Vytvára vysoká volatilita perfektné podmienky na obchodovanie s kryptomenami?

Dlhodobá volatilita hlavných trhov počas pandémie koronavírusu zmení spôsob, akým ľudia obchodujú, a možno neodvratne. V minulosti u investorov spôsobila volatilita digitálnych mien obavy o dlhodobý potenciál kryptomien, to však prestáva byť problémom vtedy, keď sú volatilné všetky trhy. Zatiaľ čo pandémia pretrváva, neočakáva sa, že budú hlavné trhy vykazovať zvýšenú mobilitu, ale nedostatočná korelácia krypto trhu by mohla pôsobiť v ich prospech.

Prečítajte si tiež: Od hotovosti ku kryptomene: COVID-19 mení názor ľudí na peniaze

Aj keď môže fluktuácia ceny obchodníkom poskytnúť príležitosť na dosiahnutie zisku, vysoká volatilita často znamená aj to, že sa tieto príležitosti vytratia skôr, ako stihnú investori niečo podniknúť. Obdobia vysokej volatility sú navyše charakterizované základnou nedôverou komunity v aktívum. To znamená, že akékoľvek zvyšovanie cien môže byť obmedzené a prchavé, pričom kolísanie hodnoty je často súčasťou trendového pohybu aktíva nadol.

Jedným zo spôsobov, akým si investori na trhu opäť vytvoria podmienky na obchodovanie, je prispôsobenie svojej stratégie tak, aby bola v súlade s downtrendom. Z tohto dôvodu traderi v období vysokej volatility využívajú opcie, keďže tie im dávajú výhľad na budúcu hodnotu aktíva, mimo súčasných výkyvov. Kľúčové je, že obchodníci s opciami majú možnosť špekulovať s poklesom trhu, ako aj s jeho rastom.

Prepuknutie koronavírusu malo veľký vplyv na akciový trh, čo ovplyvnilo stratégie obchodníkov. Ako ukázali predchádzajúce krízy, medvedie trhy sa jednoducho neotočia za jednu noc. Indexy sú počas pandémie náchylné k pádu v každej minúte, takže vyhliadky trhov ostávajú pochmúrne, kým sa nenájde vakcína proti koronavírusu. Aplikovať typické investičné stratégie obchodníkov nemá zmysel, pretože toto nie je typické obdobie.

Stratégia, ktorá sa vyhýba hlavným trhom

Obchodovanie s opciami je pre investorov efektívny spôsob, ako zmierniť následky koronavírusu na pohyby trhu. Ďalším spôsobom, ako sa prispôsobiť podmienkam, keď sú hlavné trhy ovplyvnené extrémnou volatilitou, je vyhnúť sa im a obchodovať s kryptomenami. Stále sa učíme, ako trhy s kryptomenami odpovedajú na globálne ekonomické krízy – Bitcoin bol uvedený na trh iba v roku 2009, takže nebol vystavený dopadu kolapsu Lehman Brothers rok pred tým.

Mnohých to ku kryptomenám ťahá kvôli ich odklonu od štandardných finančných mechanizmov, keďže pohyby ich ceny sú zriedkakedy ovplyvnené faktormi, ktoré spôsobujú výkyvy na akciových trhoch. Pandémia tento odklon vystavila testu, keď v marci došlo k pádu Bitcoinu a iných krypto trhov po zrútení globálnych indexov. Hoci Bitcoin zaznamenal jeden zo svojich najhorších pádov, kryptomena preukázala svoju vlastnosť obnovy, keď do 24 hodín zaznamenala 20%-ný nárast.

Vlastnosť obnovy kryptomien

Aj keď sú kryptomeny citlivé na tie isté pády ako hlavné trhy, všeobecný nedostatok korelácie týchto digitálnych mien s globálnou ekonomikou im umožňuje rýchlo a signifikantne sa odraziť. Bitcoin možno zažil svoju najvyššiu volatilitu za posledných šesť rokov, keď v marci trpela celá svetová ekonomika, ale kryptomeny tiež môžu obchodníkom poskytnúť stále väčšie príležitosti, pretože predpovede pre tradičné trhy zostávajú nejasné.

V čase, keď pandémia rozvrátila globálnu ekonomiku, pritiahli krypto trhy nových obchodníkov, v čom ich podporil súhlas spoločností ako Revolut. Finančný gigant oznámil podporu kryptomien ako bezpečné miesto investícií v týchto volatilných časoch. Čím dlhšie pandémia spôsobuje stagnáciu alebo klesanie hlavných trhov, tým viac sa zväčšuje limit kryptomien.

Obchodníci môžu anticipovať veľkosť a rýchlosť rozpadu aktív, stimulovaného pandémiou, a obchodovaním opcií môžu špekulovať o smerovaní trhu podkladových aktív.  Nový prístup k starým trhom môže byť spôsobom, ako sa preniesť cez dopad pandémie. Tradičná stratégia sa zdá byť vhodnejšou pre trhy s kryptomenami.

Zdroj: cryptovibes.com

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart