Michael Saylor: Mojím cieľom je upraviť súvahu sveta pomocou Bitcoinu

Michael Saylor sa už pravdepodobne stal kryptomenovou legendou. To sa mu podarilo za menej ako rok v tomto sektore vzhľadom na to ako veľmi je jeho vplyv markantný a zásadný. Michael Saylor je CEO spoločnosti MicroStrategy, ktorá bola prvá verejne obchodovaná spoločnosť, ktorá premenila časť svojich hotovostných rezerv na Bitcoin ešte v auguste roku 2020. Odvtedy sa ale Michael Saylor nezastavil a neustále nielen dokupuje nové BTC, ale takisto aj pomáha novým spoločnostiam do tohto trhu vstúpiť. Najnovší rozhovor Michaela Saylora s denníkom Time ponúkol hneď niekoľko zaujímavých poznatkov a poukázal na to, ako táto osobnosť vidí investovanie do Bitcoinu.

Bitcoin je opakom iracionality

V najnovšom rozhovore medzi Ebenom Shapirom, redaktorom portálu Time, a Michaelom Saylorom, nebola núdza o zaujímavé názory a témy. Celý tento rozhovor si môžete prečítať na nasledujúcom linku, avšak to najpodstatnejšie z neho vám poskytujeme priamo v tomto našom článku.

Jedna z najzaujímavejších výmen sa týkala toho, či je Bitcoin skutočnou špekulatívnou investíciou a bublinou. Eben Shapirom pritom citoval vyjadrenia ekonóma a víťaza Nobelovej ceny Roberta Shillera, ktorý v jednoduchosti opisoval irrational exuberance ako prílišný optimizmus investorov založený na tom, že cena aktíva rastia, čo priláka nových a nových investorov. Jeho otázka následne znela, či nevníma, že Bitcoin je je presne takýmto aktívom.

Podľa Michaela Saylora je ale Bitcoin pravým opakom tejto definície. Má tomu byť tak preto, že investori do najväčšej kryptomeny berú v úvahu strach z monetárnej inflácie a tak sa touto investíciou chránia od daného problému.

Michael Saylor poukázal na to, že peňažná ponuka zo strany štátov sa aktuálne neustále navyšuje takmer všade vo sveta priam nepredstaviteľnou rýchlosťou a preto musia všetci investori brať do úvahy fakt, že takéto niečo sa nielenže nedá len tak zastaviť, ale takisto vie pokračovať aj po veľmi dlhú dobu. Podľa jeho odhadu by mohlo dokonca neustále tlačenie peňazí trvať minimálne 8 rok, čo vie zásadne obmedziť a zmeniť investičné rozhodnutia.

Prečítajte si tiež: Čo musia vedieť DeFi nadšenci predtým, ako do tohto sektora vstúpia?

Rovnako poukázal na to, že skutočná špekulácia sa odohrala napríklad začiatkom roka 2021 v podobe GameStopu a malých retail investorov, ktorí sa snažili short squeezom dostať veľké hedžové fondy do úzkych. Podľa Michaela Saylora je toto špekulácia, na rozdiel od Bitcoinu, ktorý predstavuje novú technológiu, pričom sa o Bitcoine vyjadruje ako o „Google peňazí.“

Obrovský cieľ – napraviť súvahu (balance sheet) sveta

V rovnakom rozhovore tiež Michael Saylor uviedol, že si uvedomuje podstatu a úlohu v kryptomenovom svete, ktorú aktuálne MicroStrategy zohráva. Aj preto napríklad poukázal na fakt, že ich „summit“ vo forme webináru, ktorý sa udial ešte začiatkom feburára tohto roku, sa tešil oveľa väčšej návštevnosti, akú očakával.

„Spravili sme „Bitcoin pre Korporácie“ summit vo februári. Myslel som si, že sa príde dokopy pozrieť niekoľko tisíc ľudí. Skončilo to ale tak, že sa na nás pozrelo viac ako 10 000 ľudí denne, čo nám dokonca položilo servery.“

Takto zneli slová Michaela Saylora, ktorý sa práve počas daného seminára snažil pomôcť všetkým verejne obchodovaným spoločnostiam so vstupom na trh. MicroStrategy samotné malo pritom ukazovať ako dostalo Bitcoin na svoj balance sheet a taktiež uvádzalo dôvody, prečo by tak mali robiť aj iné spoločnosti. Tým sa snažil Saylor začať plniť svoju misiu, ktorá je podľa jeho slov „ozdraviť súvahy dnešného sveta pomocou Bitcoinu.“

Podľa jeho vlastných slov mohla pomôcť aj Twitter komunikácia medzi Muskom a Saylorom ešte v decembri k tomu, aby Tesla tiež investovala do Bitcoinu. Napriek tomu ale vylúčil, že by došlo ku súkromnému rozhovoru medzi ním a Elonom Muskom kvôli tomu, že takéto niečo si ako poprední predstavitelia verejne obchodovaných spoločností nemôžu dovoliť. Práve výmena na Twitteri ale vraj Muskovi mohla pomôcť s rozhodnutím.

Pridaj sa do VIP skupiny a získaj náskok pred ostatnými! VIAC INFO TU.

Cieľ je to samozrejme noblesný a takisto veľmi veľký a náročný, avšak kroky Michaela Saylora poukazujú na to, že na ňom skutočne plánuje pracovať a to pomerne intenzívne. Medzi tým sa spoločnosť MicroStrategy už dostala na sumu viac ako 90 530 BTC s približnou hodnotou 5 miliárd dolárov.

Zdroje: https://www.cryptoglobe.com/, https://u.today/

Kontakt

Máte nejakú otázku? Spýtajte sa nás a čoskoro sa vám ozveme.

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.