Výmena Bitcoinov za zlato pomocou Lightning Network

Spoločnosť Vaultoro je prvá svetovú zmenáreň kryptomien za fyzické zlato. Je to taktiež prvá Bitcoinoná burza s implementáciou siete Lightning Network pre okamžitý vklad.

Spoločnosť umožňuje zákazníkom obchodovať so zlatom a Bitcoinom priamo, a to už od množstva 0,1 gramu. Zákazníci si tak môžu uchovávať svoj majetok počas niekoľkých sekúnd až po niekoľko rokov, pričom ich vlastnícky certifikát je bezpečne uložený v systéme Blockchain. Všetky holdingy zlata sú fyzicky uložené spoločnosťou Pro Aurum vo Švajčiarsku a auditované spoločnosťou BDO. Nadobudnuté fyzické zlato môže byť odovzdané zákazníkom alebo ponechané v trezore, kde je taktiež poistené. Vaultoro rovnako pracuje aj na zlatej debetnej karte.

Rýchlosť Lightning network

,,Lightning pracuje s Bitcoinom tak rýchlo, že ak si chcete urobiť objednávku z ponuky spoločnosti Vaultoro, Bitcoin môžete držať vo svojej peňaženke alebo v telefóne, následne nastavíte svoju objednávku, získate QR kód na základe ktorého pošlete Bitcoin cez funkciu Lightning, a vaša oblednávka sa priamo zakúpi,” vyjadril sa generálny riaditeľ Vaultoro, Joshua Scigala.

Za normálnych okolností by používateľ musel nahrať svoje Bitcoiny do Vaultoro a čakať na šesť potvrdení.,,S funkciou Lightning Network, vaše Bitcoiny nemusia byť v našej peňaženke, ale sú okamžite použité na zobchodovanie,” dodal Scigala.

Android peňaženka pre Bitcoin, Eclair, je odporúčaná pre Vaultoro, kedže ako prvá podporuje sieť Lightning. Postup sa skladá z inštalácie Eclair peňaženky, poslania Bitcoinu, otvorenia funkcie Lightning, získania potvrdenia a následne okamžitého odoslania transakcie.

Je však dôležité poznamenať, nakoľko Lightning je stále v beta verzii a Eclair je jediná možnosť tak Scigala varuje, že používatelia ju využívajú na vlastné riziko.

Pre magazín Bitcoin, Scigala dodáva:,,Bitcoin je jednou z najväčších mierových revolúcií, aké kedy svet videl. Prečo? Pretože dobrovoľne prináša ľudí späť k peniazom založených na aktívach a poskytuje im cestu z dlhovej kontrolovanej fiat meny. Mnoho ľudí nebude chápať tento dôležitý rozdiel, ale nezáleží na tom, či prídu k šialenému zisku na špekulatívnych trhoch alebo na základnej bezhraničnej užitočnosti. “

,, Lightning Network berie Bitcoinu jeho zaužívanosť hlavne v oblasti rýchlosti, súkromia a užitočnosti. Je to čerešňa na tejto evolučnej torte a je krásne sledovať ako sa rozvíja.”

1

Nový e-booku, kde sme spísali množstvo užitočných rád a našich skúseností, aby ste vedeli aj krízové situácie zvládnuť s prehľadom.

 

 

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart