Warren Buffett: Tri (ne)čakané rady do života

Dnes na večer sme si pre vás pripravili niečo netradičné. Nepôjde o článok o kryptomenách, rovnako ani o finančnej situácii vo svete alebo obchodovaniu. Ide však o názory, ktoré vyjadril jeden z najlegendárnejších investorov vôbec a človek, ktorého názory sa na našom webe vyskytujú pomerne často – Warren Buffett. Podľa neho je totižto práve pár dole zmienených bodov hlavným rozdielom medzi extrémne úspešnými ľuďmi a tými, ktorí o úspechu iba snívajú a nikdy ho nedosiahnu.

1.Neriskujte to, čo máte, aby ste dosiahli niečo, čo nepotrebujete

Počas jednej z promočných ceremónii na University of Florida, mal Warren Buffett možnosť rečniť pred čerstvo doštudovanými mladými ľuďmi. Jedna z jeho rád do života pre nich pritom znela nasledovne:

„Nedáva vôbec žiadny zmysel riskovať niečo, čo je pre vás dôležité, kvôli niečomu, čo nemá až takú hodnotu. Vôbec pritom nezáleží, že je šanca, že to získate 99 ku 1 alebo dokonca 1000 ku 1, jednoducho to nedáva zmysel.“

2.Investujte do vzťahov s úprimnými a etickými ľuďmi

Rovnako dal daným študentom jednoduchý príklad. Predstavte si, že môžete získať 10% z budúcich ziskov jedného z vašich spolužiakov. Kto to bude? Ktorý z nich, má potenciál na to, stať sa lídrom a pomáhať ostatným ľuďom s dosiahnutím ich cieľov a zachová si pri tom svoju tvár?

„Pravdepodobne by ste vybrali niekoho, kto s vami zaobchádzal najlepšie. Niekoho, kto z ľudí dostal vždy to najlepšie a pomáhal im pritom v dosiahnutí ich vlastných cieľov. Práve táto osoba bude patriť medzi najviac úprimné osoby, ktoré budú vždy uznávať prácu iných ľudí.“

Tak zneli slová Warrena Buffetta na túto tému. Avšak pridal ešte jednu radu, ktorá bola vyobrazená aj v jeho biografii.

TIP: Prečítajte si aj: 10 pravidiel, ktorými by sa mal riadiť každý krypto obchodník

3.Merajte úspech vášho života prostredníctvom jedného slova: láska

V Buffettovej biografii The Snowball: Warren Buffett and the Business of Life sa veštec z Omahy vyjadril o tom, ako meria úspech vo svojom živote. Jeho mierka je pritom jasná. Koľko z ľudí, ktorých chce aby voči nemu vyjadrovali lásku a náklonnosť, tak reálne aj robí?

Podľa neho je svet plný ľudí, ktorí zomrú extrémne bohatí, avšak nikto na svete ich nemá skutočne rád. Buffett sa dokonca vyjadril, že podľa neho je skutočným znakom toho, ako človek žil to, koľko ľudí k nemu skutočne pociťuje lásku.

„Problém s láskou je ten, že sa nedá kúpiť. Môžete si kúpiť sex. Môžete si kúpiť spoločnosť. Avšak jedinou cestou ako získať lásku je sám byť láskyplný. Aj keď sa niekedy zdá, že si môžete kúpiť lásku za peniaze, nie je to tak. Ide iba o povrchné a zároveň prázdne vzťahy . Preto čím viac lásky niekomu dáte, tým viac sa vám jej vráti.

Záver

Samozrejme, že nejde o žiadne prelomové alebo extrémne rady do života, ktoré by mali zmeniť svet jednotlivcov zo dňa na deň. Možno však fakt, že ich vyslovil Warren Buffett znamená, že ľudia budú brať tieto rady vážnejšie. Avšak ak sa na ne človek zadíva a zamyslí sa nad nimi, tak žiadna z týchto rád nie je nejakou novinkou. Napriek tomu je však rozumné si z času na čas pripomenúť aj takéto témy.

Zdroj: https://www.inc.com

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart