Motley Fool investuje do Bitcoinu 5 miliónov dolárov a pridáva ho do svojho 10x portfólia

Záujem o Bitcoin zo strany (najmä finančných) spoločností rastie. Sú to tieto typy inštitúcii, ktoré sa čím ďalej, tým viac zameriavajú na sledovanie toho, ako sa Bitcoinu darí, aký postoj k nemu zaujali iné spoločnosti a podobne. Množstvo z nich sa takisto pozerá na to, či nebol Bitcoin kúpený ich konkurenciou alebo spoločnosťami v ich sektore, pričom takéto vzájomné sledovanie bude pokračovať. Nájdu sa však aj spoločnosti, ktoré sa toho neboja a do Bitcoinu jednoducho skočia a investujú. Posledným veľkým príkladom je Tesla, ktorá do najväčšej kryptomeny investovala približne 1,5 miliardy dolárov. Pri nej to však ani zďaleka nekončí a aktuálne sa pridala jedna z najznámejších investičných poradenských spoločností.

Motley Fool investuje do BTC 5 miliónov dolárov

Motley Fool je investičným poradenským gigantom, ktorý má mať mesačne približne 87 miliónov klikov na svojom webe a v investičnej kategórii patrí jej celosvetovo patrí desiate miesto. Nachádza sa aj pred takými stránkami či spoločnosťami ako Investopedia, Charles Schwab či Vanguard. No a práve táto spoločnosť s dlhodobou históriu sa včera prostredníctvom svojho blogu a Twitteru vyjadrila, že má v pláne nakúpiť Bitcoin v hodnote 5 miliónov dolárov a zaradiť ho na svoj balance sheet.

Prečítajte si tiež: Mohl by blockchain jednou provždy ukončit spory o zmanipulovaném hlasování?

Čo je ale oveľa zaujímavejšie je fakt, že Motley Fool sa rozhodla Bitcoin pridať aj do svojho portfólia s názvom „10X real-money portfolio. V ňom sa má nachádzať približne 40 aktív, ktorých akcie odporúča Motley Fool nakúpiť na dlhodobý časový horizont (približne 10  až 15 rokov), pričom sa má aktuálne medzi nimi nachádzať aj Bitcoin, ktorého potenciálnu cenu v budúcnosti odhaduje Motley Fool na 500 000 dolárov.

„Máme VEĽKÉ NOVINKY! Kupujeme Bitcoin za 5 miliónov dolárov na náš vlastný balance sheet. Áno, skutočne 5 miliónov dolárov. Tu sú dôvody prečo:
1.Veríme, že z dlhodobého hľadiska je Bitcoin lepším držiteľom hodnoty ako zlato.
2.Veríme, že sa môže stať transakčným prostriedkom pokiaľ sa v najbližšej dekáde cena stabilizuje.
3.Veríme, že môže fungovať ako produktívne hedž proti inflácii.“

Motley Fool tak poukázalo hneď na niekoľko dôvodov, prečo si do daného portfólia vybrali aj Bitcoin. Okrem neho sa tam majú zatiaľ nachádzať spoločnosti ako cloud computing spoločnosť Appian Corporation, švajčiarska biotech firma Crispr Therapeutics, e-commerce platforma Etsy, sociálna sieť Pinterest alebo video komunikačná spoločnosť Zoom. Celkovo bolo zo 40 spoločností a investičných príležitostí, ktoré majú podľa Motley Fool priniesť 10-násobný rast, zatiaľ predstavených iba 10 z nich.

Dlhodobý potenciál vidia aj iné spoločnosti

Už vo svojom oznámení o tejto správe informoval Motley Fool aj o tom, že verí, že aj napriek cenovej volatilite sa Bitcoin z dlhodobého horizontu má pozerať iba na vyššie sumy. Táto spoločnosť pritom nevylučuje to, že v krátkodobom horizonte bude Bitcoin volatilný, avšak z dlhodobej časovej perspektívy sa má BTC podľa tejto spoločnosti dostať až na práve spomínaných 500 000 dolárov. Podľa vlastných slov sa práve kvôli tomuto svojej investície vôbec neboja, keďže majú v pláne držať minimálne 10 rokov.

Pridaj sa do VIP skupiny a získaj náskok pred ostatnými! VIAC INFO TU.

Záujem o BTC aktuálne vyjadrila aj spoločnosť BlackRock, jeden z najväčších správcov portfólií na svete s celkovým spravovaným kapitálom pre svojich klientov až vo výške 8 biliónov dolárov. Rick Rieder, Chief Investment Manager tejto spoločnosti sa vyjadril, že BlackRock sa začína postupne o tejto forme investície vzdelávať a je možné, že sa čoskoro pridá.

Rick Rieder sa pritom vyjadril, že podľa neho sa už aj technológia pohla napred a regulácie už tiež postupne pribúdajú. To má zapríčiniť rastúci záujem zo strany investorov, ktorí si aktuálne myslia, že Bitcoin by mal byť aspoň čiastočne v ich portfóliu.

Či má aj táto obrovská spoločnosť v pláne investovať do Bitcoinu nie je známe, ale z vyjadrení Ricka Riedera je jasné, že od takéhoto kroku vôbec nemusia mať ďaleko. Napriek tomu ale práve Rick odporúča, aby si ľudia investíciu do Bitcoinu nielenže poriadne premysleli, ale aby ju hlavne prispôsobili na svoje vlastné portfólio.

Zdroje: https://cointelegraph.com/, https://cryptobriefing.com/, https://www.cryptoglobe.com/,https://zycrypto.com/

Kontakt

Máte nejakú otázku? Spýtajte sa nás a čoskoro sa vám ozveme.

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.

Update cookies preferences