Binance zastavuje SEPA platby na neurčito

Ako sme už informovali, jedna z najznámejších kryptomenových búrz Binance aktuálne bojuje na poli regulácií vo viacerých krajinách sveta. V nadväznosti na tieto problémy svojich klientov informovali, že dočasne pozastavujú možnosť nákupu kryptomien prostredníctvom SEPA platieb, ktoré predstavujú jeden z najrozšírenejších spôsobov nákupu. Rôzne špekulácie hovoria o tom, že za týmto krokom stoja problémy s bankami, ktorým sa pravdepodobne nepáčia problémy burzy s regulátormi a nechcú mať nič spoločné s prípadným vyšetrovaním. Predstavitelia Binance sa vyjadrili, že na riešení tejto situácie intenzívne pracujú a prerušenie podpory SEPA platieb je len dočasné. Žiadne informácie o znovuzavedení populárnej metódy nákupu zatiaľ nie sú známe.

Binance informoval klientov prostredníctvom e-mailu

S účinnosťou od dnešného dňa (8:00 UTC), používatelia nebudú mať možnosť nákupu digitálnych aktív prostredníctvom svojej banky. Konkrétne sa jedná o platby v eurách, ktoré sú tiež známe ako SEPA (Single Europe Payments Area) platby. Toto pozastavenie SEPA prevodov znamená, že používatelia Binance stratia prístup k jednému z najbežnejších platobných kanálov v Európe. V ponuke však naďalej ostáva možnosť nákupu prostredníctvom kreditnej a debetnej karty, takže financovanie účtov nie je ohrozené úplne.

Pridaj sa do VIP skupiny a získaj náskok pred ostatnými! VIAC INFO TU.

V informačnom e-maily je ďalej uvedené, že SEPA platby boli zastavené z dôvodov, ktoré Binance nemôže ovplyvniť. Burza tvrdí, že sa jedná len o dočasné obmedzenie poskytovania tejto služby a na riešení problémov ich tím pracuje. Zatiaľ nie je známe, kedy by klienti burzy mohli opäť bezproblémovo používať SEPA platby. Ak ste náhodou posielali platbu a tá je v stave „pending“, mala by vám byť vrátená na účet do jedného týždňa.

Obmedzenie prichádza po regulačných tlakoch z celého sveta

Binance nešpecifikoval z akého konkrétneho dôvodu obmedzuje tieto služby, no najpravdepodobnejším sú rôzne regulačné opatrenia podniknuté voči spoločnosti. Toto rozhodnutie navyše prichádza len deň po tom, čo britský finančný gigant Barclays oznámil, že nebude naďalej umožňovať tento typ prevodu na burzu Binance. Stalo sa tak na základe varovania finančných regulačných orgánov, ktoré používateľov oficiálne varovali, že burza pôsobí v krajine bez náležitých licencií.

Hovorca spoločnosti Binance uviedol, že burza je sklamaná z jednostranného konania spoločnosti Barclays, ktoré je navyše založené na nesprávnom pochopení situácie a prebiehajúcich konaní. S rastúcim regulačným tlakom len nedávno zrušili aj obľúbený spôsob výberu britských libier Faster Payments. Zdá sa, že pôsobenie v rôznych jurisdikciách bez licencií a povolení sa spoločnosti vracia ako bumerang a čo je najhoršie, premieta sa aj do vzťahov s bankovým sektorom.

Prečítajte si tiež: REvil opäť útočia a požadujú 70 miliónov v Bitcoine

Binance na vybavovaní SEPA platieb spolupracuje s bankou Clear Junction a práve tá sa mohla rozhodnúť pre ukončenie spolupráce kvôli nedávnym akciám FCA proti burze. Je preto možné, že opätovné povolenie SEPA platieb bude naviazané na nájdenie nového partnera z bankového sektora.

Burze Binance sa napriek problémom s reguláciami finančne darí

Spomínané problémy s regulátormi sú len jednými z mnohých, ktorým burza aktuálne čelí. Situáciu musí okrem Veľkej Británie zachraňovať aj v Japonsku, Kanade, USA, Kajmanských ostrovoch a ďalších.

Napriek tomu však burza napríklad včera spracovala transakcie v hodnote takmer 16 miliárd dolárov. Pre porovnanie, druhá burza v rebríčku – Coinbase, spracovala včera transakcie v hodnote mierne presahujúcej 2 miliardy dolárov. 

Zdroje: techstory.in, cointelegraph.com, cryptobriefing.com

Kontakt

Máte nejakú otázku? Spýtajte sa nás a čoskoro sa vám ozveme.

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.

Update cookies preferences