Zoznam miliardárov, ktorí podporujú Bitcoin

Veľké množstvo extrémne bohatých ľudí je stále skeptických ohľadom najväčšej kryptomeny. Asi najlepším príkladom toho je jeden z najbohatších ľudí na svete a legendárny investor Warren Buffett, ktorý sa naďalej Bitcoinu vyhýba a investíciu do tejto kryptomeny odmieta. Rovnako je na tom aj jeho partner a ďalší miliardár, Charlie Munger, ktorý tiež kryptomenám ani zďaleka neverí. Avšak počet miliardárov, ktorí menia svoj názor na Bitcoin alebo patria dlhodobo ku podporovateľom tejto technológie, sa rozrastá.

Investori, geekovia aj vizionári

Zoznam podporovateľov Bitcoinu, ktorých výška majetku sa pohybuje radovo v miliardách, sa pomaly, ale isto rozrastá. Poďme sa teda spoločne pozrieť na tých najpodstatnejších a najzaujímavejších, ktorých záujem o kryptomeny môže byť interpretovaný ako pozitívny znak.

1.Stanley Druckenmiller – známy manažér hedžových fondov a miliardár s celkovou hodnotou majetku približne 4 miliardy dolárov. Druckenmiller sa preslávil v časoch Globálnej finančnej krízy, ktorú nielenže predpovedal a upozorňoval na ňu, ale takisto na nej aj extrémne zarobil. Mnoho ľudí si myslí, že podpora Bitcoinu práve zo strany Druckenmillera môže veľmi pozitívne ovplyvniť mienku inštitucionálnych investorov o najväčšej kryptomene.

2.Paul Tudor Jones – kolega práve Druckenmillera, ktorý sa taktiež dlhodobo venuje spravovaní hedžových fondov a hodnota jeho majetku je približne 5,8 miliardy dolárov. Iba po jednoduchom googlení jeho mena zistíte, že okrem toho, že je Paul Tudor Jones filantropom, miliardárom a manažérom hedžového fondu, tak nájdete aj množstvo rozhovorov a videí, v ktorých prirovnáva Bitcoin ku technologickým spoločnosťami z 90. rokov minulého storočia. Iba tento rok sa vyjadril, že má v Bitcoine približne 2 % zo svojich celkových aktív.

3.Jack Dorsey – technologický expert, CEO Twitteru aj spoločnosti Square s celkovou hodnotou majetku približne 10 miliárd dolárov. To všetko je Jack Dorsey, ktorý sa o Bitcoine už od počiatku vyjadruje ako o budúcich „peniazoch internetu“ a patrí k jedným z najväčších a najznámejších fanúšikov tejto kryptomeny.

4.Abigail Johnson – pomerne neznáme meno minimálne v slovenských kruhoch, avšak ide o CEO najväčšej asset management spoločnosti na svete – Fidelity Investment. Abigail Johnson má hodnotu majetku viac ako 15 miliárd dolárov, podľa jej vlastných slov ťaží Bitcoin už od roku 2014 a mala sa postarať o to, aby sa Fidelity Investments začala intenzívne zaujímať o kryptomeny. Jej vplyv na kryptosvet tak síce môže byť na prvý pohľad nebadateľný, avšak realita je veľmi odlišná.

5.Chamath Palihapitiya – spoluzakladateľ Facebooku, ktorý patrí dlhodobo ku Bitcoin podporovateľom. Chamath mal údajne vlastniť v istom bode až 5% z celkovej ponuky BTC, pričom svoje prvé bitcoiny nakúpil už v roku 2010 a povedal, že išlo suverénne o najlepšie investičné rozhodnutie jeho života. S celkovou hodnotou majetku približne 1,1 miliardy dolárov patrí síce k „najchudobnejším“ miliardárom na našom zozname, avšak určite je jedným z najzanietenejších do kryptomien. To potvrdzuje aj jeho nedávny tweet, v ktorom zverejnil, že vytvorí novú venture spoločnosť s názvom Emerging Managers, ktorá sa bude okrem iného zaoberať aj investíciami do kryptomien.    

Prečítajte si tiež: Je DeFi boom iba ďalšou bublinou, ktorá nemá potenciál? Podobnosti a rozdiely s ICO mániou

6.Michael Saylor – CEO spoločnosti MicroStrategy, ktorá investovala do BTC viac ako 425 miliónov dolárov len pred niekoľkými týždňami. Odvtedy sa Michael Saylor pravidelne vyjadruje o Bitcoine v rôznych podcastoch, rozhovoroch alebo prostredníctvom svojho Twitteru. Tam napríklad zverejnil, že vlastní približne 17 730 BTC, ktoré nakúpil na hodnote približne 9 800 dolárov. Podľa jeho aktuálne net worth sa síce neradí Michael Saylor ku miliardárom, avšak s počtom BTC, ktoré vlastní on, aj firma MicroStrategy, je pravdepodobné, že sa tam čoskoro dostane.

Samozrejme podporovateľov kryptomien z radov miliardárov je ešte viac. Títo sú však špecifickí nielen tým, že sa o tom verejne vyjadrujú, ale aj tým, že pre kryptomeny už čo to spravili a chystajú sa robiť viac. Vzhľadom na ich skúsenosti, kapitál a silu v biznisovom, technologickom alebo investičnom svete sa dá predpokladať, že si týmito svojimi počinmi nielen prilepšia, ale že taktiež pomôžu aj kryptomenám so začlenením do finančného sveta, s rastom dôveryhodnosti v tieto aktíva alebo pomôžu s využitím kryptomien.  

Zdroje: https://bitcoinist.com/, https://cryptopotato.com/

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart