Pre väčšinu kryptomenových fanúšikov nie je žiadnym prekvapením, že kryptomeny by mali tvoriť budúcnosť finančného sveta. Možno aj to bol jeden z hlavných dôvodov, prečo sa rozhodli do tohto sveta vstúpiť. Zo strany spoločností je síce tieto vyjadrenia počuť stále viac a viac, ale aj napriek tomu ich je stále celkom málo. Aj preto nás určite všetkých poteší najnovší prieskum spoločnosti Deloitte, ktorého výsledky presne podporujú tézu toho, že kryptomeny sú budúcnosťou.
Budúcnosť patrí kryptomenám
„Global Blockchain Survey 2021“ od spoločnosti Deloitte priniesol do kryptomenového sveta hneď niekoľko zaujímavých poznatkov. Daný report nájdete na tomto linku, pričom sa ho zúčastnilo viac ako 1 200 expertov a lídrov z finančného sveta, ktorí sa vyjadrovali na rôzne témy spojené s blockchainom či digitálnymi menami a ich budúcnosťou. Daného prieskumu sa zúčastnili experti z 10 štátov (USA, Čína, Nemecko, Veľká Británia, Hong Kong, Singapur, Juhoafrická republika, Japonsko, Brazília a Spojené Arabské Emiráty). Tie najzaujímavejšie poznatky si pritom predstavíme už v tomto článku.
Prečítajte si tiež: Putin vedie Rusko k prísnejšiemu monitorovaniu kryptomien
Podľa daného prieskumu si až 73 % opýtaných myslí, že by ich biznis či spoločnosť utrpeli, pokiaľ by neintegrovali do svojich systémov blockchain technológiu. Okrem toho si až 76 % z nich myslí, že fyzické peniaze vo forme hotovosti ako ich poznáme teraz úplne zaniknú do približne 10 rokov, pričom by mali túto platobnú možnosť nahradiť najmä kryptomeny.
To ale nie je všetko. Poprední predstavitelia z daných spoločností si napríklad myslia aj to, že custody (45 %), nové platobné systémy (42 %) či diverzifikácia portfólií či investičných príležitostí (41 %) patria medzi najväčšie sektory či uplatnenia, v ktorých budú kryptomeny či digitálne aktíva dominovať vrámci daných spoločností.
Už klasicky sa ale v takomto reporte nevyhli ani o čosi negatívnejším témam. Tými boli napríklad otázky zamerané na nedostatky kryptomien či riziká spojené s týmto sektorom. Podľa 71 % opýtaných je najväčším problémom kryptomien bezpečnosť (cybersecurity), ktorá by sa mala v ich očiach zlepšiť. Rovnako si viac ako 60 % z nich myslí, že problémy môžu ešte spôsobiť aj regulácie či rôzne legálne bariéry na vstup do kryptomenového trhu.
Vyzdvihovanie blockchain technológie
Aj napriek tomu ale celkový záver z daného reportu poukázal najmä na fakt, že sa vo finančnom svete deje zmena, ktorej súčasťou musia byť spoločnosti, ktoré sa chcú udržať v biznise a chcú byť konkurencieschopné. Táto zmena je spojená najmä s modernizáciou produktov či distribúciou služieb, pričom má byť vo veľkom prepojená na blockchain.
Pridaj sa do VIP skupiny a získaj náskok pred ostatnými! VIAC INFO TU.
Zaujímavé je napríklad zistenie, že až 81 % respondentov si myslí, že blockchain je vysoko škálovateľný a aj vďaka tomu sa mu už podarilo docieliť veľkú mieru adopcie. Navyše si myslia, že práve škálovateľnosť a s tým spojené bezpečné presúvanie informácii je prvotným využitím blockchainu, pričom kryptomeny sú až sekundárnym.
Zistenia z daného reportu ale pomerne pekne zhrnul Deloitte Consulting principal Richard Walker:
„Práve kvôli tomu, ako sa digitálnym aktívam darí zmeniť celý biznisový sektor, sa poskytovatelia finančných služieb snažia upraviť a zmeniť svoje zaužívané modely, aby začali vytvárať nové zdroje príjmov. Možnosti na rast v niekoľkých odvetviach globálnych financií je tu najmä pre tých, ktorí sa neboja skúšať nové cesty a využívať silu blockchain technológie a digitálnych aktív na to, aby vylepšili svoje biznis modely.“
Či tak budúcnosť patrí kryptomenám alebo blockchain technológii skutočne ukáže až čas, avšak až 80 % respondentov si myslí, že kryptomeny zohrajú v najbližších 24 mesiacoch extrémne dôležitú úlohu na finančných trhoch. Pomôcť k tomu určite môže aj bullrun, ktorý sa opätovne naštartoval v posledných týždňoch.
Zdroje: https://finbold.com/, https://cryptopotato.com/, https://www.prnewswire.com/