Wozniak, zakladateľ Apple tvrdí, že medvedí trh vytvoril pre krypto masívnu hodnotu

Ako Bitcoin (BTC) zo všetkých síl bojoval koncom roka 2018, titulky najväčších svetových spravodajských portálov zdôrazňovali, že kryptomeny stratili stovky miliárd v hodnote. Nadšenci však tvrdia, že z mnohých uhlov pohľadu je krypto a blockchain rovnako silný, či silnejší ako kedykoľvek predtým.

Woz si nemyslí, že krypto v roku 2018 zažilo masívnu deštrukciu hodnoty

Steve Wozniak, ten druhý Steve za tým, čo bolo kedysi známe ako Apple Computer, sa v nedávnom rozhovore pre Bloomberg vyjadril k inováciám v oblasti financií a technológií. A dokonalým priesečníkom medzi týmito kľúčovými odvetviami sú podľa neho kryptomeny a s nimi súvisiace technológie, ktoré Wozniak v priebehu rozhovoru síce stručne ale významne spomínal..

V reakcii na pripomienku, že došlo k masívnej deštrukcii hodnoty kryptomien, Wozniak poznamenal, že tomu neverí. Naopak, tvrdenie úplne obrátil a tvrdil, že namiesto zničenia hodnoty, v roku 2018 došlo k “masívnemu vytváraniu hodnôt.” Táto americká technologická legenda dokonca dodala, že nedávny pokles na trhu je len vedľajším produktom ľudskej psychológie, vysvetľujúc, že ​​strach zohral veľkú úlohu v kolapse BTC.

Predal svoje Bitcoin, ale nebojte sa

Je dosť zábavné, že táto Wozniakova podpora kryptomien prichádza po tom, čo predal svoj balík Bitcoinov. Podľa článku zo severskej pobočky Business Insider dlhoročný guru zo Silicon Valley poznamenal, že akonáhle BTC prekročil hranicu 20 000 dolárov pred viac ako 12 mesiacmi, mal dosť a predával všetky Bitcoiny (ktoré získal za priemernú cenu 700 USD).

Aj keď  fakt, že predal svoje Bitcoiny môže znieť ako táraniny investora, ktorý bohužiaľ kapituloval, zakladateľ spoločnosti Apple vysvetlil, prečo sa rozhodol urobiť takýto krok. Počas rozhovoru so Sethom Godinom, bývalým technickým manažérom v prvej Dotcom ére, uviedol, že sa nechcel stať “jedným z tých ľudí, ktorí to stále sledujú a starajú sa len o čísla.” Wozniak povedal, že sa o BTC nechce starať aktívne. Vysvetlil, že jedným zo spôsobov, ako dosiahnuť šťastie, je podľa neho zmiernenie obáv a predaj aktív je súčasťou realizácie .

Bez ohľadu na jeho zdôvodnenie, táto investícia priniesla Wozniakovi zisk 2 800%.

Skutočnosť, že pravdepodobne teraz nedrží žiadne kryptomeny, by nemal znižovať váhu toho, že vidí v tomto odvetví dlhodobý potenciál.

Dlhodobá perspektíva

Hoci sa Wozniak nechcel v tomto rozhovoru príliš vyjadrovať k svojim dlhodobým očakávaniam, v mnohých ďalších rozhovoroch sa osobnými presvedčeniami zaoberal výrazne.

Súhlasí s názorom, ktorý vyslovil Jack Dorsey, že Bitcoin sa stane menou internetu. Spoluzakladateľ Apple povedal, že či sa BTC stane digitálnym platidlom alebo nie, očakáva, že sa kryptomeny budú používať ako digitálne zlato.

Je dôležité poznamenať, že Wozniakova láska k tomuto ekosystému nie je obmedzená len na Bitcoin. Kedysi poznamenal, že kryptomeny a blockchain ako celok možno považovať za “ďalšiu veľkú IT revolúciu”.

Vyplatí sa však Wozniakova stávka na krypto? Skeptici môžu kričať nie, ale netreba zabúdať, že je tento ekosystém naďalej zaplavovaný pozitívnymi správami a vývojom.

Zdroj: 1

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart