Známy investor a “Shark Tank” celebrita pridáva Bitcoin aj Ethereum do svojho portfólia

Ďalšia známa osobnosť z finančného sveta sa obrátila na investíciu do kryptomien. Je ňou kanadský podnikateľ a biznisman Kevin O´Leary, ktorý je známy aj pod prezývkou „Mr. Wonderful.“ Kevin O´Leary je známy najmä vďaka svojmu pôsobeniu v televíznej show Shark Tank, v ktorej sa malé biznisy a inovatívne podniky či startupy snažia získať podporu práve od takých investorov, akým je Kevin O´Leary. Ten je s hodnotou majetku približne 400 miliónov dolárov jedným z najznámejších „žralokov,“ ktorý sa navyše teraz rozhodol investovať kapitál do Bitcoinu a Etherea. Čo je pritom oveľa podstatnejšie je fakt, že ešte minulý rok sa „Mr. Wonderful“ o Bitcoine vyjadroval veľmi pesimisticky.

Pridaj sa do VIP skupiny a získaj náskok pred ostatnými! VIAC INFO TU.

Z odpadu až ku investícii

Ešte v rokoch 2019 a 2020 sa Kevin O´Leary vyjadroval o Bitcoine ako o „odpade, zbytočnej menej či o bezhodnotnej investícii.“ Ako však tomu býva pri kryptomenách zvykom, časom sa evidentne názor tohto investora zmenil a aktuálne sa rozhodol do dvoch najväčších kryptomien alokovať približne 3 % zo svojho portfólia. Rovnako však dodal, že jeho veľký problém s kryptomenami je stále ich volatilita. O Bitcoine sa mal aktuálne vyjadriť nasledovne.

„Myslím si, že digitálne meny tu ostanú. Väčšina ľudí, ktorá je ochotná ich držať, vrátane nových inštitúcii, ktoré sa pripojili za posledných 90 dní, sú ochotní prežiť volatilné obdobie. Bitcoinom som fascinovaný. Investujem do neho. Aktuálne som rozdelil 3 % svojho portfólia do Bitcoinu a Etherea. Z tej volatility mi je zle, ale musím sa s tým vysporiadať. Navyše, už začínam uvažovať aj o tom, ako investovať do ťažby Bitcoinu.“

Z veľkého kritika kryptomien sa tak stal investor do týchto aktív. „Mr. Wonderful“ sa však stále vyjadruje na tému kryptomien pomerne opatrne. Svojim followerom na Twitteri odkázal, že pokiaľ sa chystajú investovať do kryptomien, tak by nemali alokovať do týchto aktív viac ako 5 % svojho portfólia.

Na túto informáciu reagovala aj jedna z najznámejších kryptomenových osobností, Anthony Pompliano. Ten stihol Kevinovi pripomenúť, že ešte pred istým časom Kevin vyslovene „zakázal“ Anthonymu mať viac ako 50 % svojho portfólia v kryptomenách a poukázal na to, že aktuálne sa už aj on pridal na stranu kryptomien a že eventuálne bude aj jeho portfólio obsahovať z 50 % len kryptomeny. Pozoruhodná bola pritom Kevinova reakcia na tento tweet, pretože v nej povedal, že pokiaľ sa zmenia okolnosti, zmení sa aj jeho postoj. Z jeho názoru tak vyplýva, že je možné, že v budúcnosti do kryptomien investuje ešte viac.

Pomôže kryptomenový index?

Rovnako sa Kevin O´Leary opäť nechal počuť, že si myslí, že investovanie do kryptomien postráda aktuálne nejaký známy verejne obchodovaný index, ktorý by kopíroval pohyby najväčších kryptomien. Napriek tomu, že zopár takýchto možností už je, žiadna z nich nie je na toľko známa alebo rozšírená, že by umožňovala inštitucionálni investorom, manažérom hedžových fondov či správcov portfólií, aby investovali do takéhoto indexu absolútne bez stresu a starostí.

Prečítajte si tiež: ETH 2.0 pokořilo další milníky. Má ale opravdu vyhráno?

Akonáhle by však prišlo ku takejto „investičnej novinke,“ kryptomeny by sa mali stať oveľa jednoduchšou a dostupnejšou investíciou pre všetkých, ktorí o to majú záujem. Navyše sa aj odstráni nátlak z výberu tých mincí, ktoré budú stúpať najviac alebo ktorých pohyby budú vykazovať najväčšie zisky (s najnižším rizikom), pretože práve takáto forma indexu by umožnila kopírovanie tých najznámejších a najväčších kryptomien, ktoré tu zaručene ostanú.

Je takmer isté, že po spustení alebo sprístupnení takéhoto indexu, by bol Kevin O´Leary jedným z prvých investorov do takéhoto finančného nástroja, pretože sám po ňom už istý čas volá. Aktuálne sa mu ale zdá, že najväčšia hrozba ohľadom tvorby takéhoto indexu sú regulátori, ktorí môžu kedykoľvek zasiahnuť kryptomenový sektor tvrdšie, ako si celú komunita uvedomuje.   

Zdroje: https://www.cryptoglobe.com/, https://bitcoinist.com/

Kontakt

Máte nejakú otázku? Spýtajte sa nás a čoskoro sa vám ozveme.

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.

Update cookies preferences