Spoločnosť Grayscale je pravdepodobne jedným z najväčších držiteľov kryptomien vôbec. Jej celkovo až 8 rôznych fondov, ktoré či už kopírujú jednotlivé kryptomeny alebo tvoria kryptomenové indexy či fondy, majú výšku až takmer 37 miliárd dolárov, ktorá zároveň predstavuje majetok, ktorý pre svojich klientov táto spoločnosť spravuje. Samozrejme, že v tomto portfóliu nemôžu chýbať také kryptomeny ako Bitcoin, Ethereum či Litecoin, avšak aktuálne sa v ňom nájdu aj trošku exotickejšie kúsky ako napríklad Zcash či Horizen. No a podľa najnovších správ je možné, že sa portfólio Grayscalu môže ešte výrazne rozšíriť, pričom by sa v ňom mohlo nachádzať hneď niekoľko veľmi zaujímavých kryptomien s obrovským potenciálom.
Pridaj sa do VIP skupiny a získaj náskok pred ostatnými! VIAC INFO TU.
Všetky oči smerujú na DeFi
CEO Grayscalu, Michael Sonnenshein len dnes zverejnil správu o tom, že sa táto spoločnosť pozerá po nových investičných možnostiach, ktoré by umožnili jej klientom vystavenie najmä voči mladším a inovatívnejším projektom. Tie z pochopiteľných dôvodov zahŕňajú najmä veľké množstvo DeFi kryptomien. Celkový zoznam, na ktorý sa teraz Grayscale pozerá obsahuje 23 rôznych kryptomien, pričom hneď niekoľko z nich je najmä z DeFi sveta. Ide o projekty ako napríklad Pokladot (DOT), Aave (AAVE), Chainlink (LINK) či platformy ako Compound (COMP), Uniswap (UNI) alebo Sushiswap (SUSHI). Okrem iného je DeFi svet na tomto zozname zastúpený aj takými projektami ako Synthetix (SNX), MakerDAO (MKR) či Yearn Finance (YFI).
Prečítajte si tiež: NFT platforma Sorare vyzbierala 50 miliónov dolárov za pomoci popredných investičných spoločností
Okrem toho sa ale pozerá Grayscale aj na čosi tradičnejšie kryptomeny, ktoré zatiaľ vo svojom portfóliu neponúkajú. Ide o také projekty ako Cardano (ADA), EOS (EOS), Filecoin (FIL), Basic Attention Token (BAT) či Monero (XMR). Zdá sa tak, že najväčší správca kryptomenových aktív pre svojich klientov nechce nechať nič na náhodu a portfólio novovyberaných kryptomien je naozaj široké. Dokonca sa v ňom nachádzajú aj také low cap projekty ako napríklad Flow (Dapper Labs) (FLOW), Numeraire (NMR), či Stacks (STX). Pokiaľ si chcete pozrieť celé potenciálne portfólio nových produktov, tak ich nájdete na tomto linku.
Ako však Michael Sonnenshein ihneď doplnil, tak je viac ako pravdepodobné, že nie všetky kryptomeny sa dostanú do finálnej ponuky.
„Nie je úplne isté, že by sme z každej tejto kryptomeny vedeli spraviť investičný produkt. Avšak ako spoločnosť, ktorá sa snaží prepojiť starý finančný systém s novým systémom poháňaným digitálnymi menami, veríme, že je našou povinnosťou priniesť investorom nové možnosti diverzifikácie v tomto svete.“
Tak zneli jeho slová, pričom je jasné, že svojimi vyjadreniami chce držať pri zemi tých investorov, ktorí majú veľké nádeje o daných projektoch. Samozrejme, že nimi neznevažuje ich dôveryhodnosť či potenciál do budúcna, skôr sa snaží iba upozorniť na to, že to, že sa o ne Grayscale aktuálne zaujíma ešte automaticky neznamená, že budú zaradené na ich portfólio.
Príde ku vytvoreniu DeFi indexu?
Rovnako sa CEO tejto spoločnosti vyjadril, že je možnosť, že ak by už neprišlo ku zaradeniu jednotlivých kryptomien do ich portfólia, tak je pomerne veľká šanca, že príde ku vytvoreniu indexu, ktorý bude zastupovať hneď niekoľko z týchto projektov. Ktoré z vyššie spomenutých kryptomien by sa v ňom mohli nachádzať a v akom percentuálnom zložení by boli, je nejasné, ale šanca napríklad na vytvorenie DeFi portfólia určite je, pretože Grayscale sleduje z tohto sektora hneď niekoľko zaujímavých projektov.
Navyše má už táto spoločnosť skúsenosti s vytváraním kryptomenových indexov, keďže má vo svojej ponuke napríklad Grayscale Digital Large Cap Fund, ktorý je tvorený najmä z popredných kryptomien s veľkou trhovou kapitalizáciou. Či tak príde ku dotvoreniu takéhoto typu indexov či fondov aj v prípade iných podkategórii alebo nie je na teraz ešte neznáme, ale je možné, že sa už čoskoro dozvieme, že Grayscale portfólio sa jednoducho rozrastie.
Zdroje: https://u.today/, https://www.bybt.com/