Burza Binance opäť pálila svoje mince – cena ale vôbec nereagovala

Jedna z najväčších kryptomenových búrz má teraz práce viac ako dosť. Binance musí riešiť zákazy či varovania zo strany regulátorov po celom svete a práve tejto problematike sa venuje aj drvivá väčšina noviniek ohľadom tejto burzy. Iba včera sa ale burza Binance dočkala ďalšieho svojho coin burnu (spaľovania mince), čo je jednou z najpodstatnejších udalostí nielen pre túto burzu, ale aj pre cenu jej mince. Tá ale v prípade tohto spaľovania nejako extra nezareagovala na čo je hneď niekoľko dôvodov.

Poctivý coin burn pokračuje

Burza Binance už vo svojom whitepaperi, v ktorom predstavila aj Binance Coina (BNB), oznámila, že táto minca bude časom vo veľkom spaľovaná. Celkovo má dôjsť ku spáleniu až viac ako 50 % z celkovej ponuky tejto mince, čím by sa jej ponuka mala dostať približne na 100 miliónov BNB tokenov (aktuálne viac ako 168 miliónov BNB).

Pridaj sa do VIP skupiny a získaj náskok pred ostatnými! VIAC INFO TU.

Aktuálne došlo už ku 16temu coin burnu v histórii BNB, pričom išlo takisto o jeden z najväčších. Celkovo bolo spálených približne 1,3 milióna mincí, ktoré mali v čase pálenia hodnotu takmer 400 miliónov dolárov. Informoval o ňom CEO a zakladateľ burzy Binance, Changpeng Zhao, ktorý taktiež povedal, že okrem spálenia daného počtu mincí bolo presunutých aj 16 miliónov mincí do peňaženiek tímu Binance.

Aj napriek tomu, že tento krok môže vyzerať na prvý pohľad zradne, tak ide o plánovaný a pomerne častý krok tejto burzy, ktorá ho navyše naplánovala už vo svojom whitepaperi. CZ taktiež ubezpečil, že tím tieto BNB ani nepredáva a ani nepoužíva, pričom povedal, že tieto mince bývajú spravidla iba spaľované.

Cena vôbec nereagovala

Napriek tomu, že pre Binance išlo o druhý najväčší burn mincí z pohľadu fiat hodnoty vôbec, tak cena nezareagovala. Najväčší token burn Binancu sme zažili v marci tohto roku, kedy boli spálené mince v hodnote 600 miliónov dolárov. Vtedy k tomu ale prispela najmä veľmi vysoká cena jednej BNB mince.

Prečítajte si tiež: Hackerská skupina Anonymous vytvára vlastnú kryptomenu – bude bojovať proti Muskovi a Číne

Tieto udalosti bývajú zväčša nasledované aspoň čiastočnou pumpou, keďže príde ku obmedzeniu ponuky a tým sa koncept vzácnosti stáva dominantnejší. To sa ale teraz nestalo pravdepodobne kvôli tomu, že okrem toho, že išlo o plánovaný a vopred oznámený burn, tak bola táto informácia už zahrnutá v cene.

Rovnako mohlo ale ku „ignoru“ zo strany cenovej akcie prispieť aj to, že celkovo je aktuálne trh pomerne nudný a pumpy sú vidno iba sporadicky. Skôr naopak, ako nám ukazuje situácia aj dnes, trh má hlavne klesajúcu tendenciu a tak sa nikto nemôže čudovať, že takáto udalosť nejako extrémne nezaváži do vývoja cien ani tých najväčších kryptomien.

Pre držiteľov tejto mince ale ide z dlhodobého hľadiska o pozitívnu správu z dvoch dôvodov. Prvý je ten, že Binance sa drží svojho sľubu z whitepaperu a páli mince raz za štvrťrok. Druhý je samozrejme ten, že počet mincí celkovo klesá a tak sa tie, ktoré ľudia hodlujú, stávajú vzácnejšie.

Zdroje: https://cointelegraph.com/, https://u.today/, https://cryptopotato.com/

Kontakt

Máte nejakú otázku? Spýtajte sa nás a čoskoro sa vám ozveme.

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.

Update cookies preferences