Zakladateľ Tronu kúpil Bittorrent 

Justin Sun, zakladateľ altcoinu Tron, nazývaného aj “decentralizovaný web”, údajne prevzal firmu Bittorrent Inc, založenú v roku 2004 v San Franciscu, aby spravovala prebiehajúci vývoj protokolu Bittorrent na peer-to-peer zdieľanie súborov. Aj tento obchod môže povedať veľa o aktuálnom stave kryptomien a aj o možnostiach ako “ľahko” vyzbierané financie z krypto projektov investovať do zavedeného technologickým priemyslom.

TRX väčší ako Bittorrent

Justin Sun uzavrel minulý týždeň dohodu so spoločnosťou Bittorrent, s čím boli zamestnanci oboznámení a zároveň boli požiadaní, aby o tom nehovorili s médiami. Finančné podrobnosti tejto dohody neboli sprístupnené verejnosti, keďže obe strany to ešte oficiálne neoznámili. Navyše, prevodový agent zodpovedný za transakcie kontaktoval len niekoľko akcionárov spoločnosti Bittorent.

Zatiaľ čo protokol Bittorrent používajú stovky miliónov ľudí na celom svete a predstavuje významný podiel vrámci internetového priemyslu, spoločnosť našla iba málo spôsobov ako to speňažiť, napríklad zobrazovaním reklám µtorrent klientom. Bittorrent za štrnásť rokov svojej existencie vyzbieral  35,8 miliónov dolárov v troch investičnch kolách.

Na rozdiel od spoločnosti Bittorrent Inc, Tron už teraz má trhovú kapitalizáciu vo výške približne 3 miliardy dolárov (kleslo z maximálnej hodnoty takmer 6 miliárd dolárov), a to vďaka cene jeho TRX tokenu. V skutočnosti Tron oficiálne spustil svoj mainnet pred niekoľkými dňami (31. mája) a má pred sebou ešte cestu aby nebol “iba” ďalším ERC20 tokenom .

Tí, ktorí veria, že Tron splní svoj sen o vybudovaní decentralizovaného webu, to môžu vidieť ako náznak, že krypto spoločnosti predbehli dlhodobo zabehnuté spoločnosti. Cynici by na druhej strane mohli povedať, že sa konečne našiel dobrý obchodný model pre ICO: vybierať óbrovské sumy peňazí bez skutočného produktu alebo služby, a potom použiť tieto finančné prostriedky na prevzatie existujúcich spoločností.

1

 

Prednáška v Žiline už budúci piatok 22.6. o 18:00.

Kryptotrejder, sprievodca vo svete kryptomien. 

 

 

 

 

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart