Zakladateľ a CEO Blockstream: TRX je shitcoin!

Výraz shitcoin je v kryptomenovom svete známy už istý čas. Zvyčajne má pritom posmešne poukazovať na altcoiny a využívaný je najmä Bitcoin maximalistami v čase, kedy Bitcoin robí väčšie zisky ako altcoiny. Nájdu sa však aj takí, ktorí použijú tento výraz na akýkoľvek altcoin a to pri akejkoľvek situácii.

Kryptomena Tron je podľa Adama Back shitcoin

Adam Back patrí medzi najvýznamnejšie osobnosti v kryptomenovom svete. Okrem toho, že je spoluzakladateľom a CEO blockchain spoločnosti Blockstream, tak Adam patrí bezpochyby medzi najskúsenejších vývojárov a programátorov v tomto sektore. Dokonca sa v minulosti mal označovať ako cypherpunk a takisto tvorca hashcash systému, ktorý bol využitý aj pri ťažbe Bitcoinu.

V jednom z jeho posledných Twitter vlákien sa Adam Back vyjadroval o aktuálnej situácii vo svete, pričom on sám si myslí, že Bitcoin môže byť označený ako výborná možnosť do budúcna. Taktiež si myslí, že investícia do Bitcoinu je tou najlepšou, akú môžu investori v dnešných časoch spraviť. Rovnako si myslí, že ľudia by sa mali sústrediť na adopciu BTC a pomáhať najväčšej kryptomene k tomu, aby získala čo najviac na sile.

Podľa Backa je aktuálne hodlovanie Bitcoinu najefektívnejšou možnosťou pre všetkých, ktorí čo i len čiastočne uvažujú o investícii do kryptomien. Adam však nenašiel veľa pozitívnych slov na ostatné kryptomeny. Jeden z Twitter účtov pritom Adamovi vyčítal, že sa snaží o podporu adopcie Bitcoinu tým, že podporuje Tron. To však Adam Back razantne poprel, pričom bola jeho reakcia stručná, ale za to výstižná.

TRX je shitcoin.

Tron vo forme centralizovanej diktatúry?

Ktovie, čo si o tomto tvrdení pomyslí Justin Sun, tvorca a hlavná tvár za kryptomenou Tron. Avšak jeho pomerne výstredné správanie, ako aj narastajúce množstvo negatív spojených s projektami, v ktorých sa nachádza, môže byť dôvodom, prečo sa ľudia začínajú pomaly dištancovať od projektov akým je práve Tron.

Mohlo by vás zaujímať aj: Fundamentálna analýza – Origin Protocol

Či už táto kryptomena má alebo nemá potenciál pritom nie je rozhodujúcim faktorom v kryptomenovom svete, pretože podľa istých analytikov a kryptomenových fanúšikov sa všetky projekty v okolí Justina Suna pomaly menia na centralizovanú diktatúru. Tú sme mohli napríklad vidieť aj v prípade Steemu a Steemitu, ktoré boli po odkúpení Tron Foundation mohutne kritizované a dokonca viedli až ku forku.

Nikoho teda nemôže prekvapiť, že ľudia ako Adam Back, kryptografér a veľký podporovateľ decentralizácie sa dištancujú od akejkoľvek podpory projektov, akým je napríklad Tron. Jeho názor však na Twitteri vyvolal pomerne veľký rozruch. Tron má totižto jednu z najväčších (a určite nahlasnejších) komunít a tak sa našlo veľké množstvo zástancov tejto kryptomeny, ktorí kritizovali vyjadrenia Adama Backa.

Zdroj: https://zycrypto.com/

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart