Problémy burzy Binance – regulátori po celom svete začínajú s ofenzívou

Začína sa bear market? Otázka, ktorú si kladie stále viac ľudí z kryptomenového sveta. A určite im to nikto nemôže mať za zlé, pretože okrem toho, že cena Bitcoinu je o 50 % dole oproti svojmu ATH (pri väčšine altcoinov je to ešte viac), tak sa začínajú vo veľkom vynárať aj nie práve najpozitívnejšie správy. To je takmer vždy znakom bear marketu, či minimálne oslabenia trhu. Okrem problémov, ktoré musia mineri riešiť v Číne sa zdá, že aktuálne bude musieť hasiť problémy aj jedna z najpopulárnejších kryptomenoých búrz – Binance. Iba za posledných pár dní sa voči nej totižto „ohradili“ regulátori hneď v troch štátoch.

Veľká Británia ako zatiaľ posledný klinec do rakvy?

Problémy burzy Binance sa zintenzívňujú potom, čo iba včera vyšlo oficiálne vyhlásenie  Financial Conduct Authority z Veľkej Británie o tom, že táto burza nemá od daného regulátora žiadne oficiálne povolenie na obchodovanie kryptomien vrámci krajiny. Upozornil pritom na to, že žiadna zo spoločností Binance, Binance Group či Binance Markets Limited, ktorá dokonca operuje z Londýna, nemá oficiálne oprávnenie od FCA na to, aby v krajine ponúkala obchodovanie kryptomenových  produktov.

„Žiadna iná entita z Binance Group nedrží akékoľvek britské povolenie, registráciu alebo licenciu na poskytovanie regulovaných služieb vrámci Spojeného Kráľovstva. Zdá sa, že Binance Group poskytuje zákazníkom v Spojenom Kráľovstve rôzne druhy produktov a služieb prostredníctvom stránky Binance.com.“

Aj to znelo v oficiálnom stanovisku, ktoré navyše okrem iného tiež uviedlo, že Binance má čas iba do konca mesiaca na to, aby ukončila poskytovanie takýchto služieb vrámci Veľkej Británie. Oficiálne stanovisko burzy Binance voči tomuto oznámeniu zatiaľ nie je známe, avšak je viac ako pravdepodobné, že sa ho čoskoro dočkáme, keďže FCA nie je jediný regulátor, s ktorým má aktuálne Binance problém.

Neviete, čo si vybrať? Tak si vyberte všetko! VIP má všetko. Exkluzívny obsah je len začiatok! Vstúpte do VIP sveta Kryptotrejder. Viac info TU.

Japonsko aj Kanada

Iba tento týždeň totižto varovali Binance aj ďalší dvaja regulátori, Konkrétne ide o japonského regulátora FSA (Financial Services Agency), ktorý je obdobou FCA a taktiež Ontario Securities Commission, finančného regulátora vrámci provincie Ontário v Kanade. Zatiaľ čo Ontario Securities Commission docielilo svoje tým, že Binance oficiálne oznámila, že od budúceho roka nebude v tejto provincii poskytovať svoje služby, tak reakcia zo strany Binance voči FSA zatiaľ nie je známa.

Prečítajte si tiež: Nový prieskum spoločnosti JP Morgan prekvapí – ale nemilo

Binance tak má pred sebou určite rušné dni či týždne, keďže sa evidentne bude musieť vysporiadať s nemalým tlakom zo strany regulátorov po celom svete. Oficiálne stanovisko tejto spoločnosti, či akékoľvek iné výhrady regulátorov voči tejto kryptomenovej burze vám určite prinesieme vo forme článkov alebo príspevkov na našich sociálnych sieťach.

Binance je totižto stále jednou z najväčších a najpoužívanejších kryptomenových búrz a tak by takýto celosvetový nátlak regulátorov mohol výrazne ovplyvniť nielen to, ako táto burza funguje, ale takisto aj to, ako sa minimálne z krátkodobého hľadiska bude dariť celému kryptomenovému svetu. Objemy tejto burzy sú totižto extrémne vysoké a už niekoľko rokov sa Binance radí medzi absolútnu špičku čo sa CEX búrz týka.

Práve obmedzenie obchodovania prostredníctvom tejto burzy v niekoľkých krajinách by mohlo spôsobiť, že by sa objemy z krátkodobého hľadiska mohli prepadnúť, čo určite nie je to, čo kryptomenový svet potrebuje. Napriek tomu ale netreba panikáriť, o celej situácii najmä v spojení s FCA a Spojeným Kráľovstvom sa vie zatiaľ pomerne málo a tak si treba počkať na to, čo prinesú najbližšie dni.

Zdroje: https://cointelegraph.com/, https://u.today/, https://www.theblockcrypto.com/, https://cryptobriefing.com/

Kontakt

Máte nejakú otázku? Spýtajte sa nás a čoskoro sa vám ozveme.

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.