Vo Venezuele zaznamenali rekordné obchody s Bitcoinom. Dôvod: regulácie.

Vzhľadom na to, že Venezuela začala regulovať kryptoobchody, objemy obchodovania s BTC v krajine zaznamenali rekordné výšky na niekoľkých burzách.

V rámci rýchlo rastúcej adopcie krypto, platformy peer-to-peer obchodovania, ako sú Localbitcoins a Paxful, zaznamenali výrazný nárast počtu obchodovaných BTC vo Venezuele.

Pokiaľ ide o Localbitcoins, objem obchodov BTC sa neustále zvyšoval, pričom 2 485 mincí sa obchodovalo v týždni končiacom 9. Februára a 2 004 mincí v predchádzajúcom týždni.

Ďalšia P2P platforma, Paxful, vykazuje podobný rast. Spoločnosť informovala, že obchodný objem BTC vo Venezuele na ich platforme vzrástol o 74,66% v roku 2018 v porovnaní s predchádzajúcim rokom, berúc do úvahy iba úspešné obchody. Okrem toho počet obchodov vzrástol o 118 % v rovnakom období, pričom v priemere dosiahli 61 534 transakcií mesačne.

Táto platforma má 40 309 používateľov v Latinskej Amerike, z ktorých 8 817 je vo Venezuele. V súčasnosti je v krajine aktívnych 1 123 aktívnych používateľov, pričom väčšina z nich sa nachádza v hlavnom meste Caracas, uviedla spoločnosť. Navyše Venezuela dnes predstavuje viac návštevnosti na webových stránkach spoločnosti Paxful ako ktorákoľvek iná krajina a to až na úrovni 36,99%.

Indická krypto zmenáreň Instashift pôsobiaca aj vo Venezuele hlásila silný dopyt po BTC vo Venezuele začiatkom tohto roka, pred ostatnými 44 krajinami, v ktorých pôsobí. Marketingový manažér Jacob Mani povedal, že “ľudia vedia o kryptomenách a veľmi si uvedomujú vývoj v krypto svete. Venezuelčania navyše veľmi radi privítajú nové nápady a možnosti, ktoré majú.

Krypto regulácie vstupujú do platnosti. Vláda Nicolasa Maduroho nedávno  začala regulovať kryptomeny. Vyhláška, ktorou sa ustanovujú krypto  nariadenia krajiny obsahuje 63 článkov a bola uverejnená v Úradnom vestníku 41.575 koncom januára. Vytvára komplexný súbor pravidiel pre všetky aktivity súvisiace s kryptomenami v krajine.

Zdroj: 1

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart