To, že spoločnosti začali postupne vnímať kryptomeny ako aktívum, ktorú chráni ich súvahy od inflácie a rastúcej monetárnej ponuky už vieme. Vidno to na obrovských nákupoch spoločností po celom svete, ktoré neustále pridávajú kryptomeny do svojich súvah alebo aj investičných portfólií, pričom za posledných pár mesiacov sa tento trend naozaj zintenzívnil. Spoločnosti tak akosi postupne a podvedome Bitcoin prijali ako aktívum, ktoré im má čo ponúknuť. Banky, a najmä centrálne banky a vlády, však stále majú ešte o čosi kritickejší názor voči kryptomenám. Ako sa však zdá, tak je možné, že aj to sa môže postupne zmeniť, čo dokazuje príklad z Louisiany.
Bitcoin ako monetárna rezerva
Podľa najnovších správ z amerického štátu Louisiana, sa politici v tomto štáte podpísali pod návrh zákona, ktorý kryptomeny na čele s Bitcoinom hodnotí v inom svetle, ako tomu bolo doteraz. Okrem toho, že prekvapivo „pochválili“ aj Satoshiho Nakamota za jeho prínos do „ekonomickej bezpečnosti.“
Pridaj sa do VIP skupiny a získaj náskok pred ostatnými! VIAC INFO TU.
Rovnako sa ale v danom dokumente spomínalo, že Bitcoin sa vďaka svojmu potenciálu a takisto vlastnostiam, ktoré ho zaradili medzi prvé digitálne aktívum, ktoré dosiahlo kapitalizáciu cez 1 bilión dolárov, môže stať potenciálne nástrojom monetárnej rezervy a mohol by teoreticky postupne nahradiť aj zlato. Práve maximálna kapacita Bitcoinu, ktorý s jeho 21 miliónmi mincí má deflačnú nie inflačnú náturu, má byť jednou z jeho najväčších výhod, ktorá mu môže dopomôcť ku prekonaniu zlata.
V danom dokumente sa takisto písalo aj o tom, že vlády nielen v ostatných štátoch USA, ale takisto aj po celom svete by sa mali pokúsiť využiť toho, čo Bitcoin priniesol a využiť túto technológiu na úžitok pre všetkých.
Aj toto len potvrdzuje, že aj napriek korekciám či problémom ako vysoká volatilita či cenová nestabilita, ktoré sa s kryptomenami stále spájajú, nie sú všetci politici či bankári úplne zaslepení a nesnažia sa s kryptomenami iba na silu bojovať. Práve takéto otvorené vyhlásenia môžu iba podporiť kryptomeny a takisto aj motivovať viac politikov či regulátorov, aby kryptomeny reálne zhodnotili a následne ich podľa toho aj zakomponovali do svojich zákonov. Či sa však takéhoto férového prístupu zo strany štátov dočkáme, ukáže až čas.
Prečítajte si tiež: Kryptomeny sa otriasajú z prepadu: Spôsobili ho dane?
Teraz nám neostáva konštatovať nič iné, iba to, že Louisiana je svetlou výnimkou, medzi štátmi, ktoré sa snažia po kryptomenách ísť pomerne drasticky. To potvrdilo naposledy aj Turecko, ktoré pripravuje zákaz používania kryptomien na platobné účely, ktorý má fungovať od začiatku budúceho mesiaca. Rovnako sa pritom dnes začalo hovoriť o neoficiálnych správach, ktoré poukazujú na Saudskú Arábiu, ako na ďalší štát, ktorý plánuje zaviesť tvrdý zákaz kryptomien. Tieto informácie ale zatiaľ nie sú podložené a preto budeme celú situáciu pozorne sledovať a informovať vás o nej.
Zdroje: https://cointelegraph.com/, https://u.today/