili organizáciu Coin Center minimálne tak, ako to spravila spoločnosť Grayscale.

Prečo prichádza ku takejto podpore?   

„Pravdepodobne ešte nebola lepšia možnosť na investovanie do rastu tohto priemyslu, keďže sme zažili rok, v ktorom kryptomeny začali byť brané ako trieda finančných aktív, do ktorej sa pridali aj známe finančné spoločnosti.“

Tak zneli slová Michaela Sonnensheina, ktorý týmto spôsobom komentoval podporu práve organizácie Coin Center. Jej vplyv sa pritom ukázal najmä v posledných dvoch mesiacoch, kedy vehementne bojovala proti nešikovnému návrhu na regulácie zo strany FinCEN v USA.

Ak by bol totižto návrh na reguláciu kryptomien schválený v takej forme, v akej to FinCEN navrhoval, poskytovatelia kryptomenových služieb ako práve Grayscale, Coinbase, Gemini či Binance.US by museli zverejňovať dáta a osobné informácie o svojich klientoch a ich transakciách v prípade, že by išlo o transakciu väčšiu ako 3 000 dolárov alebo že by mesačný limit posielaných financií z konkrétneho účtu presahoval hranicu 10 000 dolárov. Transakčné vlastnosti kryptomien, ako aj ich hlavné charakteristiky, však poskytovanie takýchto informácii nie vždy dokážu zabezpečiť, čím by sa veľmi narušili služby, ktoré by inštitúcie a platformy v USA vedeli vykonávať.

Aj práve proti tomuto návrhu, ktorý je aktuálne na základe rozhodnutia novozvoleného prezidenta Bidena pozastavený, bojovala organizácia Coin Center. Tá sídli priamo vo Washingtone D.C., v ktorom sa má snažiť robiť tú najférovejšiu a najprijateľnejšiu osvetu kryptomenám. Aj proti tomuto návrhu zo strany FinCEN vydala Coin Center jasne odmietajúce stanovisko, pričom takisto zverejnila a poslala na príslušné orgány minimálne dva rôzne listy, v ktorých kritizovala dané návrhy a ich možný negatívny dopad nielen na kryptomenový sektor v USA, ale takisto aj na budúcnosť FinTech sektora v tejto krajine.

Regulátorov treba vzdelávať

CEO Grayscalu sa taktiež vyjadril, že Coin Center obdŕžala takúto podporu aj preto, že si uvedomujú, ako veľmi podstatné je vzdelávať regulátorov, ktorí dané zákony tvoria a budú tvoriť. Michael Sonnenshein si myslí aj nasledovné:

„Všetko je to hlavne o vzdelávaní. Regulátori musia mať základné vedomosti o tejto téme na to, aby mohli robiť informované rozhodnutia o nových zákonoch zo svojich pozícii. Pokiaľ ide práve o regulátorov, tak vzdelávanie je nielen najväčšiu výzvou, ale taktiež aj najväčšou možnosťou, ako môže náš sektor uspieť.“

Organizácia Coin Center tak môže svojou informovanosťou a skúsenosťami vo veľkom pomôcť s rozvojom znalostí regulátorov, politikov a úradníkov, ktorí by mali o kryptomenách do budúcna rozhodovať. Dotácie, ktoré Coin Center obdržala budú podľa nich slúžiť aj na tieto účely.

„Financie, ktoré sme dostali, pomôžu nášmu tímu k tomu, aby sme mohli robiť správnu osvetu celému ekosystému a tak podporiť jeho rast.“

Tak zneli slová jedného z popredných predstaviteľov Coin Centra, Jerryho Brita. Ten sa rovnako vyjadril, že sám bol zaskočený tým, akú veľkú podporu organizácia Coin Center dostala. Rovnako tiež poznamenal, že tieto financie vo veľkom pomôžu nielen pri boji s nesprávne a nelogicky formulovanými návrhmi na regulácie, ale taktiež aj s pomocou pri tvorbe tých, z ktorých by sektor mohol benefitovať.

Zdroje: https://cryptopotato.com/, https://cryptobriefing.com/, https://cointelegraph.com/

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart