Musk opäť podporil Bitcoin – teraz bol ale serióznejší

Elon Musk, aktuálne najbohatšia osobnosť na svete, má s kryptomenami naozaj zaujímavú históriu. Známy je najmä Muskov postoj voči kryptomene Dogecoin, kedy túto kryptomenu sám niekoľkokrát poslal do nebies iba vďaka tomu, že o tejto kryptomene tweetol. Podobnej akcie, avšak na inej kryptomene, sme sa dočkali aj minulý týždeň, kedy sa Bio na Twitteri Elona Muska zmenilo na #Bitcoin. To poslalo cenu najväčšej kryptomeny o 5 000 dolárov nahor iba za pár momentov. Včera sa však Musk vyjadril o Bitcoine o niečo zrozumiteľnejšie a hlavne serióznejšie.

Určite patrím medzi podporovateľov Bitcoinu

“V tomto momente si myslí, že Bitcoin je dobrá vec. Som podporovateľ Bitcoinu aj keď viem, že som sa pridal neskoro. Myslím si ale, že Bitcoin sa čoskoro stane široko akceptovaným pojmom vo finančnom svete.“

Aj tak zneli slová Elona Muska, ktoré včera vyjadril prostredníctvom novej sociálnej siete Clubhouse. Taktiež sa vyjadril, že sa ho ľudia snažili nahovoriť na to, aby si kúpil bitcoiny už v roku 2013, z približnú cenu 100 dolárov, no on tak však nespravil. Aj preto hovorí, že si myslí, že on už sa pridal na stranu Bitcoinu pomerne neskoro.

Prečítajte si tiež: Podmanili si kryptomeny už aj Visu?

Rovnako sa vyjadril aj ku minulotýždňovej „pumpe,“ ktorú chtiac či nechtiac spôsobil. Musk pritom práve prostredníctvom Clubhousu povedal, že si musí dávať oveľa väčší pozor na to, čo povie, pretože ho ľudia vo veľkom sledujú a tak má moc manipulovať trhmi či sa mu to páči alebo nie. Svedčí o tom napríklad fakt, že iba na Twitteri má Elon Musk viac ako 44 miliónov sledovateľov. Jeho tweety tak určite majú potenciál na hýbanie takých malých trhov, akým sú kryptomeny, o čom sa už niekoľko rokov presviedčame nielen prostredníctvom Dogecoinu, ale naposledy aj prostredníctvom Bitcoinu.

Zaujímavé pritom ale je, že takéto bullish správy z jeho strany, ktoré neboli vo forme srandy alebo nejasných príspevkov či tweetov, zatiaľ s cenou Bitcoinu nič nespravili. Môže to tak byť preto, že na Clubhouse je zatiaľ iba minimum ľudí v porovnaní s takými sociálnymi sieťami ako Facebook, Instagram či Twitter. Aj tak je ale minimálne zaujímavé, že pri tak serióznom názore, aký konečne Musk o Bitcoine zverejnil, sa investori teraz pri Bitcoine nezbláznili a nenastala žiadna extrémna pumpa.

Pridaj sa do VIP skupiny a získaj náskok pred ostatnými! VIAC INFO TU.

Musk a iné kryptomeny?

Aké názory však má Elon Musk na iné kryptomeny? Na túto tému sa moc často nevyjadruje, avšak v danom rozhovore povedal, že sa o iné kryptomeny môcť nezaujíma. Samozrejme, že ale minimálne jeden altcoin sa v jeho hľadáčiku nachádza. A tým je už vyššie spomínaný Dogecoin.

„Najväčšia sranda by bola, ak by sa Dogecoin stal v budúcnosti menou. Z času na čas si z tejto kryptomeny uťahujem, avšak skutočne ide iba o srandu. Dogecoin bol vytovrený ako vtip a slúži na prinesenie zábavy do kryptomenového sveta, avšak osud miluje iróniu.“

Napriek tomu, že si tak Elon podľa všetkého z Dogecoinu robí srandu, aj sám možno čiastočne verí, že by sa táto kryptomena mohla udržať, minimálne čo sa využitia týka, medzi najpoužívanejšími kryptomenami, ktoré koniec koncov možno v budúcnosti budú využívané ešte viac.

Zdroje: https://www.forbes.com/, https://cryptopotato.com/, https://www.coindesk.com/, decrypt.co

Kontakt

Máte nejakú otázku? Spýtajte sa nás a čoskoro sa vám ozveme.

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.

Update cookies preferences