Prehľad týždňa – Twitter a Lightning Network, množstvo bezpečnostných problémov či rast Ethereum killerov

Je tu opäť sobota a tak sme sa pre vás rozhodli pripraviť prehľad tých najpodstatnejších udalostí či správ, ktoré sa šírili kryptomenovým svetom v posledných dňoch.

Twitter a nová funkcionalita

Asi najpodstatnejšia správa, ktorá má určite veľmi pozitívny podtón, bola tento týždeň z dielne Twitteru. Podľa niekoľkých zdrojov sa totižto táto sociálna sieť aktuálne pripravuje na vytvorenie takzvanej „Tip Jar,“ ktorá umožní používateľom Twitteru dať prepitné/tringelt, pre tvorcov obsahu priamo prostredníctvom danej platformy.

Čo je ale pozitívne pre Bitcoin je fakt, že Twitter má v pláne umožniť aj platbu prostredníctvom Bitcoinu, konkrétne za pomoci Lightning Networku. Aj keď sa môže zdať, že Lightning Network by nemuselo byť ideálne riešenie (kvôli náročnosti na technologický level, nie kvôli škálovateľnosti), tak Twitter sa má pripravovať aj na vyriešenie tohto problému. Pýtate sa ako? To sa dozviete už na tomto odkaze.

Bezpečnostné problémy stále pretrvávajú

Asi nikoho neprekvapí, že aj tento týždeň musíme informovať aj o hackoch či problémoch istých platforiem s bezpečnosťou. Začiatkom týždňa sme upozornili dokonca hneď na dva projekty, ktoré mali problémy s bezpečnosťou. Jedným z nich bola kryptomenová burza Bilaxy, ktorá bola napadnutá ešte minulú sobotu a podľa odhadov prišla o približne 20 miliónov dolárov. Druhou platformou, ktorá utrpela stratu kvôli hackerskému útoku bol DeFi projekt Cream Finance, ktorý taktiež prišiel o viac ako 20 miliónov dolárov. Prečo sa tieto hacky udiali a takisto aj ako sa dané platformy aktuálne snažia ich vyriešiť sme pre vás popísali tu.

Pridaj sa do VIP skupiny a získaj náskok pred ostatnými! VIAC INFO TU.

To ale nie je všetko. Burza Coinbsae totižto taktiež zažíva nie práve najlepšie obdobie, keďže sa tisícky používateľov sťažujú na to, že im z ich účtov zmizli kryptomeny, ktoré tam mali držať. Bola táto burza hacknutá? Aj na to sme sa pozreli v článku, ktorý si môžete prečítať tu.

Cardano a Solana valia – čo stojí za rastom týchto Ethereum zabijakov?  

V posledných dňoch sa opätovne veľa hovorí aj o kryptomene Cardano, ktorá nielenže atakuje hranicu 3 dolárov, ale takisto sa nad ňu už aj dostala. A má na to niekoľko pádnych dôvodov, keďže sa na tomto projekte neustále pracuje a po dlhých mesiacoch až rokoch čakania to dokonca začína vyzerať, že tento projekt sa nakoniec dočká extrémne veľkej používateľnosti. Viac informácii o vývoji Cardana a takisto aj dôvodoch na jeho aktuálny rast nájdete napríklad v tomto či tomto článku.

Ešte lepšie sa v posledných dňoch darí projektu Solana. Tá sa nielenže dostala do TOP 10 kryptomien podľa trhovej kapitalizácie, ale dokonca už prekonala aj Dogecoin. Solana sa nielenže dostala po prvý krát nad hranicu 100 dolárov, ale dokonca si až vytvorila svoje ATH na sume 146 dolárov. A pri tom, aký je okolo tejto kryptomeny aktuálne sentiment, tak sa nikto nebudeme asi diviť, ak by tento rast pretrvával aj ďalej. Pokiaľ si toho o Solane chcete prečítať viac tak vám odporúčame pozrieť si tento článok alebo kliknúť na tento link.

Kontakt

Máte nejakú otázku? Spýtajte sa nás a čoskoro sa vám ozveme.

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.