Využil Michael Saylor posledný prepad na dokúpenie BTC?

Tento týždeň bol v kryptomenovom trhu pomerne veselý, minimálne čo sa správ týka. Tesla sa otočila Bitcoinu chrbtom, zatiaľ čo sa niekoľko popredných predstaviteľov kryptomien snaží „vtierať“ Elonovi Muskovi, aby si vybral ich kryptomenu, ako ďalšiu platobnú možnosť vrámci Tesly. Rovnako sme po dlhšom čase videli aj ostrejší prepad, ktorý nás dostal pod 50 000 dolárov. A ako sme si za posledných pár mesiacov zvykli, vždy v čase prepadu, sa o pozornosť hlási spoločnosť MicroStrategy, ktorá dokupuje ďalšie a ďalšie bitcoiny. A tak tomu bolo aj teraz.

Ďalších 15 miliónov dolárov v BTC

Michael Saylor dňa 13.5. opäť prostredníctvom svojho Twitteru oznámil, že jeho spoločnosť sa rozhodla prikúpiť ďalšie BTC. Stať sa tak malo v posledných pár dňoch, pričom MicroStrategy investovala do Bitcoinu približne 15 miliónov dolárov, ktoré obohatili ich BTC peňaženku o 271 BTC (priemerná odhadovaná suma za jeden bitcoin bola približne 55 387 dolárov).

Celkovo tak investovala táto spoločnosť do kryptomien približne 2,2 miliardy dolárov, pričom aktuálne vlastní presne 91 850 BTC. Priemerná odhadovaná cena za jeden bitcoin je 24 403 dolárov. Z vyjadrení Michaela Saylora je pritom viac ako jasné, že MicroStrategy určite neplánuje s postupným dokupovaním bitcoinov prestať. Ako sám povedal, v prvom kvartáli roku 2021 sa im podarilo vyzbierať približne 1 miliardu dolárov vo forme korporačného dlhu, práve za cieľom postupného nákupu BTC.

Prečítajte si tiež: Robí si Elon Musk s kryptomenami čo sa mu zachce?

Rovnako tiež poznamenal, že sa nijako nesnažia časovať trh, ale skôr sa pozerajú na DCA taktiku, ktorá má byť úspešná najmä z dlhodobého hľadiska. Napriek tomu sa už ale hneď niekoľkokrát stalo, že MicroStrategy dokupovala v čase, kedy sa trh vybral smerom nadol. Ako ale ukázal aj tento prípad, tak ku nejakému extrémnemu časovaniu určite neprichádza, pretože priemerná nákupná cena bola na hranici 55 000 dolárov, čo je výrazne viac, ako najnižší bod poslednej korekcie, ktorá sa dostala na niektorých burzách až pod 46 000 dolárov. Pokiaľ by išlo o nákupy tisíciek BTC, tak by sa dalo pochopiť, že priemerná cena by bola vyššia ako najnižšia cena korekcie, ale keďže išlo „iba“ o viac ako 200 BTC, tak je malá šanca, že by sa Michaelovi Saylorovi podarilo nakúpiť na spodku tejto korekcie.

Ako ale sám niekoľkokrát poznamenal, tak ho táto správa vôbec nehnevá. Jeho primárny cieľ s Bitcoinom je totižto priniesť hodnotu pre akcionárov jeho spoločnosti a rovnako tiež ochrániť ich majetok pred infláciou. S takmer 30 % nárastom celkovej monetárnej ponuky (peňazí v obehu), ktorý sme videli minulý rok napríklad v USA, je pritom viac ako pochopiteľné, že sa investori boja inflácie a začnú a pozerať po iných, bezpečnejších investičných možnostiach.

Pridaj sa do VIP skupiny a získaj náskok pred ostatnými! VIAC INFO TU.

MicroStrategy suverénne vedie medzi verejne obchodovanými spoločnosťami

MicroStrategy je suverénne „najbohatšou“ spoločnosťou, čo sa Bitcoinu týka. Ako sme už spomenuli, tak MicroStrategy vlastní viac ako 91 800 BTC, čo je viac ako dvojnásobok toho, čo vlastní druhá najväčšia verejne obchodovaná „Bitcoin spoločnosť,“ Tesla. Tá má nakúpených približne 43 000 BTC, čo je 0.2% z celkovej ponuky BTC. Pri MicroStrategy je toto číslo 0,43%.

Okrem týchto dvoch spoločností sa ešte so zaujímavým počtom BTC môžu pýšiť napríklad Square, Marathon Digital Holdings, či Galaxy Digital Holdings. To je samozrejme iba príklad verejne obchodovaných spoločností. Medzi inými subjektami, ako napríklad súkromné spoločnosti či spoločnosti poskytujúce kryptomenové ETF služby, sa zaujímavým počtom BTC môže pýšiť pochopiteľne Grayscale Investments (s viac ako 654 000 BTC), CoinShares (takmer 70 000 BTC), či Block.one (s 140 000 BTC). Pokiaľ vás viac zaujíma rozdelenie BTC medzi tými najväčšími hráčmi, odporúčame pozrieť bitcointreasuries.org.

Zdroje: https://beincrypto.com/, https://cointelegraph.com/, https://zycrypto.com/

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart