Mike Novogratz: Týchto 5 altcoinov môže nahradiť JP Morgan či NYSE

Pridaj sa do VIP skupiny a získaj náskok pred ostatnými! VIAC INFO TU.

Naše články sa v poslednej dobe zaoberajú najmä tým, kto čo kedy o kryptomenách povedal, aký vplyv by to na kryptomenový trh mohlo mať alebo to, prečo tak daná osoba či spoločnosť spravila. Tieto články a témy pritom vyberáme najmä preto, že sa hlavne vo finančnom svete začínajú množiť pozitívne ohlasy na kryptomeny a ich svetlú budúcnosť. Takéto názory síce často pochádzajú z finančného sveta, no ešte častejšie sa pochopiteľne zjavujú najmä z kryptomenového sektora. To je prípad aj dnešného názoru, Mika Novogratza, ktorý už dlhodobo patrí k najvplyvnejším kryptomenovým osobnostiam, keďže je spoluzakladateľ a CEO spoločnosti Galaxy Digital.

Nahradia kryptomeny veľké banky či tradičné burzy?

Mike Novogratz, CEO už spomínanej kryptomenovej, investičnej spoločnosti Galaxy Digital dostal priestor na vyjadrenie svojich názorov od rappera nominovaného na Grammy a takisto aj aktuálne jedného z nových kryptomenových fanúšikov, Lila Yachta. V približne polhodinovom rozhovore, dal Lil Yachty  priestor Mikovi Novogratzovi k tomu, aby svojim fanúšikom a podporovateľom čo to o Bitcoine a kryptomenách povedal. Okrem toho, že Mike Novogratz samozrejme odporučil ľuďom, aby čo i len čiastočne investovali a nakúpili aspoň za minimum nejaký ten bitcoin, ešte aj vyjadril svoj názor na budúcnosť tohto trhu.

„A potom je tu skupina zvaná DeFi alebo decentralizované financie. Takže tokeny ako Aave (AAVE), Chainlink (LINK), Compound (COMP), yearn.finance (YFI) či Uniswap (UNI) – týchto päť – tieto kryptomeny predstavujú šancu na naozaj obrovský rast a spôsobia výbuch vo finančnom svete, nie v budúcich týždňoch či mesiacoch, ale v najbližších piatich rokoch.

Toto sú tie tokeny, ktoré chcú zobrať banky a postupne ich zničiť, ktoré chcú nahradiť JP Morgan alebo New York Stock Exchange a preto aj do týchto kryptomien trochu investujem. Je to samozrejme oveľa riskantnejšie, avšak ak to vyjde, človek na tom zarobí podstatne viac.“

Prečítajte si tiež: Musk opäť podporil Bitcoin – teraz bol ale serióznejší

Zopár investičných rád od Mika Novogratza

Tak zneli naozaj optimistické slová od Mika Novogratza na tému DeFi a ich budúcnosti. Rovnako sa tiež vyjadril na veľmi aktuálnu tému, ktorou je teraz Dogecoin. O tej povedal, že si myslí, že ide o vtip a meme. Na druhú stranu ale pripustil, že meme v tomto svete jednoducho funguje a tak sa na tomto coine určite dalo zarobiť. Napriek tomu si ale myslí, že z dlhodobého hľadiska nemá táto kryptomena nejakú dlhodobo udržateľnú hodnotu a tak by k nej mali investori pristupovať s veľkou opatrnosťou. Ak už aj chcú do tejto kryptomeny investovať, mali by do nej vložiť iba malú čiastku.

 „Pamätajte na to, ako trhy fungujú. Pokiaľ sa na trhu vyskytne niečo, z čoho sú ľudia nadšení, je okolo toho pomerne veľa energie. Elon Musk spravil vtip o Dogecoine a ihneď ste mohli vidieť rast tejto kryptomeny a preto musíte byť veľmi opatrní ohľadom takýchto kryptomien. Ľudia, ktorí obchodujú práve takéto kryptomeny, sú v tomto sektore nonstop. Ide o akýchsi kryptomenových závislákov.“

Mike takisto poradil, že okrem toho, že by investori mali byť opatrní, tak by si mali aj užívať život. Najmä mladí ľudia by podľa neho nemalo príliš veľa odkladať a šetriť, aby zo života aj niečo mali. Sám pritom povedal, že pokiaľ je to možné, tak nech maximálne 50 % svojich príjmov investujú (čo je aj tak pomerne veľa) a zvyšok nech minú. Podľa neho je pritom najvhodnejšie rozdelenie v prípade mladých investorov spraviť portfólio z akcií, nehnuteľností a kryptomien. Takéto portfólio má podľa Mika Novogratz nielenže dlhodobý potenciál rastu, ale takisto aj mieru zabezpečenia v prípade nepokojov na finančných trhoch.

Pokiaľ by ste mali záujem o daný rozhovor, ktorý je skôr robený vo forme voľného “pokecu,” tak ho nájdete nižšie:

Kontakt

Máte nejakú otázku? Spýtajte sa nás a čoskoro sa vám ozveme.

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.

Update cookies preferences