Wall Street Journal- 18% ICO sú priame podvody

Podvody v rámci ICO sú veľkým problémom, ktorý spôsobil, že odvetvie kryptomien narušilo dôveru ľudí . Zatiaľ čo investori si pomaly uvedomujú tieto podvody, podvodníkov je stále viac a viac, a každoročne sa strácajú milióny dolárov. Podľa Wall Street Journal je viac ako 18% ICO čistými podvodmi, pričom mnohé z nich postupne zlyhávajú. Výskum pripisuje pokračujúci nárast podvodov ICO k chuti investorov na “zaručené výnosy”, čo z nich robí ľahkú korisť pre podvodníkov.

1 miliarda dolárov investovaná do čistých podvodov

WSJ uskutočnilo rozsiahlu analýzu, ktorá zahŕňala 1450 ICO, z ktorých 271 bolo považovaných za čisté podvody. Medzi najbežnejšie “červené vlajky” patrili plagiáty existujúcich projektov, na ktorých sa vykonali menšie úpravy, zatiaľ čo programovací jazyk zostal veľmi podobný. Ďalšou červenou vlajkou bolo nezverejnenie členov tímu vrátane ich funkcie a predchádzajúcich skúseností. Iní sa snažili uistiť svojich investorov uvedením členov tímu na svojich webových stránkach, ale po ďalšom vyšetrovaní sa zistilo, že títo ľudia neexistujú. V niektorých prípadoch sa jednotlivci hlásili, že ich fotografie a informácie boli používané ako súčasť podvodu.

,,Sľub zaručených výnosov je ďalšia červená vlajka, ktorá je prítomná v mnohých podvodných ICO,” varuje Komisia pre cenné papiere a burzy (SEC). Avšak mnoho investorov, ktorí pokladajú odvetvie kryptomien za rýchlu príležitosť nadobudnutia bohatstva, sa popálilo. Potešenie z “bezrizikových investícií” ukázalo, že mnohí investori, najmä noví, ktorí v posledných rokoch naskočili na krypto-vlak, investovali svoje peniaze s nádejou, že sa ich projekt stane ďalšou spoločnosťou Bitcoin alebo Ethereum. Viac ako 1 miliarda dolárov bola spoločne investovaná do 271 ICO, ktoré WSJ označilo za podvodné. Správa identifikovala ďalšiu stovku, ktorých šance na úspech boli pomerne nízke, založené na ich plagiátorstve, online aktivite a tímoch.

Poškodenie trhu

Pre podvodné ICO projekty, sa každoročne strácajú tisícky ľudí v krypto- priemysle. SEC pokračuje vo vedení úsilia ohľadom ochrany investorov, pričom regulačný orgán prekonáva a zastavuje niektoré podvody vrátane spoločnosti Arise Bank a PlexCorps. Pred nedávnom SEC vyvinula predstierajúcu internetovú stránku podvodov ICO, ktorá investorom ukáže, na čo majú dávať pozor, aby sa vyhli podvodom. Falošný projekt, HoweyCoin, sľubuje transformáciu cestovného ruchu prostredníctvom Blockchainu. Akonáhle sa investor rozhodne kúpiť tokeny, je presmerovaný na stránku, ktorá mu umožňuje vidieť, že by mohol byť ľahkou korisťou pre podvodníkov. Toto nové a kreatívne úsilie zo strany SEC môže mať neskutočný vplyv na investorov, aby si uvedomili ako jednoducho môžu byť podvedení.

Celý článok o podvodnej stránke Howeycoin si môžete prečítať tu:

1

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart