Vzniká nová kryptomena krytá Eurom (EURS)

Kontroverzia a nedôvera sprevádzajúca kryptomenu Tether (USDT) so sebou prináša množstvo nových alternatív. Najnovší príklad pochádza z Malty, kde existuje spoločnosť Statis, ktorá vytvorila  kryptomenu krytú Eurom EURS.

Statis zverejňuje EURS

Spoločnosť založená na Malte spúšta nový projekt s názvom Euro Backed Stablecoin (EURSStatis). Táto kryptomena je postavená na platforme Ethereum (EIP-20) a je krytá 1-1 k Euro mene. EURS sa už dokonca začal obchodovať v páre BTC, BCH, ETH a EUR na burze DSX s cieľom dosiahnuť objem obchodovania 500 miliónov dolárov do konca roka (čo je veľmi ambiciózny plán).

Spoločnosť dodáva, že EURS bola vyvynitá špeciálne na to, aby uspokojila rastúci dopyt po kryptomenách od európskych inštitucionálnych investorov.

Práca na licencií

Spoločnosť Stasis pracuje na získaní licencie od regulačného prostredia na Malte. Minulý týždeň prijala táto krajina tri zákony, ktoré podporujú vytvorenie krypto podnikov v zemi. Zákony zahŕňajú zákaz obchodovania s insider info, manipulováciu trhov, zavádzajúce reklamy či podvody na ICO. Maltský minister Silvio Schembri sa snaží o vytvorenie destinácie otvorenej pre podniky s kryptomenami a preto víta podobné projekty, s ktorými prišla spoločnosť Statis.

Tzv. stable coin je typ kryptomeny, ktorá by si mala uchovať stále rovnakú hodnotu. Je to “cenovo stabilná kryptomena”. Základným konceptom by malo byť, že by každý token mal byť krytý rovnakou hodnotou vo fiat mene.

Čo si myslíte vy? Budete využívať EURS, alebo podporíte iný z projektov ako Eurocoin, Europecoin (majú však nízke objemy obchodovania), poprípade klasický fiat?

1

Najblizšie sa na vás tešíme na prednáške v Trnave. Vstup je zdarma pre každého. 

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart