Bitcoiny v hodnote 38 miliónov dolárov idú do aukcie

Draženie bitcoinov v aukcií nie je žiadnou novodobou novinku. Už od prvého bullrunu, približne v rokoch 2013 – 2014 sa najmä vlády, úrady či polícia zbavovali bitcoinov, ktoré boli väčšinou zhabané hackerom či kriminálnikom tým, že ich predávali v aukčnom procese hŕstke investorov. Najznámejší prípad takejto aukcie je pravdepodobne ešte z roku 2014, kedy sa investor a kryptomenový bull Tim Draper rozhodol nakúpiť 30 000 BTC za približne 19 miliónov dolárov. Aktuálne sa hýbe hodnota týchto BTC až cez 1,8 miliardy dolárov. Tim Draper tak využil aukciu vo svoj prospech, čo sa určite pokúsia aj investori, ktorí sa tento týždeň zúčastnia na aukcii bitcoinov zo strany francúzskej polície.

Aukcia 611 BTC

Podľa oficiálnych informácii zo strany Cyberguerre, francúzska vláda sa pripravuje na aukciu kryptomien, ktoré boli ukradnuté počas hacku GateHub. GateHub je londýnska kryptomenová platforma ponúkajúca služby spojené s kryptomenami, ktorá bola hacknutá minulý rok. Francúzskej polícii sa ale podarilo zmocniť 611 BTC, ktoré boli ukradnuté počas tohto hacku a aj preto sa majú dňa 17.marca predávať v aukcii. Tú bude zastrešovať aukčný dom Kapandji Morhange, ktorý má sídlo v Paríži.

Pridaj sa do VIP skupiny a získaj náskok pred ostatnými! VIAC INFO TU.

Celkovo sú tak v hre bitcoiny v hodnote približne 38 miliónov dolárov. Rovnako však ešte treba dodať, že hackeri nie sú stále právoplatne odsúdení. To znamená, že pokiaľ by sa preukázala ich nevina a BTC by už bolo predané v aukcií, hackerom by sa mohla dostať časť z vyzbieraných peňazí počas aukcie.

Vlády sa dostali už ku 500 000 BTC

Ako sme spomenuli už v úvode, predaj bitcoinov prostredníctvom aukcie nie je ničím novým. Niet sa ale čomu čudovať. Podľa rôznych odhadov a prepočtov je možné, že sa za posledných pár rokov dostali vlády rôznych štátov (ako USA, Francúzsko či Bulharsko) celkovo ku viac ako pol miliónu Bitcoin mincí.

Iba minulý rok sa pritom riešilo, čo spraví americká vláda približne so 70 000 BTC, ktoré boli zadržané počas Silk Road aféry. Tie totižto mali už minulý rok hodnotu 1 miliardy dolárov, pričom dnes je ich hodnota na viac ako 4 miliardách.

Prečítajte si tiež: Potvrzení Genslera jako předsedy SEC by bylo pro krypto dobré, říká Hester Peirce

Práve počet BTC, ku ktorým sa ale vlády dostali poukazuje na to, že fámy o tom, že Bitcoin je anonymný alebo len pre kriminálnikov určite neplatia. Takýto počet BTC je totižto pri pohľade na celkovú ponuku Bitcoinu veľmi výrazný a je evidentné, že aj v prípade hackov alebo trestnej činnosti sú vlády určite neni nečinné.

Možno práve naopak. Vďaka tomu, že rôzni kriminálnici či hackeri používali Bitcoin je možné, že sa ich podarilo dolapiť. Bitcoin tak určite pridáva ľuďom výrazne viac možností, ktoré doteraz nemali, a rovnako umožňuje aj istú mieru anonymity (skôr pseudoanonymity), avšak myslieť si, že využívanie Bitcoinu na nekalé účely je bezpečné alebo rozumné, určite nie je na mieste. Pre najväčšiu kryptomenu je samozrejme toto skvelá správa.

Zdroj: https://www.cryptoglobe.com/

Kontakt

Máte nejakú otázku? Spýtajte sa nás a čoskoro sa vám ozveme.

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.