Z ničoho nič, Bitcoin bude v Indii oficiálne legálny

Z ničoho nič, Bitcoin bude v Indii oficiálne legálny

Spravodajstvo CNBC India zistilo, že indická vládna komisia rozhodla v prospech regulácie Bitcoinu.

14. apríl Cointelegraph informoval, že medziodborová komisia na indickom ministerstve financií aktívne skúmala právne postavenie Bitcoinu a zvažovala možnosti regulácie trhu.

Úsilie indických Bitcoin búrz

V posledných troch rokoch fungovali tri veľké indické Bitcoin burzy vrátane Zebpay, Coinsecure a Unocoin na sebaregulovaných obchodných platformách s prísnymi systémami Know Your Customer (KYC, „poznaj svojho zákazníka“) a proti praniu špinavých peňazí, a to napriek absencii regulácií v odvetví a na trhu digitálnych mien.

Úsilie indických Bitcoin búrz pri sebaregulácií trhu umožnilo indickej vláde prehodnotiť Bitcoin a odvetvie digitálnych mien bez ohľadu na kritiku niekoľkých politikov, ktorým výrazne chýbajú poznatky o kryptomenách.

24. marca Cointelegraph uviedol, že Kirit Somaiya, poslanec vládnej strany BJP v Indii, bol tvrdo skritizovaný za to, že opísal Bitcoin ako Ponziho schému.

V liste adresovanom ministerstvu financií a Indickej rezervnej banke, Somaiya vysvetľoval, že Bitcoin je pyramídová schéma Ponziho typu. Somaiya bol ale kritizovaný za svoju neschopnosť porozumieť štrukturálnym a základným rozdielom medzi Ponziho schémou a Bitcoinom.

Legalizácia Bitcoinu v Indii

Napriek negatívnemu postoju niektorých politikov sa indická vláda rozhodla regulovať trh a zabezpečiť rovnaké podmienky pre Bitcoin burzy, ktoré vyčlenili značné množstvo zdrojov na štandardizáciu trhu a odvetvia

.
V apríli sa Mohit Kalra, generálny riaditeľ Coinsecure, jednej z najväčších Bitcoin búrz v Indii, pre Cointelegraph v rozhovore vyjadril, že indická vláda začala konečne brať Bitcoin vážne a zvažuje možnosť regulácie trhu.

Kalra uviedol:

„Konečne je tu niečo pozitívne pre odvetvie. Úrady už berú túto technológiu vážne. Snažíme sa už roky získať ich pozornosť. Som rád, že sa to všetko deje v správny čas. V Coinsecure vidíme masívny nárast počtu používateľov a objemov. Pozeráme sa optimisticky na to, čo prinesú najbližšie tri mesiace.

Zdroj:obrázka:indiabitcoin.com,cointelegraph.com

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart