18% dane z obchodovania s kryptomenami v Indii

Ako uvádza správa Bloombergu- ,,India môže čoskoro vyrubiť daň z tovaru a služieb (GST) pri obchodovaní s kryptomenami, bez ohľadu na ich právnu nejednoznačnosť v krajine. V súčasnosti návrh zvažuje Centrálna rada pre nepriame dane a clá, a bude predložený pri zasadnutí rady GST.”

Ako bolo uvedené, digitálne aktívum by mohlo byť zaradené do kategórie “nehmotný tovar” na rovnakej úrovni ako ostatné softvérové ​​systémy, pričom autorita dodala, že by sa zaviedli samostatné zákony, ktoré by sa zaoberali využívaním kryptomien na páchanie trestných činov.

V decembri 2017, CCN informovala o zákroku indickej vlády na trhu s kryptomenami, v rámci ktorého sa burzy a obchodníci podrobili kontrole. Právne orgány tiež poslali daňové oznámenie viac ako 500 000 obchodníkom v snahe získať obrovské dane z ich ziskov.

V apríli 2018, Reserve Bank of India prakticky zabila odvetvie kryptomien v krajine, pretože prijala vyhlásenie, v ktorom požiadala všetky banky, aby zrušilii svoje vzťahy s výmenami digitálnych kurzov, vrátane ukončenia všetkých bankových služieb do troch mesiacov od prijatia smernice.

Hlavné body daňového návrhu

-Nákup alebo predaj kryptomien sa považuje za dodanie tovaru, a procesy, ktoré uľahčujú transakcie ako: dodávka, prevod, skladovanie, účtovníctvo, sa okrem iného považujú za služby.

-Hodnota kryptomien sa môže určiť na základe transakčnej hodnoty v rupiach (India), alebo ako ekvivalent každej voľne zameniteľnej cudzej meny.

-Ak sú kupujúci a predávajúci v Indii, transakcia by sa považovala za dodávku softvéru.

-Pri prevode a predaji bude miesto registrovanej osoby miesto dodania.

-Transakcie mimo územia Indie sa budú považovať za dovoz alebo vývoz tovaru. IGST sa vyberá z cezhraničných dodávok.

Zaujímavé je, že tento návrh sa snaží GST presadiť od 1. júla 2017 – práve v deň, keď vláda chcela ukončenie bankových vzťahov s krypto-výmenami. Dátum však zostáva nepotvrdený.

Ťažba kryptomien a zdaniteľná činnosť

Ťažba kryptomien – proces, ktorý overuje, potvrdzuje a udržiava- sa považuje za “poskytovanie služby” a podlieha dani v súlade so zákonmi GST.

Navyše, tí , ktorí z ťažby zarábajú viac ako Rs.20 lakh, sa musia zaregistrovať ako obchodný subjekt v rade GST.

Chceš sa naučiť predikovať cenu tvojich obľúbenych kryptomien ? Naša príručka ti dá dokonalý základ do technickej analýzy, Ušetrí čas aj peniaze 

Okrem toho, krypto- peňaženky, môžu byť tiež zdanené podľa zákonov GST, pretože dodávajú a prijímajú digitálnu menu.

Sektor kryptomien, ktorý sa rozvíja

Vzostup trhu so špekuláciami je nepochybne lukratívny pre používateľov, aj pre vlády, pretože v krátkom čase môže predstavovať obrovské peňažné prínosy v dôsledku volatility majetku. Indické výmeny kryptomien zaznamenali v roku 2018 obrat vo výške Rs.200 crore (30 miliónov USD) – čo zodpovedá Rs.36 crore (5,5 milióna USD)- potenciálnym daňovým príjmom pre vládu.

Zaobchádzanie so šifrovacími produktmi ako tovarmi a službami môže zjednodušiť zdaňovanie

Zaobchádzanie s volatilnými digitálnymi aktívami ako službou, uľahčuje možné ustanovenie daňovej smernice. Avšak klasifikácia kryptomien ako určitej meny, by si vyžadovala zmenu zákona – nepopierateľne zložitý a časovo náročný proces.

1

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart