Long Bitcoin Short Banks. Známy to hashtag, ktorý koloval kryptomenovým svetom najmä dva roky dozadu, pričom sa ho držal najmä kryptomenový influencer Anthony Pompliano. Ten sa takisto veľmi rád „navážal“ aj do známych veľkých bánk, medzi ktorými nechýbala ani nemecká banka Deutsche Bank. Z tej si robilo množstvo kryptomenových podporovateľov dlhodobo „srandu“ najmä preto, že po Finančnej kríze v roku 2008, sa táto banka jednoducho nebol schopná aklimatizovať na nové podmienky vo finančnom svete a zažíva takmer kontinuálny prepad na svojich akciách. To sa ale pravdepodobne pokúsi zmeniť svojou novou stratégiou, v ktorej má zahrnúť aj kryptomeny.
Prehliadnutý report skrýva cenné informácie
Čo je na tejto správe asi najviac šokujúce, okrem toho, že sa Deutsche Bank chystá vstúpiť do kryptomenového sveta je asi to, že táto informácia je zverejnená už približne 10 týždňov a až doteraz si ju nikto nevšimol. V kryptomenovom sektore ide pritom o pomerne málo vídaný jav, keďže sa akákoľvek správa o týchto aktívach takmer bleskovou rýchlosťou rozšíri po všetkých magazínoch či online portáloch.
Pridaj sa do VIP skupiny a získaj náskok pred ostatnými! VIAC INFO TU.
Dôvodom, prečo bola táto novinka pravdepodobne pozabudnutá je fakt, že sa jej opis nachádzal na 23.strane reportu World Economic Forum z 2020 (ktorý bol zverejnený pod názvom “Crypto,What Is It Good For: An Overview of Cryptocurrency Use Cases“ a nájdete ho na nasledujúcom linku), ktorému sa z nejasného dôvodu nedostala dostatočná pozornosť. Navyše, Deutsche Bank, ktorá v danom reporte pomerne prehľadne popisuje svoje vízie s kryptomenami a svoje ciele do roka 2021, o tejto správe nevydala zo svojich radov žiadnu oficiálnu informáciu (pomimo WEF reportu) a práve preto sa pravdepodobne na túto novinku či už zabudlo alebo si ju ľudia jednoducho iba nevšimli.
Vstup do kryptomenového sveta v štyroch krokoch
Deutsche Bank sa má pripravovať najmä na poskytovanie kryptomenový služieb spojených s custody (držanie kryptomien pre svojich klientov), ktoré má byť umožnené prostredníctvom „digital asset custody platform.“ V prvom kroku by mali mať pritom prístup ku tejto platforme akreditovaní a inštitucionálni investori ako napríklad správcovia aktív, korporačné spoločnosti či digitálne fondy.
Prečítajte si tiež: Stávají se DEX nepoužitelnými? Jak se pohybovat v jejich prostředí v době drahých poplatků?
Druhý krok by mal pritom nielenže umožniť držanie kryptomenových aktív, ale takisto aj ich nákup a predaj prostredníctvom tretej strany, ktorú majú na teraz predstavovať zatiaľ neuvedení brokeri a burzy. V ďalších dvoch fázach poskytne Deutsche Bank rôzne služby spojené s účtovníctvom a zdaňovaním kryptomien, ale dokonca aj také služby ako staking priamo na ich platforme. Dokonca by na danej platforme mohlo dôjsť až ku obchodovaniu či tvorbe vlastných tokenov.
Zdá sa tak, že banky si už nemôžu dovoliť kryptomeny ignorovať. A aj preto sa snažia postupne nájsť cestu, ako by ich mohli využiť. Deutsche Bank tvrdí, že ich služby majú hlavne prepájať tradičný finančný svet s tým novodobým, ktorý sa aktuálne tvorí práve prostredníctvom kryptomien. To potvrdil nielen záujem 21.najväčšej banky na svete (a 6. v Európe), ktorá aktuálne spravuje pre svojich klientov viac ako 1,5 bilióna dolárov v aktívach.
Rovnako sa totižto práve tento týždeň dostala na verejnosť informácia, že najstaršia americká banka, Bank of New York Mellon, sa taktiež má v pláne pridať ku kryptomenám a poskytovať rôzne služby pre svojich klientov. Ide ale skutočne o dobrú správu? Čo sa zmení, pokiaľ budú stále banky iba tými tretími stranami, ktoré budú spravovať aktíva pre ľudí a budú im môcť zamietať prevody alebo od nich vyžadovať KYC či AML? Spôsobí tak vstup bánk do kryptomenového sveta iba premrhanie kryptomenového potenciálu alebo je takéto prepojenie starého a nového finančného sveta skutočne potrebné kvôli nedokonalostiam zo strany kryptomien? O svoj názor sa s nami podeľte dole v sekcii komentárov alebo na našich sociálnych sieťach Telegram či Facebook.
Zdroje: https://www.coindesk.com/, https://decrypt.co/