Willy Woo rozoberá najväčšiu hrozbu pre bitcoinový sen.

Populárny krypto analytik Willy Woo je zvedavý, či inštitucionálne investície negatívne ovplyvnia cenovú situáciu Bitcoinu rovnako ako sa to stalo pri zlate. Zlato sa cenovo chová mizerne už 100 rokov, pretože trh kontrolujú veľkí hráči. Hrozí to aj Bitcoinu?

Willy Woo uvažuje…

Známy krypto analytik Willy Woo, partner v Adaptive Capital, twitol myšlienku, ktorá už dlho znepokojovala mnoho bitcoinových investorov.

V tomto twíte Woo naznačil, že hlavným dôvodom, pre ktorý sa táto komodita – zlato – z obchodného hľadiska správa mizerne už 100 rokov, je to, že existuje v „kontrolovanom trhu, kde niekoľko veľkých hráčov ovláda koncentrovanú ponuku.“

Kým Bitcoin už ukázal, že má neotrasiteľnú sieť a cenovú aktivitu, ktorá sa vždy vráti do príjemného normálu, stále existuje jeden veľmi zraniteľný bod, ktorý by mohol negatívne ovplyvniť cenovú situáciu Bitcoinu. Podľa Woo je týmto rizikom „bitcoinového sna“ možnosť, že sa Bitcoiny tiež skoncentrujú do niekoľkých rúk silných hráčov, ktorí budú fungovať ako „noví bankári.“

Toto je bežná teória, ktorá sa šíri v krypto kruhoch a existuje viacero ľudí, ktorí sa obávajú, že inštitucionálne investície zapríčinia centralizáciu a zmiernenie cenovej volatility Bitcoinu.

Mnoho investorov je vlastne prilákaných volatilitou Bitcoinu a veria, že to je súčasťou „mágie“ pri investovaní do tejto digitálnej meny. Ak by cenová situácia Bitcoinu začala odzrkadľovať tú pri zlate, je možné, že niektorí investori by jednoducho stratili o Bitcoin záujem a uchýlili by sa k Bitcoinu ako k uchovávateľu hodnôt. 

Je Bitcoin uchovávateľom hodnôt alebo médiom výmeny?

Na začiatku tohto roka publikoval Diar Research správu, ukazujúcu, že počas celého roka 2018 inštitúcie postupne zhromažďovali Bitcoin. Predovšetkým v novembri 2018, kedy toto digitálne aktívum padlo na celoročné minimum. Ak vychádzame z toho, že ponuka pri Bitcoine je 21 miliónov, a že veľa drobných investorov si drží svoje Bitcoiny dlhodobo, zhromažďovanie inštitúciami vo veľkej miere by nemalo byť také jednoduché.

Woo uvažuje, že „aký druh peňažnej politiky by bol rozumný na podporenie distribúcie a prichádza so záverom, že 49-ročný Jubilejný cyklus odpustenia dlhov z čias Babylonu vyzerá dosť chytro.“ Aj keď je to pomerne záhadné tvrdenie, to, že Woo spomína Jubilejný cyklus, ktorý mal významný dopad na zaobchádzanie s pôdou a jej vlastnením v biblických časoch. Počas Jubilea mali byť otroci a väzni oslobodení a všetky ich dlhy odpustené.

Komunitu na Twitteri očividne hlboko zaujalo toto uvažovanie Willy Woo a niekoľko followerov sa zapojilo s podnetnými otázkami. Populárny krypto analytik Dave the Wave naznačil, že trhové cykly podporia zvýšenú distribúciu. Ľudia budú predávať Bitcoin pri cene 100.000 USD, keďže môže nastať korekcia na 50.000 USD. Zatiaľ čo dalši follower spomenul, že riešením je „deflačná mena, ktorá môže skutočne fungovať ako médium výmeny.“

Podľa @less_is_a_lot nie je Bitcoin nič iné než špekulatívne aktívum, ktoré využívajú bohatí na to, aby „vycicali bohatstvo“ z hlúpych a chamtivých.

Niektorí tiež naznačili, že bude treba mať jasnú fiškálnu politiku, kde budú veľkí vlastníci Bitcoinu zdaňovaní variabilnou sadzbou, ktorá bude vychádzať z množstva ich držaného Bitcoinu.Takéto zdaňovanie by podnietilo emisiu Bitcoinu do skutočnej ekonomiky, a tým aj jeho cirkuláciu a distribúciu.

Koniec-koncov, Woo prichádza s veľmi zaujímavou otázkou, ktorá bude naberať na relevancii s tým, ako budú inštitucionálni investori zvyšovať ich angažovanie sa do krypto sektora.

Zdroj :https://bitcoinist.com/willy-woo-discusses-the-greatest-threat-to-bitcoins-dream/

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart