Burza Binance predstavuje nástroj pre vykazovanie daní

V mnohých krajinách po celom svete sa aktuálne pracuje na rôznych reguláciách a daňových zákonoch, ktoré sa týkajú kryptomien a celého tohto priemyslu. Jedná sa o pomerne náročné a zdĺhavé procesy, na ktoré nie je jednoduché okamžite reagovať a presvedčila sa o tom aj jedna z najznámejších kryptomenových búrz – Binance. Tá v súčasnosti čelí mnohým problémom vo viacerých štátoch a v niektorých jurisdikciách to naozaj nemá jednoduché. Aj to je pravdepodobne jedným z dôvodov, prečo sa rozhodli klientom priniesť nový nástroj, ktorý im pomôže s jednoduchým vykazovaním daní v ich krajine.

Užívateľom chcú umožniť sledovanie ich aktivity a zjednodušiť danenie ziskov z kryptomien

Nový nástroj, ktorý burza predstavila by mal používateľom umožniť prenášanie histórie transakcií na tretie strany a tiež sledovanie prehľadov daňových povinností v jednotlivých krajinách. Podľa stránky s pokynmi k daňovému vykazovaniu si teraz môžu používatelia vybrať ľubovoľný daňový nástroj tretej strany na prenos svojej histórie transakcií s tým, že Binance nepodporuje žiadny konkrétny softvér daňových nástrojov tretích strán. S rastúcim tlakom regulačných úradov by sa mohlo jednať o veľmi užitočné vylepšenie, ktoré používateľom zjednoduší pomerne náročný proces. Zdá sa, že Binance sa v posledných týždňoch snaží dokázať, že povinnosti v oblasti dodržiavania regulácií neberie na ľahkú váhu.

V Binance veria, že kvalitne navrhnuté právne a regulačné rámce budú z dlhodobého hľadiska pevným základom, vďaka ktorému sa kryptomeny skutočne môžu stať nevyhnutnosťou v každodennom živote ľudí. Changpeng Zhao dodáva, že pre širšie globálne prijatie kryptomien je nevyhnutné, aby boli regulačné rámce v jednotlivých krajinách definované čo najjasnejšie. Nová iniciatíva je súčasťou širšej stratégie burzy zameranej na rozšírenie protokolov o ochrane používateľov a riadení rizík.

Burza zároveň znižuje limity pre výber bez úplného overenia KYC

Súčasťou úsilia o udržiavanie dialógu s regulátormi je aj menej populárna novinka. Spoločnosť oficiálne oznámila zásadnú aktualizáciu svojich KYC pravidiel, ktorou sa výrazne znížili maximálne sumy výberu pre používateľov, ktorí úplne nedokončili overenie totožnosti. Používatelia, ktorí dokončili iba základné overenie účtu budú mať denný limit pre výbery na úrovni 0,06 BTC. Predtým bola maximálna denná suma výberu obmedzená na 2 BTC, takže sa jedná o výrazné zhoršenie podmienok.

Pridaj sa do VIP skupiny a získaj náskok pred ostatnými! VIAC INFO TU.

Spomínané pravidlo zatiaľ platí len pre nových používateľov, avšak do 23. augusta by vo fázach malo zasiahnuť aj už existujúce účty. Používatelia Binance, ktorí dokončili úplné overenie totožnosti, budú naďalej môcť vybrať až 100 BTC za deň. Limit pre výbery sa pritom obnovuje vždy o polnoci.

Tento týždeň burza odstránila páry obchodované s maržou pre tri FIAT meny – euro, austrálsky dolár a britská libra. Platforma pre obchodovanie s futures spoločnosti Binance taktiež začala znižovať maximálne pozície pákového efektu zo 125x na 20x. Zmeny dopĺňa aj správa od CEO Binance, ktorý je podľa vlastných slov ochotný prenechať svoju pozíciu niekomu so silným regulačným zázemím.

Binance je aktuálne ako medzi dvoma mlynskými kameňmi

Na jednej strane stoja regulačné úrady z celého sveta, ktoré v posledných mesiacoch ukázali najznámejšej burze svoju silu. Na tej druhej sú ich klienti, ktorí majú samozrejme záujem na čo najmenšom obmedzovaní služieb a fanúšikovia kryptomien väčšinou nie sú zástancami spĺňania rôznych KYC a AML nariadení. Burza však z dlhodobého hľadiska nemôže prežiť ani bez jednej z týchto strán a tak sa snaží nájsť „zlatú strednú cestu“, pri ktorej jej nebudú hroziť sankcie a zároveň nepríde o svojich klientov.

Prečítajte si tiež: Plánuje Amazon vstúpiť do kryptomien? Kryptomenovým svetom sa šíria rôzne klebety!

Aktuálne sa zdá, že Binance sa snaží „utíšiť“ najmä regulátorov, no tým sa dostáva na tenký ľad na strane zákazníkov, ktorí sú hlavným zdrojom ich príjmov. Ideálnym riešením by bol prechod na čisto decentralizovanú burzu, ktorá by však mohla byť pre menej skúsených používateľov technicky náročná. Najväčšia a najznámejšia burza je tak v značne zložitej situácii a môžeme len hádať, ako tento regulačný boj dopadne a kto z neho vyjde ako víťaz.

Zdroje: cryptoglobe.com, decrypt.co, cointelegraph.com

Kontakt

Máte nejakú otázku? Spýtajte sa nás a čoskoro sa vám ozveme.

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.

Update cookies preferences