Kapitalizácia Bitcoinu je väčšia, ako kombinovaná kapitalizácia Visa a Mastercard

S kapitalizáciou cez 1 bilión dolárov, Bitcoin sa radí už medzi najväčšie „spoločnosti“ na svete. Samozrejme, že Bitcoin ako taký nie je spoločnosťou, ale v tomto ohľade by prekonal hneď niekoľko tých najväčších. Čo sa týka minimálne finančného sektora, trhovou kapitalizáciou už Bitcoinu nielenže nestíhajú také banky ako JP Morgan či Bank of America, ale ani poskytovatelia platobných systémov ako Visa či Mastercard sa už nechytajú na najväčšiu kryptomenu.

Visa + Mastercard < Bitcoin

Pri vytvorení svojho aktuálneho ATH mal Bitcoin hodnotu približne 61 700 dolárov. Je samozrejme viac ako isté, že do niekoľkých dní, maximálne týždňov, bude táto cena opäť prekonaná. Aj keby však nebola, tak pri ATH na hranici 61 700 dolárov a celkovej trhovej kapitalizácii 1,15 bilióna dolárov (1,15 trillion dollars), je Bitcoin jedným z najväčších hráčov vo finančnom svete.

Pridaj sa do VIP skupiny a získaj náskok pred ostatnými! VIAC INFO TU.

S takouto trhovou kapitalizáciou schová BTC napríklad do vačku také banky ako JP Morgan Chase, Bank of America a Commercial Bank of China. Ich kombinovaná trhová kapitalizácia je pritom 1,08 bilióna dolárov, čo je o kúsok menej, ako celková hodnota Bitcoinu počas ATH. Od neho síce BTC spadol tesne na hranicu 55 000 dolárov a trhovú kapitalizáciu približne 1,04 bilióna, avšak pokiaľ by neprišlo ku väčšej korekcií sa dá očakávať, že sa už čoskoro dostane opäť nad kombinovanú trhovú kapitalizáciu daných troch bánk.

Aj keby sa tak ale nestalo, tak je stále trhová kapitalizácia BTC väčšia, ako kombinovaná trhová kapitalizácia platobných spoločností Visa a Mastercard. Tá je totižto „iba“ na hodnote 871 miliárd dolárov, čo je už výrazne menej, ako trhová kapitalizácia Bitcoinu. Ten tak jasne poukazuje na to, že s ním treba do budúcnosti platieb a platobných možností počítať, pretože si ho ľudia určite nevolia len tak pre nič za nič.

Prekonanie niekoľkých slávnych spoločností

Bitcoin má za sebou takisto už aj prekonanie niekoľkých slávnych spoločností, čo sa týka porovnávania v trhovej kapitalizácii. Okrem vyššie spomenutých mu už napríklad nestíha ani Tesla (približne 660 miliárd dolárov) či Facebook (približne 760 miliárd dolárov).

Prečítajte si tiež: Coin Bureau: TOP 10 nástrojov na analýzu a sledovanie kryptomien – ktoré z nich používate vy?

Závratným tempom sa už ale blíži k tým najväčším spoločnostiam na svete. Google, s trhovou kapitalizáciou približne 1,4 bilióna dolárov bude prekonaný okolo sumy 75 000 dolárov za 1 BTC. Nasleduje Amazon, ktorého trhová hodnota je 1,6 bilióna dolárov, ktorý by mal Bitcoin prekonať približne na sume 83 000 dolárov. Pri sume 95 000 dolárov by bol prekonaný Microsoft, ktorého trhová kapitalizácia je približne 1,8 bilióna dolárov a následne by ostávala už iba spoločnosť Apple. Tá je najväčšou spoločnosťou na svete s trhovou kapitalizáciu 2 bilióny dolárov a BTC by ju mal predbehnúť až keď sa dostane nad 134 000 dolárov.

Zdroj: cointelegraph.com

No a čo zlato?

A pýtate sa, kedy môže digitálne zlato predbehnúť to fyzické? To pravdepodobne ešte dlho nenastane. Kombinovaná trhová hodnota fyzického zlata je totižto 11 biliónov dolárov, čo by znamenalo, že na to, aby sa Bitcoin dostal na hodnotu najznámejšieho drahého kovu, by musela jedna minca stáť viac ako 590 000 dolárov.

Samozrejme, že aj to niektorí kryptomenoví experti predpokladajú. Napríklad dvojičky Winklevossové, Tyler a Cameron, hovoria o targete na 500 000 dolárov ako o najbližšej významnej hranici potom, čo BTC prekoná 100 000 dolárov. Dlhodobo pritom veria, že je prekonanie tejto hranice možné práve kvôli porovnávaniu trhových kapitalizácii Bitcoinu a zlata.

Zdroj: https://cointelegraph.com/

Kontakt

Máte nejakú otázku? Spýtajte sa nás a čoskoro sa vám ozveme.

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.