Warren Buffett predáva akcie banky Wells Fargo – prečo je to pozitívum pre Bitcoin?

Portfólio Warrena Buffetta je jedným z najsledovanejších vo svete. Niet sa čomu diviť, veď Buffett je úplná investičná legenda a jeho investičný model a prístup ku financiám, ktorým zrevolucionizoval prístup ľudí vo finančnom svete ku stavaniu portfólií a budovaniu investičnej stratégie, je jedným z najrozšírenejších vôbec. Jeho dlhodobý investičný prístup je zameraný najmä na akcie spoločností s obrovským rastovým potenciálom a zdravými fundamentami. Práve preto je pre kryptomeny skvelou správou, že aktuálne sa Warren Buffett začal zbavovať akcií banky Wells Fargo.

Obrovské straty banky Wells Fargo

Warren Buffett a jeho spoločnosť Berkshire Hathaway výrazne znížili podiel akcii banky Wells Fargo vrámci svojho portfólia. Dokopy predali až 100 miliónov akcii, čím „veštec z Omahy,“ ako sa Buffett prezýva,  jednoznačne poukázal na to, že budúcnosť Bitcoinu a zlata je veľmi svetlá.

V minulosti Warren Buffett držal vo svojom portfóliu až 32 miliárd dolárov v akciách spoločnosti Wells Fargo avšak k 5.septembru 2020 sa táto hodnota znížila len na 3,36 miliardy. To predstavuje približne 3,3% z celkovej hodnoty akcií Wells Fargo v obehu.

Banka navyše vykázala straty za Q2 tohto roku až vo výške 2,3 miliardy dolárov. Stalo sa tak vôbec po prvýkrát od roku 2008, kedy vo svete zúrila Globálna finančná kríza. Druhý kvartál určite patril medzi najhoršie čomu nasledovalo zníženie dividendov iba na 10 centov za jednu akciu.

Prečítajte si tiež: Môže Kalifornia vytvoriť vlastný kryptomenový štát, ak sa oddelí od USA?

A tu je veľký problém, s ktorým sa musel Warren Buffett vysporiadať. Dlhodobo je totižto Buffett veľkým zástancom hodnotového investovania (value investing) a poukazovaním na dôležitosť cash flowu. Najznámejší investor má rád investovanie do akcii, ktorých cashflow sa dá predpovedať čo najpresnejšie a vykazujú stabilný biznis, ktorý vedie ku konzistentným profitabilným výsledkom.

V neprospech Wells Fargo hrá aj fakt, že spoločnosť Moody´s sa rozhodla znížiť hodnotenie spoločnosti zo stabilnej na negatívnu. Analytik zo spoločnosti Moody´s sa vyjadril, že vedenie banky Wells Fargo je veľmi pomalé v reakciách na finančnú situáciu vo svete.

Spojenie všetkých týchto udalostí určite pomohlo k tomu, aby sa Warren Buffett rozhodol predávať akcie banky Wells Fargo. Táto informácia však môže znamenať veľa aj pre kryptomeny, pretože tým sa v aktuálnej situácii darí oveľa viac, ako bankám po celom svete.

Zlato a Bitcoin v portfóliu Buffetta?

Je samozrejme možné, že Buffett hromadí hotovosť na to, aby v prípade prepadu mohol nakúpiť akcie za lacno. Rovnako sa však začínajú množiť aj reakcie a analýzy rôznych expertov z tohto sektora ktorí veria, že Buffett čoskoro do svojho portfólia zaradí aj Bitcoin. V prípade zlata sa tak stalo prednedávnom. Išlo pritom o veľký krok, keďže Buffett iba pred pár týždňami do svojho portfólia Barrick Gold. Tým vôbec po prvý krát vložil do svojho portfólia aj zlato, ktorému sa dlhodobo vyhýbal.

Max Keiser, jeden z najväčších podporovateľov kryptomien a Bitcoinu sa už pred niekoľkými mesiacmi vyjadril, že je presvedčený o tom, že Warren Buffett čoskoro do svojho portfólia zaradí aj Bitcoin. Stať sa tak má avšak až v momente, kedy sa Bitcoin dostane na 50 000 dolárov. Vyjadruje tak nielen svoje nadšenie zo svetlej budúcnosti pre Bitcoin, ale takisto aj spochybňovanie investičnej stratégie Warrena Buffetta.

Podľa Maxa Keisera rovnako Buffett navýši aj percento zlata vo svojom portfóliu. Má tak jasne poukazovať na to, že finančná situácia vo svete nie je ideálna ani zďaleka, pričom práve investície do takých aktív ako napríklad zlato alebo Bitcoin majú byť aktuálne veľmi dobrým rozhodnutím.

Zdroje: https://cointelegraph.com/, https://cointelegraph.com/

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart