Binance prišla o amerického CEO

Kryptomenová burza Binance je aj naďalej terčom veľkého regulačného tlaku po celom svete a práve tento stav je pravdepodobne príčinou toho, že prídu o svojho CEO pre americký trh. Jedná sa o Briana Brooksa, ktorý túto pozíciu zastával iba 3 mesiace a svoju rezignáciu oznámil verejnosti prostredníctvom tweetu. Dlho na seba nenechala čakať ani reakcia samotnej spoločnosti Binance, ktorá tvrdí, že táto zmena nijak neovplyvní fungovanie burzy na americkom trhu. Dá sa predpokladať, že na uvoľnenú pozíciu budú hľadať nového človeka a svoju funkciu pravdepodobne čoskoro položí aj hlavný CEO Binance, Changpeng Zhao.

Brian Brooks odstupuje z funkcie CEO pre USA iba po troch mesiacoch

Tento človek sa v kryptomenovom odvetví preslávil najmä počas svojho pôsobenia v Úrade kontrolóra meny (Office of the Comptroller of the Currency – OCC), ktorý je súčasťou ministerstva financií a stará sa o regulovanie federálnych bánk a úverových zväzov. Spomínaný úrad v tom čase vydal regulačné pokyny, podľa ktorých by federálne banky mohli používať platobné systémy, ktoré sú založené na blockchaine a dokonca vydávať vlastné stablecoiny.

Pridaj sa do VIP skupiny a získaj náskok pred ostatnými! VIAC INFO TU.

Brooks bol aj hlavným poradcom pre kryptomeny známej burzy Coinbase. Jeho vymenovanie do funkcie CEO Binance pre americký trh bolo v tom čase celkom prekvapivé, nakoľko viedlo k zosadeniu vtedajšej generálnej riaditeľky Catherine Coley. Tá sa k situácii do dnešného dňa nijak oficiálne nevyjadrila. Zdá sa teda, že táto stolička je pomerne horúca a pripisuje sa to najmä regulačným tlakom, ktorým nečelia iba v USA.

Komunikácia na sieti Twitter chce jasne ukázať, že sa nerozchádzajú v zlom

Svoje rozhodnutie oznámil Brooks verejnosti prostredníctvom tweetu a vyjadril sa nasledovne: „Zdravím kryptomenovú komunitu. Oznamujem vám, že som odstúpil z funkcie generálneho riaditeľa spoločnosti Binance USA. Napriek rozdielom v strategickom smerovaní želám svojim bývalým kolegom veľa úspechov“. Rovnako deklaroval, že jeho odstúpenie nebude mať žiaden vplyv na ďalšie fungovanie spoločnosti a nijak nemení obchodné procesy.

Na toto oznámenie reagoval aj hlavný CEO Binance, Changpeng Zhao a Brooksovi poďakoval za jeho služby. „Brianova práca pre Binance.US bola neoceniteľná a dúfame, že bude aj naďalej neoddeliteľnou súčasťou rastu odvetvia kryptomien a bude sa zasadzovať za regulácie, ktoré hýbu našim odvetvím vpred. Do budúcna mu prajeme všetko najlepšie.“ Binance.US zároveň uistila svojich klientov, že zmena vo vedení spoločnosti sa ich nijak nedotkne.

Svoje odstúpenie plánuje aj samotný Changpeng Zhao

Oznámil to Changpeng Zhao a podľa jeho slov plánujú túto pozíciu obsadiť niekým, kto bude mať silné regulačné zázemie. Cieľom je pravdepodobne ukázať Binance ako spoločnosť, ktorá intenzívne pracuje na dodržiavaní rôznych zákonov a regulácii v jednotlivých krajinách, kde pôsobia. Táto zásadná zmena vo vedení, by mohla spoločnosti Binance pomôcť k vymaneniu sa spod všetkých regulačných neistôt, ktorým v súčasnosti čelia.

Prečítajte si tiež: Nové prepojenie medzi Coinbase a Apple Pay uľahčí nákup kryptomien

Jednou z aktuálnych noviniek, ktoré sa týkajú spoločnosti Binance a regulácií je aj zrušenie obchodovania s futures pre klientov z jurisdikcie Hongkong. Podľa zverejnených informácií nebudú mať noví používatelia platformy túto možnosť naďalej k dispozícii a existujúcim budú ich futures účty zrušené. Klienti majú aktuálne 90 dní, aby uzavreli svoje futures pozície a Binance im počas tohto prechodného obdobia nepovoľuje otváranie nových pozícií.

Kontakt

Máte nejakú otázku? Spýtajte sa nás a čoskoro sa vám ozveme.

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.

Update cookies preferences