Problémy Binance sa dnes vážne vystupňovali – 3 správy, ktoré nepotešia fanúšikov tejto burzy

V poslednej dobe to vyzerá tak, že sa všetko točí iba okolo burzy Binance. Teda minimálne čo sa negatívnych správa a noviniek týka. Regulátori tejto burze stále nechcú dať vydýchnuť. Práve naopak, aj dnes bolo zverejnených hneď niekoľko noviniek spojených s burzou Binance, ktoré sú veľmi ďaleko od toho, aby boli vnímané pozitívne. Problémy tejto burzy sa stupňujú potom, čo sa India a Malajzia rozhodli rázne voči Binance zakročiť. Do toho sa táto burza ešte rozhodla aj obmedziť obchodovanie derivatives vrámci niekoľkých podstatných štátov v Európe.

Dva týždne a koniec

Azda najviac negatívna správa prišla pre Binance z Malajzie. Práve z tohto štátu dostala burza Binance upozornenie, v ktorom stálo, že má Binance iba dva týždne na to, aby ukončila ponúkanie všetkých svojich produktov a služieb vrámci tejto krajiny. Má ísť o ukončenie ponúkania nielen prístupu na web stránku, ale takisto aj sťahovanie či obchodovanie prostredníctvom aplikácie, či dokonca akejkoľvek reklamnej kampane.

Prečítajte si tiež: Robinhood chce chrániť používateľov pred volatilitou kryptomien

Securities Commission of Malaysia (SC) vydala stanovisko na základe svojho predošlého upozornenia. To prišlo ešte v minulý rok v júli. Stálo v ňom, že Binance nemá povolenie na ponúkanie takýchto služieb vrámci danej krajiny. Tým, že Binance s daným upozornení údajne nič konkrétne nespravila, donútila regulátora k tomu, aby v utorok tento týždeň oficiálne zakázala Binance poskytovanie služieb v krajine, pričom dala tejto burze 14 dní na to, aby ukončila túto zatiaľ nelegálnu činnosť. 

Problémy aj v Indii

Podľa najnovších správ publikovaných portálom Bloomberg, má Binance problémy aj v inej ázijskej krajine. Je ňou India, kde má aktuálne prebiehať vyšetrovanie proti Binance kvôli podozreniu z prania špinavých peňazí. Podľa aktuálne nezverejnených obvinení, má indická polícia vyšetriť, či sa dajú prostredníctvom Binance a jej sesterskej burzy WazirX, jednoducho prať špinavé peniaze.

Pridaj sa do VIP skupiny a získaj náskok pred ostatnými! VIAC INFO TU.

Práve burza WazirX, ktorá patrí medzi tie najväčšie v Indii má byť prepojená na rôzne čínske stávkovacie aplikácie. Cez tie mali údajne používatelia prostredníctvom krypta následne vyprať špinavé peniaze. Aktuálne ide ale iba o nepotvrdené informácie, pričom na oficiálne stanovisko od indických úradov či polície sa ešte len čaká.

Pravidlá sa menia aj v Európe

No a posledná dnešná novinka spojená s burzou Binance sa týka Európy. Hoci nedošlo ku žiadnemu kroku zo strany regulátorov či polície voči burze Binance, tá sa dnes rozhodla ukončiť ponúkanie futures a derivatives pre Nemecko, Taliansko a Holandsko.

Tento krok mal prísť aj kvôli tlaku regulátorov, ktorý sa posledných pár týždňov mal stupňovať. Rovnako ale burza povedala, že k nemu došlo najmä kvôli snahe o neustále zlepšovanie podmienok na obchodovanie na burze.

„Priebežne hodnotíme naše produkty a prispôsobujeme ich spoluprácam s našimi používateľmi. Dnes preto musíme oznámiť, že s okamžitou platnosťou prestávame ponúkať naše derivatives produkty vrámci Európy, pričom začíname s Holandskom, Nemeckom a Talianskom.

Aj tak znelo oficiálne vyjadrenie zo strany tejto burzy, ktorá má toho teraz evidentne viac ako dosť. Či sa jej podarí dostať sa zo všetkých týchto „šlamastík“ ukáže až čas, avšak aktuálne to s ňou vôbec nevyzerá dobre. Problémy pribúdajú po celom svete, pričom je viac ako nemožné, aby sa tejto burze podarilo splniť očakávania všetkých regulátorov. Je tak možné, že sa bude musieť Binance rozlúčiť s nejakými trhmi a poskytovať svoje služby iba na miestach, kde sa s regulátormi dohodne. Kde by to ale malo byť je zatiaľ nejasné. Jasné je však to, že s touto burzou to začína vyzerať všelijako.

Zdroje: https://cointelegraph.com/, https://cryptopotato.com/, https://u.today/

Kontakt

Máte nejakú otázku? Spýtajte sa nás a čoskoro sa vám ozveme.

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.

Update cookies preferences