Čínske jašenie pokračuje – čo nám ukázal staronový kryptomenový zákaz?

Centrálna banka Číny postavila všetky kryptomenové transakcie mimo zákon. Takúto negatívnu správu sme tu nemali už poriadne dlho, že? Opak je ale pravdou. Akýkoľvek zákaz kryptomien z Číny sa totižto dá brať ako „old alebo no news“, keďže k nim dochádza takmer pravidelne. A aj keď ten aktuálny vyzerá na prvý pohľad hrozivo, na čo reagovali aj ceny na kryptomenovom trhu, tak ako všetci dobre vieme, z dlhodobého hľadiska nejde o vôbec nič podstatné, hlavne keď ide iba o “recyklovanú správu”.

Čína stavia kryptomeny úplne mimo zákon – či?

Najnovšia správa z Číny, ktorá mala byť vydaná Čínskou ľudovou bankou, má stavať akékoľvek kryptomenové transakcie mimo zákon. Dokonca by mali danému zákonu podliehať všetky typy kryptomien, od Bitcoinu, cez stablecoiny až po akékoľvek iné altcoiny. Rovnako má byť zakázaný aj akýkoľvek biznis spojený s kryptomenovým sektorom.

Čo je ale zaujímavé je fakt, že sa vo vyhlásení, ktoré špecifikovalo tento nový zákon, nikde nepíše o zákaze vlastníctva kryptomien. To znamená, že napriek tomu, že sú kryptomenové transakcie zakázané, tak vlastnenie kryptomien stále zakázané nie je. Možno si ale týmto krokom Čína iba necháva možnosť na ďalší zákaz, ktorý bude môcť zostreliť trh.

Prečítajte si tiež: Stránka Bitcoin.org bola hacknutá

Na to je totižto Čína absolútny expert, čo už ukázala niekoľkokrát. Ak sa pozrieme iba na tento rok, tak zákaz spojený s ťažbou Bitcoinu, ktorý sa postupne rozmohol po rôznych provinciách, bol na prvý pohľad negatívnou správou. Z nej ale určite nakoniec bude pozitívna správa, keďže sa vďaka tomuto tvrdému kroku zo strany čínskej vlády ťažba Bitcoinu diverzifikovala z hľadiska geografie, z čoho môže Bitcoin iba ťažiť.

Ako sa však ukázalo, tak táto novinka vôbec nie je novinkou. Hneď niekoľko popredných kryptomenových denníkov či magazínov totižto ihneď informovalo, že tento „nový zákon“ je presne takým istým, aký je v platnosti od roku 2017. Práve v septembri roku 2017 sme videli veľkú cenovú manipuláciu zo strany Číny, ktorá v daný mesiac zostrelila Bitcoin a všetky ostatné kryptomeny. Ten sa ale následne nielenže dostal na tie isté levely ako dovtedy, ale dokonca prekonal do troch mesiacov a vytvoril ATH na hranici 20 000 dolárov.

Príprava na bullrun?

Aj napriek tomu, že sa na základe minulosti určite nedá predpovedať budúcnosť, tak práve takýto FUD, aký nám teraz priniesla Čína, sa veľmi podobá práve na to, čo sme zažili v roku 2017. Môžeme tak očakávať nové ATH do konca roku 2021? Očakávať to samozrejme môžeme, avšak nikto nevie zaručiť, že k nemu aj dôjde. Rovnako je možné, že Čína bude neustále stupňovať tlak na kryptomeny, a to najmä kvôli príchodu ich vlastnej CBDC.

Pridaj sa do VIP skupiny a získaj náskok pred ostatnými! VIAC INFO TU.

Aj preto sa dá očakávať ešte viac FUDu a zlých noviniek práve z tejto krajiny, ktorá sa bude snažiť dostať kryptomeny mimo zákon ako to len pôjde, aby „dobrovoľne nasilu“ prinútila svojich obyvateľov používať digitálny yuan.

Nech už sú ale pokusy Číny akékoľvek, tak aj napriek prepadu, ktorý nastal takmer okamžite po zverejnení tejto správy, už teraz môžeme vidieť, že sa kryptomenový trh pomaly zotavuje. Hranica 40 000 dolárov zatiaľ pôsobila veľmi pekne ako support, od ktorého sa Bitcoin odrazil naspäť na približne 42 000 dolárov.

No a tu sa pýta jedna úvaha na záver. Ako je možné, že takéto správy ešte stále dokážu pohnúť s cenou Bitcoinu? Veď ako sme aj my uviedli, tak nielenže nejde o nové správy, ale takisto nejde zo strany Číny o prvý takýto pokus, ako kryptomeny postaviť mimo zákon. Zatiaľ čo sa ale všetci skúsení kryptomenoví investori nad týmto iba pousmejú, tak je viac ako pravdepodobné, že nováčikov vie takáto správa poriadne vydesiť a prinútiť ich k emocionálnemu predaju.

Pre skúsených investorov tak tento „prepad“ (alebo skôr iba dlhší knôt) bol ďalšou možnosťou na kúpu, zatiaľ čo pre nováčikov bol lekciou. Tých bude ešte určite veľa, avšak je pozitívne vidieť, že sa kryptomeny z takýchto správ vedia veľmi rýchlo dostať naspäť.

Zdroje: https://cointelegraph.com/, https://www.theblockcrypto.com/, https://blockworks.co/, https://u.today/

Kontakt

Máte nejakú otázku? Spýtajte sa nás a čoskoro sa vám ozveme.

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.

Update cookies preferences