Willy Woo: Počet BTC hodlerov rastie

Rok 2020 je zatiaľ pre kryptomenových investorov (ale aj celkovo všetkých investorov) veľmi zaujímavým. Priniesol niekoľko príležitostí, kedy sa dal napríklad aj Bitcoin kúpiť za sumy menej ako 5 000 dolárov alebo dokonca chvíľu aj pod 4 000 dolárov (s tohtoročným low približne na 3 800 dolárov). „Zľavy“ boli vidno nielen v kryptomenách, ale aj na akciách, zlate alebo rope a to počas marcových prepadov. Kto práve v tom období nakúpil tak sa určite teší, keďže sa teraz BTC drží na viac ako 11 300 dolároch. Tento typ investorov sa v kryptosvete nazýva „hodlermi,“ keďže kryptomeny hodlujú (držia). A práve počet takýchto investorov stále rastie, čo je z dlhodobého hľadiska dobrým znakom pre BTC.

Investori držia BTC oveľa viac

Na nárast hodlerov upozornil analytik a kryptomenový expert Willy Woo, ktorý poukázal na takzvanú „reflexivity“ (reflexivitu). Ide o indikátor, ktorý zaznamenáva tendenciu bitcoinových investorov k držaniu Bitcoinu počas toho, ak rastie cena BTC. Podľa neho je veľmi potrebné pozerať sa na správanie hodlerov a celkovo kryptomenových investorov a reflexivita je jedným z indikátorov, ktorý podľa Willyho Woo aktuálne poukazuje na to, že BTC hodleri si uvedomujú najmä podstatu Bitcoin halvingu z dlhodobého hľadiska. Preto ho nepredávajú, ale hodlujú aj napriek tomu, že jeho cena teraz rastie.

Zdroj: cointelegraph.com

Očakáva sa totižto, že tak ako po dvoch predošlých halvingoch vyletela cena na ATH, tak aj v prípade halvingu v roku 2020 bude ten nasledujúci rok veľmi podstatný. Práve to si uvedomuje aj množstvo Bitcoin investorov, čomu nasvedčuje aj počet hodlerov, ktorý stále rastie.  

Vplyvy mimo kryptomenového sveta

Navyše, čo určite hrá do karát najmä Bitcoin nadšencom je fakt, že prezidentské voľby sa blížia a s nimi sa zvyšuje aj neistota spojená s americkými trhmi, s ktorými je teraz Bitcoin veľmi prepojený. Aj to si určite uvedomujú investori, ktorí vedia, že ak voľby vyhrá Trump, tak ide o bullish znak pre akcie a tým aj pre Bitcoin.

Prečítajte si tiež: 3. Výročie VIP SKUPINY: Neuveríte, za aké ceny sme nakupovali Ethereum v 2016…..

Čo hrá do karát rastu BTC je takisto aj aktuálna situácia, v ktorej sa nachádzajú všetky finančné trhy. Práve preto sa dá očakávať, že sa na Bitcoin bude obracať stále viac a viac investorov. Aj preto sa nemôže nikto čudovať, že počet hodlerov stále rastie. Rovnako s nimi sa navyšuje aj ich vôľa držať BTC napriek tomu, že jeho cena rastie. To poukazuje na fakt, že ľudia veria Bitcoinu najmä z dlhodobého hľadiska.

Zdroj: https://cointelegraph.com/

* Pozn.: Práve prebieha aktualizácia obsahu spravodajstva - migrácia obsahu zo starého webu, preto je dočasne vyplnuté filtrovanie podľa kategórie.

Coinbase navštíviť

Kryptotop navštíviť

Simplecoin navštíviť

Binance navštíviť

Crypto.com navštíviť

Revolut navštíviť

Kontakt

Máte nejakú otázku? Spýtajte sa nás a čoskoro sa vám ozveme.

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.