Tesla nakúpila Bitcoin za 1,5 miliardy dolárov – v BTC umožní aj platby

Bitcoin vybuchol. A to nemyslíme teraz v zlom. Práve naopak. Za pár minút totižto prišla pumpa na Bitcoine o viac ako 3 000 dolárov a aj prekonanie aktuálne ATH. Nárast za posledných 24 hodín tak má byť Bitcoin približne na 13 %, pričom je ale viac ako možné, že toto číslo, rovnako ako aktuálne novovytvorené ATH, pôjde ešte vyššie. Prečo by sa tak ale malo stať? Odpoveď je veľmi jednoduchá. Tesla zverejnila hneď niekoľko pozitívnych správ pre Bitcoin.

Nákup za 1,5 miliardy dolárov, ale aj platby v BTC

Podľa najnovších oficiálnych správ, ktoré boli zverejnené prostredníctvom podania výpisov zo strany spoločnosti Tesla americkému regulátorovi SEC, má mať Tesla na svojom Balance Sheet zapísaný aj nákup Bitcoinu v hodnote 1,5 miliardy dolárov. Podľa všetkého došlo ku týmto nákupom počas januára, pričom presná cena ani počet BTC nie je zatiaľ známy. Známe je však vyjadrenie, ktoré sa nachádzalo ako dodatočný popis stratégie, ktorú Tesla týmto krokom mala zaujať.

„V januári 2021 sme čiastočne obmenili našu investičnú politiku čo nám poskytne viac flexibility a takisto umožní diverzifikovanie a maximalizovanie nášho zisku na naše investície, ktoré budú mať formu vhodnej likvidity. Na základe rozhodnutia zo strany našej auditovej komisie a výboru sme sa preto rozhodli, že umožníme možnosť investovať časť našich hotovostných rezerv do alternatívnych rezervných aktív ako napríklad digitálne aktíva, zlato či iné triedy aktív, ktoré budú viac špecifikované v budúcnosti.

Prostredníctvom tejto novej stanovy sme investovali dokopy približne 1,5 miliardy dolárov do Bitcoinu a môžeme tak spraviť aj budúcnosti na dlhší časový rámec. Navyše máme taktiež v pláne akceptovať Bitcoin ako platobnú možnosť za naše produkty v blízkej budúcnosti, spočiatku iba v limitovanom množstve, ktoré budeme môcť (ale nie musieť) zameniť na hotovosť.“

Okrem toho, že teda Tesla zverejnila to, že nakúpila BTC za 1,5 miliardy dolárov a v budúcnosti môže nakúpiť viac, tak rovnako zverejnila, že pridá možnosť platby v BTC za svoje produkty. Obe tieto správy sú pritom viac ako len bullish. Pravdepodobne by sa dalo povedať, že sú mega bullish, čo pochopiteľne odzrkadľuje aj aktuálna sviečka na Bitcoine.

Pridaj sa do VIP skupiny a získaj náskok pred ostatnými! VIAC INFO TU.

Nepresvedčilo to však všetkých

Napriek tomu, že si Bitcoin aj za pomoci Tesly môže aktuálne ísť svoje, tak to ešte neznamená, že sú všetci automaticky stotožnení s tým, že Bitcoin teraz pôjde na 100 000 dolárov (a vyššie). Oproti tomuto populárnemu názoru sa napríklad postavil Sven Henrich, hlavný stratég trhu pre spoločnosť Northman Trader, ktorý v tomto svete plnom optimistických býkov na Bitcoin, pridal svoj veľmi extrémny medvedí pohľad.

Sven Henrich si myslí, že pokiaľ sa Bitcoinu nepodarí suverénne prekonať úroveň 45 000 dolárov, na ktorú siaha už teraz, a výraznejšie sa nad ňou udržať, môže začať formovať podobnú štruktúru, akú sme videli v roku 2018. Ak by sa táto štruktúra nasledovne zopakovala, tak si tento trader myslí, že by sa Bitcoin v tom najhoršom prípade mohol dostať až na 6 700 dolárov.

Prečítajte si tiež: Jak a kde sledovat a spravovat vaše krypto investice?

Toto je samozrejme veľmi extrémny scenár, s ktorým pravdepodobne nepočíta už nikto. Šance, že by sa v pohalvingovom roku Bitcoin dostal tak nízko popri tom, ako sa zmenilo rozdelenie investorov, koľko a hlavne akých veľkých spoločností do Bitcoinu investuje (čoho je Tesla najlepším príkladom) pravdepodobne spôsobí, že sa Bitcoin nielenže na danú sumu už nikdy nepozrie, ale takisto že sa nemusí už nikdy pozrieť pod hladinu 10 000, 15 000 či vôbec 20 000 dolárov.

Samozrejme, že ide v takýchto prípadoch iba o odhady a názory a tie môže mať každý iné. Aký je váš názor na túto tému? Môže sa Bitcoin skutočne ešte niekedy vôbec dostať tak nízko? Alebo na akú najnižšiu sumu sa podľa vás Bitcoin pozrie potom, čo bola oznámená dnešná novinka od Tesly? Vaše komentáre a názory radi uvidíme na našich sociálnych sieťach alebo v sekcii komentárov nižšie.

Zdroje: https://cointelegraph.com/, https://cryptobriefing.com/, https://u.today/

Kontakt

Máte nejakú otázku? Spýtajte sa nás a čoskoro sa vám ozveme.

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.

Update cookies preferences