Zabudnite na Libru – teraz môžete posielať BTC cez sociálne médiá.

Koho vôbec zaujíma Libra? Block Matrix je príkladom spoločnosti, ktorá vyvíja aplikáciu, umožňujúcu používateľom posielať BTC  prostredníctvom ich účtov na sociálnych médiách.

Startupy využívajú sociálne médiá

Zabudnite na „kryptomenu“ Facebooku, Libru. Block Matrix so sídlom vo Veľkej Británii vyvíja Bottle Pay – novú aplikáciu, ktorá umožňuje používateľom posielať a prijímať BTC pomocou sociálnych sietí.

Užívateľský zážitok je navrhnutý tak, aby bol čo najplynulejší. Užívatelia môžu posielať Bitcoin ktorémukoľvek zo svojich spojení bez ohľadu na to, či majú, alebo nemajú účet na Bottle Pay.

Spoločnosť už upútala pozornosť niekoľkých zaujatých súkromných britských investorov

Block Matrix si zaistil investíciu vo výške 2 miliónov dolárov (1,6 milióna libier) na vývoj svojej novej aplikácie, ktorá, ako spoločnosť dúfa, spraví Bitcoin prístupnejším pre všetkých a zvýši povedomie o digitálnych menách a blockchaine.

Mieri na miliardu užívateľov

Toto zvýšenie kapitálu umožnilo mladej spoločnosti rozšíriť svoj päťčlenný tím na osem. Zvyšok prostriedkov bude pridelený na vývoj aplikácie a Bottle Pay platformy.

Je zaujímavé, že Facebook sa neobjavuje ako jedna z možností, ktorú by si používatelia sociálnych médií volili na overovanie s Bottle.

Možno je to preto, že aplikácia sa možno bude konkurovať Facebooku a umožňuje platby v digitálnej mene. Medzitým je však na zozname uvedený Instagram.

Spoločnosť sa zameriava aj na expanziu do maloobchodnej sféry a vývoj platformy obchodných služieb. To by maloobchodníkom a podnikom umožnilo prijímať platby v Bitcoine pomocou Bottle Pay.

Zakladateľ technologickej firmy so sídlom v Newcastli, Pete Cheyne, uviedol:

Snažíme sa prelomiť bariéry, aby mohol každý používať Bitcoin… naším pôvodným zámerom bude Bottle Pay. Chceme umožniť ľuďom overiť sa v aplikácii pomocou účtu, ktorý už majú, a ktorému dôverujú.“

Spoločnosť má v súčasnosti užívateľskú základňu okolo 11 000 zákazníkov, má však vysoké ambície. Dlhodobým cieľom je dosiahnuť nie menej ako jednu miliardu a mať najväčšiu skupinu likvidných používateľov Bitcoinu na svete.

Zdroj:https://bitcoinist.com/you-can-now-send-btc-over-social-media/

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart