Vlastní čínska polícia viac ako 4 miliardy dolárov v kryptomenách?

PlusToken, jeden z najväčších, ak nie vôbec najväčší kryptomenový podvod, bol oficiálne zastavený už koncom minulého roka. Čínska polícia odvtedy tvrdo pracuje na tom, aby dostala za mreže všetkých, ktorí v ňom boli zapojení, pričom už postupne zatkla 30 hlavných členov tímu a takmer 80 najbližších podporovateľov tohto podvodu. Aktuálne však vyšlo najavo, že okrem zatknutia podozrivých sa malo podariť čínskej polícii dostať sa aj ku obrovskej sume kryptomien.

Vlastní čínska vláda 1 %  z celkovej ponuky Bitcoinu?

Podľa informácii, ktoré boli zverejnené iba koncom minulého týždňa by mala čínska polícia držať kryptomeny v hodnote až 4,2 miliardy dolárov. Najväčšiu porciu z tejto sumy tvoria Bitcoin a Ethereum, keďže by malo byť v rukách polície viac ako 194 700 BTC a viac ako 833 000 ETH. To však ani zďaleka nie je všetko, pretože podľa všetkého by mala čínska polícia vlastniť aj nasledovné kryptomeny: 1,4 milióna LTC, 27,6 milióna EOS, 74 100 DASH, 487 milióna XRP, 6 miliárd DOGE, 79 850 BCH a 213 000 USDT.

Dokopy tak ide o extrémne vysokú sumu, ktorá by však ale už nemala patriť do rúk podvodníkov. PlusToken bol jeden z najsledovanejších podvodov v kryptomenovom svete, pretože iba za menej ako 2 roky dokázal napáchať miliardové škody svojim obetiam. Išlo pritom o klasickú MLM Ponzi schému, ktorá garantovala nereálne zisky, čím prilákala pozornosť viac ako 2 miliónov investorov.

Podľa všetkého bol dokonca PlusToken tak rozšírený a úspešný, že spôsobil rast na 14 000 dolárov, ktorý sme zažili v lete minulého roku. Vtedy sa Bitcoin pomaly vyšplhal zo sumy približne 3 000 dolárov (koncom novembra 2018) na takmer 14 000 dolárov koncom júna 2019. Následne však táto bublina praskla, čomu pomohlo aj odhalenie tohto podvodu, pričom v spojení s koronakrízou sa cena BTC dostala opäť pod 4 000 dolárov v marci tohto roku.

Kde sú tieto kryptomeny teraz?

Napriek tomu, že by sa čínska polícia mohla týmto činom stať jedným z najväčších celosvetových „hodlerov,“ to asi nie je úplne to, čo bude chcieť spraviť. Hneď niekoľko zdrojov už pritom uvádza, že nemalý počet zhabaných kryptomien už mal byť predaný.

Prečítajte si tiež: CEO Coinbase sa bojí možných kryptomenových regulácii v USA

Ako informuje napríklad čínsky blockchain a krypto reportér Colin Wu, približne 190 000 BTC a 830 000 ETH už malo byť predaných za približne 3,2 miliardy dolárov v prípade Bitcoinu a 423 miliónov v prípade Etherea. Podľa neho mali byť následne tieto financie vložené do štátnej pokladnice, ktorú spravuje Čínska ľudová banka.

Ako však upozorňuje, tieto informácie nie sú 100 % potvrdené aj napriek tomu, že sa odvoláva na oficiálne dokumenty čínskej vlády. Sám pritom vo svojom tweete, v ktorom o tomto pravdepodobnom predaji informoval, uviedol, že sa iba „zdá,“ že čínska vláda tieto kryptomeny predala. Na oficiálne stanovisko či sa tak naozaj stalo si budeme musieť pravdepodobne ešte počkať, pričom by sa pravdepodobne očakávalo, že príde ku verejnej aukcii alebo by boli zverejnené podrobnosti o transakciách v prípade predaja.

Na druhú stranu, kryptomenový expert David Puell tvrdí, že všetky tieto kryptomeny boli predané už koncom minulého roka. Malo sa tak stať prostredníctvom búrz OKEx a Huobi, avšak viac informácii alebo detailov o týchto udalostiach neuviedol. Podľa neho však mal byť najmä predaj týchto kryptomien dôvodom, prečo sa cena v druhej polovici minulého roka postupne prepadávala.

Zdroje:https://cryptobriefing.com/, https://u.today/

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart