Voľby do NEM Foundation budú už o mesiac

NEM čakajú obrovské zmeny v súvislosti s voľbami do predstavenstva NEM Foundation. Jedná sa o výkonnú radu: prezidenta, viceprezidenta, sekretára a pokladníka a 6 členov predstavenstva. Tieto voľby môžu zatriasť základmi NEMu, keďže prvý krát má moc v rukách komunita.

Ide o prvé voľby vôbec. Existujúca rada bola vytvorená na začiatku projektu jeho zakladajúcimi členmi. Prípravy na prvé transparentné voľby sa začali po tom, čo radu opustil bývalý prezident Lon Wong a viceprezident Jeff McDonald. Nová výkonná rada a predstavenstvo bude úradovať po dobu 2 rokov, teda od 1.1.2019 do 31.12.2020.

Priebeh hlasovania

Zapojiť sa do hlasovania môže každý člen NEM Foundation. Členstvo bolo doteraz nezáväzné a prakticky nedávalo členom žiadne práva ani povinnosti. Nebolo ani nutné dokazovať svoju identitu. To sa zmenilo v súvislosti s nadchádzajúcimi voľbami. Adepti na členstvo musia prejsť procedúrou KYC, v ktorej sa verifikujú občianskym preukazom. Členovia sú odteraz povinní platiť členský poplatok vo výške 50 USD ročne. Pre možnosť hlasovania treba požiadať o členstvo do 7. novembra a zaplatiť poplatok do 9. novembra.

Každý člen má 1 hlas a každý hlas má rovnakú váhu. Proof of Importance, algoritmus na základe ktorého boli vyhodnotené všetky doterajšie hlasovania, nebude použitý. Pri hlasovaní tak vôbec nezáleží na tom, koľko XEM vlastníte a či ho používate.

Úlohy NEM Foundation

Úlohy nadácie sú popri tvorbe strategických plánov aj:

– udávať smer, akým sa má vyvíjať NEM blockchain po technickej stránke
– zabezpečiť, aby sa NEM používal vo firmách, univerzitách a štátnej správe
– rozdeľovanie rozpočtu
– budovať povedomie o NEM

Nejasnosti

Práca NEM Foundation doteraz nebola transparentná a komunita sa často dožadovala informácií márne. Momentálne nie sú verejné ani informácie o tom, ktoré fondy má predstavenstvo k dispozícii a aký poberá plat. Táto situácia sa má zmeniť 7. decembra na videokonferencii, počas ktorej budú zverejnené konečné výsledky hlasovania a tiež budú zverejnené finančné výkazy nadácie.

Kandidáti

Kandidáti na pozície výkonnej rady a predstavenstva musia rýchlo konať a svoju prihlášku poslať do 16. novembra. Síce zatiaľ ohlásili kandidatúru len dve osoby, už teraz vieme, že “v kabíne bude horúco”.

Prvým kandidátom je Bartłomiej Sanak, blockchain developer a youtuber. Bartłomiej na svojom kanáli “NEM with Tony” zverejnil vyše 100 videí zameraných na NEM a je jedným z najaktívnejších členov komunity. Nevýhodou môže byť jeho otvorený konflikt s viacerými členmi NEM foundation. Do konfliktu sa dostal hlavne s bývalým prezidentom Lonom Wongom. Na verejnom fóre padali osobné útoky v oboch smeroch.

Druhý kandidát je Mark Price. Mark je obchodník, developer a hlavne CEO firmy devslopes, ktorá robí online kurzy na programovanie, vrátane programovania na blockchain. Na stránke devslopes.com nájdeme aj prvý online kurz programovania na NEM. Mark Price je ďalšia kontroverzná osoba pre jeho neúspešné ICO, v ktorom plánoval spraviť fork novej verzie NEM – Catapult.

Zdroj: 1

_________________________________________________________________________

Zhodnotíme pre vás kryptomeny z hľadiska fundamentov a technickej analýzy. Pridajte sa do našej VIP a my vám sľubujeme, že získate všetky informácie ako na tácke. 

CHCEM VSTÚPIŤ DO VIP SKUPINY 

Pre platbu v kryptomene použite tento formulár 

Matúš Rajský

Poistný matematik, NEM blockchain fanúšik a ICO analytik.

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart